
Proti všem revival
ŠTĚPÁN CHÁB
Podle průzkumu Cedmo Trends se Češi bojí toho, že říjnové volby ovlivní cizí mocnosti.
42 % dotázaných se obává, že Rusko zasáhne do našich voleb. Jenže pak jsou tu další čísla. Toho, že do voleb bude zasahovat Evropská unie, se bojí podle průzkumu 41 % dotázaných, tedy jen o jedno procento méně, než obava, že nám to tu v říjnu ovlivní Rusko. USA a Čína sklidily 29 a 26 % nedůvěry. Poslední skončila Severoatlantická aliance. Ta by podle 22 % dotazovaných mohla mít zájem prosadit u voleb své zájmy. Tedy do nich podloudně zasáhnout.
Takže sečteno a podtrženo, našich „přátel“ se podle průzkumu bojíme víc než našich „nepřátel“.
Dochází tak na Mečiarova slova, která v ČR zlidověla za pomoci velkého úsilí Miloše Zemana o stupňování slova nepřítel: „První stupeň nepřítel, druhý stupeň úhlavní nepřítel, třetí stupeň koaliční partner“?
To, že nám tu bude Rusko ovlivňovat volby, to už je takový vyšeptalý evergreen, na který už člověk nemá ani chuť si klepat nohou do rytmu.
Ale ta nová melodie ovlivňování voleb ze strany „koaličního partnera“, tedy našich „přátel“ z Evropské unie, USA nebo NATO, to je nový šlágr.
Zkusme od té naší předvolební častušky trochu poodstoupit a zbavit se nánosu nálepek a permanentního osočování.
Co je hnutí ANO, SPD, Stačilo!, případně i Motoristé.
Jsou to antisystémové, nedemokratické a populistické strany, jak často slyšíme od vládních stran? Nejsou. Jen chtějí prosazovat jiné hodnoty, které se obrací více dovnitř národa než vně. Nejsou to strany proruské, ale skeptické a racionalistické. Občas sklouzávají k extrémům v rozbíjení zavedených struktur, ale podobně extrémní je i opačný pól spektra, který inklinuje k extrému, když ignoruje při prosazování své ideologie ekonomiku a fyziku i jejich pravidla. Je to jen prostá akce a reakce, která tlačí oba póly politiky víc a víc ke zdi a od středu, kde by mohl ležet konsenzus. Jenže ten na naší politické scéně kvůli ideologické přetlačované začíná povážlivě chybět. A většina z nás, včetně mě, chce volit střed, nikoliv střet.
ANO, SPD, Stačilo! i Motoristé volají po tom, aby se Evropanům vrátil smysl pro ekonomiku, politiku i fyziku (často i biologii) a jejich v naší době pozapomenutá pravidla. Protože lidé, kteří vyjadřují své obavy z toho, že EU, USA i NATO mohou toužit po ovlivnění našich voleb, s obavami hledí do budoucnosti, která má být chudá a válečná. Nechtějí takovou budoucnost, přesto vidí, že přesně k té pod tlakem „přátel“ i „nepřátel“ spějeme.
Podívají se do Rumunska, kde došlo k ovlivnění prezidentských voleb ve prospěch prounijního kandidáta. Podívají se do Francie, kde byla soudně potlačena protiunijní kandidátka na nejvyšší post, podívají se do Německa, kde probíhá snaha odstřihnout nejsilnější opoziční a protiunijní stranu tak, aby si volič nevšiml.
Vidí unijní šikanu Maďarska a Slovenska, kde jsou u koryt vůči unii nevraživé vlády, zároveň, pokud jim paměť slouží, vidí Polsko, kdy šikanu z unie sklízela minulá vláda, protože unie u ní nehrála první housle, ale když se vláda vyměnila, šikana ustala, ač kupříkladu reforma veřejnoprávních médií pod režií nové vlády byla přinejmenším problematická. Pokud by ji prováděla minulá vláda, z unie by při mračnech hněvu doslova jouřilo a kroupy sankci by padaly.
Zároveň vidí naše holé neštěstí, co nám teď sedí ve Strakovce, které před volbami mluvilo zcela jinak, než jak po volbách konalo. Zvedli ruku pro všechny greendealové návrhy, které jim EK předložila – s takovou lehkostí, že by to mohlo být téma výzkumu hmoty a antihmoty. V tomto případě spíš asi výzkumu slibu a antislibu.
Komická v tomto ohledu je nynější snaha (necita by ji snad označil až za populistickou) vyvinit se z přijetí greendealovin při českém předsednictví. Tradiční politické – to my ne, to oni – nabralo grády a ještě při mandátu se začínají politici vládních stran štítivě stranit vlastní politiky a dávat od ní ruce pryč. Je to krásná podívaná. Obzvláště to tuze populistické (tady už to jinak označit ani nejde) tvrzení, že zatočí s povolenkami na domácnosti a dopravu, které sami při předsednictví prosadili, když navíc jejich mandát končí za tři měsíce a dva z toho jsou poslanecké prázdniny.
Data v průzkumu čtu tak, že lidé se obávají snahy EU i NATO ovlivnit naše volby tak, aby u vlády zůstali věšáci na souhlas s Bruselem a velcí patrioti zbrojařských společností. Teď co převládne? Strach z Ruska, nebo strach z vlastní bídy? Přicházející volby nabízí jen tahle témata. Jen tenhle strach a možnost, proti kterému z nich má člověk volit. Ne pro který, ale proti kterému.
(Možná bych z toho výčtu stran opatrně vyňal hnutí ANO, které naznačuje přerod, ale nenaznačuje ho příliš přesvědčivě, ač, holubice zvěstující prozření tu jsou. Přesto u mě přetrvává podezření, že je to jen pro tu sklizeň voličů, nikoliv z politického přesvědčení. Ale jsem otevřený dalším holubářských hrátkám hnutí ANO.)


Jak píše autor,
rozumní inteligentní lidé vidí naše zkorumpované holé neštěstí alias vládu, co nám teď sedí ve Strakovce, která před volbami mluvilo zcela jinak, než jak po volbách konalo. Zvedli ruku pro všechny idiotské greendealové návrhy, které jim EK předložila s takovou lehkostí, že by to mohlo být téma výzkumu hmoty a antihmoty.
Tito lidé se obávají snahy EU i NATO ovlivnit naše volby tak, aby u vlády zůstaly povolné loutky na souhlas s Bruselem a emisními povolenkami na domácnosti a dopravu a velcí patrioti nenažraných zbrojařských společností, které nám strašením vnucují zastarávající zbraně,
které se nám zase jen budou válet po skladištích,
tak jako ty minulé „sbírky“, kdy jsme v 70-tých pořádali výprodej do Indie a Afriky, zejména tanky a munici ráže 100 mm.
Před nějakým časem jsme se zase za hubičku zbavili rozsáhlých baterií mobilních houfnic z Varšavské smlouvy ráže 152 mm včetně munice do nich,
která nás stála cca 3 miliardy,
jakož i tanků T72 mj. přes Izrael do Arménie atp.,
a nakoupili jsme za ně za draho jiné mobilní houfnice 155 mm tedy ráže NATO.
*
Provládní prolhaní slizouni nás zase permanentně straší Ruskem, a dokonce i Čínou, kteréžto státy mají leda zájem o vzájemný obchod a ale nechtějí nás, jakkoliv nesmyslně ohrožovat na našem území. Touto chorobně lhavou verbeží v čele se lstivým komikem v brejličkách s černou obroučkou se podruhé už nenecháme oblbnout.
Doporučuju si ten článek na novinkách.cz najít:“Češi se bojí ovlivnění podzimních voleb,nejvíc ze strany Ruska“ jak název tohoto seznamáckého skvostu z 14.7.2025 zní-a zároveň se podívat na anketu,která je přímo v tom článku a do které zatím hlasovalo přes 6 tisíc lidí-17,7 % lidí se skutečně bojí ovlivnění ze strany Ruska,ale celých 80,5 % se bojí ovlivnění ze strany EU-nedivím se,že Evropa jde do hajzlu,když podle demokratických počtů je 18 více než 81…..😁
Naši přátelé nepotřebují volby ovlivňovat. I přes různou rétoriku sliby které nesplní jim naše vláda i hlavní opozice ANO hrají na ruku. Ať vyhraje kdokoliv, mají to v kapse. Proč se namáhat s ovlivňováním, když je lidé chtějí?
Největší zkušenosti z ovlivňováním dědí v cizích zemích mají USA. Organizování „barevných“ revolucí s vládami které prosazují to co chtějí je už klasika, stejně jako organizování válek k udržení chaosu nebo k zajištění jejich přístupu k nerostným zdrojům či k odbytu zbraní. Jó, když chcete mírumilovně kšeftovat a mít velké zisky, musíte nejdříve zničit konkurenci. Jinak to v reálném kapitalismu nejde.
Co se dá dělat? Jak známo, největší slabinou vlády lidu je právě ten lid. A jak se říká v nějakém filmu, „lidé jsou různé. Blbé a pitomé“.
Většina lidí (možná všichni) se prostě ovlivnit dá a nic s tím nenaděláte. Někdo propagandou Ruska, někdo USA, EU, někdo reklamou na dotované tepelné čerpadlo, hodně lidí taky naletělo Fialovi. Zakazovat lidem volit blbě je zakazovat demokracii. Chcete demokracii? Máte ji mít. Se vším všudy.
Já se nejvíc bojím ovlivňování voleb korespondenční volbou. kdo to bude kontrolovat??!! Nakonec budu muset zjišťovat, zda nevolily moje dávno zesnulé prapratetičky v USA nebo dávno zesnulý prapradědeček v Argentině. No a ti, kteří žijí v zahraničí a budou volit nechť si zjistí, jak vlastně volili. A zároveň ti, kteří nevolili, nechť si zjistí, jak volili.
Rozhodně nesouhlasím s tím, že ANO bude jiné než SPOLU. Podle dlouhodobých prohlášení ANO nepřinese žádnou změnu. Chce být kamarád s EU i NATO, souhlasí s výdaji na zbrojení.
Půjdou od válu, páč nazrál čas. Čas pro západoevropský islámský chalífát a pro Intermarium. A jak by mohli ti dobruselští řiťolezci začít budovat něco zcela nového.
Takže je globalistický predátor nakopne do prdele nebo rovnou do rozkroku.
A jestli se pletu, tak je i GP sr.čka!
ANO bude pokračování stávající vlády. Nakonec ale korespondenční volby to můžou upravit tak, že současní vládci zůstanou. Ostatní strany nemají sílu něco ovlivnit, ovcoidi jim dost hlasů nedají. A i když vyhraje ANO, spojí se spíš s ODS než s opozicí, protože ANO opozice není, půjde podle rozkazu fon Lejno do války, která není naše.