28.12.2020
Kategorie: Politika

První se v Česku začali očkovat papaláši

Sdílejte článek:

VILÉM BARÁK

Podle vládních slibů, vakcínu měli jako první dostat zdravotníci pečující o nemocné s pandavirem a rizikové skupiny, tedy senioři a lidé trpící emocemi. Proč se člověk nediví, že mezi prvními se nechali naočkovat papaláši.

Do Česka dorazily díky Evropské unii 26. prosince vakcíny proti pandaviru a následující den, 27. prosince bylo zahájeno očkování. Pro vysvětlení, proč ve Velké Británii probíhá vakcinace od 8. prosince. Albion využil možnosti, které ale měly všechny členské státy Unie, a odsouhlasil dřívější použití vakcíny. Rozdíl je v tom, že v případě nežádoucích účinků by odpovědnost vůči poškozeným nesla Velká Británie. Po schválení lékovým úřadem jdou škody za výrobcem. Jinak se sluší říct, že Velká Británie do 31.12.2020 čerpá (čerpala) benefity z pravidel Unie a činnosti unijního lékového úřadu, takže i předběžné použití bylo možné jen díky jeho práci.

Při zahájení očkování 27. prosince Andrej Babiš řekl: „…vakcína, která přišla z EU, je naše naděje, že se vrátíme do normálního života,“ (zde). Jde o jeden z mnoha jeho myšlenkových kotrmelců. Začátkem května tohoto roku Unie organizovala dárcovskou konferenci k vývoji a testování vakcín a léků na pandavirus. Vybrala 7,4 z poptávaných 7,5 miliard eur. Česko řízené vládou Andreje Babiše na důkaz své malosti, přesněji ubohosti, přispělo 750 000 eury. Šlo o jednu deseti tisícinu (1/10 000) celkové částky, o obnos, která absolutně neodpovídá počtu obyvatel a ekonomické síle země.

Současně se ministerstvo zdravotnictví (které je součástí vlády Andreje Babiše), inspirováno severokorejskou cestou „čchu-čche“ rozhodlo vyvíjet nacionální vakcínu. Navzdory tomu, že v Česku nejsou zkušenosti s vývojem látek založených na změně buněčné imunity, peníze na klinické studie a ve finále i výrobní kapacity. Tým vedla, vedle svých dalších devíti úvazků, preventivní kardioložka (sic!) ozdobená Bludným balvanem spolku Sysifos za vědeckou iracionalitu. Krásná ukázka, jak si „Hurvínci představovali válku“ a podle toho to dopadlo. Uplynul půlrok, všechno je jinak a Andrej Babiš vítá vakcínu z Unie. Jak je na prezidentské standartě, dnes nahrazené červenými trenkami? Pravda (a realita) vítězí.

Původní sliby zněly, že vakcínu dostanou jako první zdravotníci pečující o nemocné s pandavirem a rizikové skupiny obyvatel, tedy senioři a lidé trpící dalšími nemocemi.

Proč se člověk nediví, že veřejnost se opět stala obětí lží a mezi prvními se nechali naočkovat papaláši, a to předseda vlády Andrej Babiš, přicmrndávající ministr zdravotnictví Jan Blatný, ředitelé nemocnic, jejich náměstci……. Ve velké Británii královna Alžběta II. (94 let) čekala v pořadníku, ale u nás na Východě nebo spíše v Africe ve středu Evropy si na nic nehrajeme. Kdo má možnost, bere co se dá.

Zcela určitě je lichý argument, že papaláši tímto chtěli přesvědčit veřejnost, aby se nechala očkovat. Když ještě není dostatek vakcín, není koho a k čemu přesvědčovat.

V ten samý den, kdy se začali papaláši očkovat, vypustil Roman Prymula do médií zkušební balónek. Prý by se mezi prvními měli očkovat tzv. olympionici, aby nepromeškali hry v Tokiu. Přidal dovětek „Opatření by podle něj ale mělo být jednotné pro všechny sportovce bez výjimky“.

Takže vedle papalášů se nám zde zjevuje další skupina lidí, která pouze kvůli svému živobytí má mít protekci. Nevím, čím sportovci a tzv. olympionici prospívají k obecnému blahu. Snad kromě zabavení davů a jejich lepšímu ovládání sloganem“ kdo neskáče není Čech, hop, hop, hop“.

134249747_4138157546213114_161365857049477294_nV posledku poslední úder slušnému státu a pravidlům. 3. ledna se sejdou k novoročnímu obědu familie ing. Zemana a Andreje Babiše. Přitom pravidla PES pro 5. stupeň a omezení přijatá vládou, platná do 10. ledna, takovéto mecheche nedovolují. Hradní mluvčáček Ovčáček už ani nevymýšlí nějaké výmluvy, prostě to tak je a basta. Zúčastnění tím cíleně, schválně dávají najevo „dívejte, co si můžeme na rozdíl od vás dovolit, lůzo“. Nebo jsou snad prasata hladová?

Jak se opět ukazuje, tahle vláda nemá žádný systém a neplatí pro ni žádná pravidla.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 3,76 out of 5)
Loading...