24.12.2020
Kategorie: Ekonomika

Pane Blatný, proč bylo třeba zavřít hospody?

Sdílejte článek:

DF

Hospody je třeba zavřít, aby se nešířil COVID, áááno. Psali to v Nature. Když to neposlechnete, přijde policie v naprosto enormním počtu, aby demonstrovala svoji rostoucí sílu a moc. Rozmlátí vám dveře beranidlem, aby vám to řekla.

Minulý pátek jsem nestihl oběd a až večer jsem pojal myšlenku, že si dojedu pro pizzu.Podle mě nejlepší pizza v Budějovicích je k dostání v Pergole.

Nemám rád, jak některý pizzerie v jižních Čechách dělají pizzu, protože jsou to takový ty kečupový buchty s tlustým těstem, u jejich výroby se evidentně uplatňuje heslo, že čím víc česneku, tím víc Itálie. Je to spíš něco jako nazdobený langoš. To se v Pergole neděje. Sice to vypadá jako dvě garáže slepený dohromady a nejspíš to dvě garáže byly, ale pizzu tam mají dobrou. Pozn. neplést s tím podnikem hned vedle dál směrem od centra, tam dělají právě ty buchty.

Blbý je, že Pergola nemá rozvoz, takže si jídlo jde objednat buď přes Dáme Jídlo, nebo si tam dojet, a já používám druhou možnost, protože vím, že některý tyhle donáškový služby hospody hrozně škubou. Já chci, aby Pergola měla profit a dělala dál dobrou pizzu a nemusel jsem jíst jihočeský kečupový buchty.

Jeden čas jsem taky pizzu sourcoval z jedné restaurace, co se jmenuje po citrusu. Tam taky dělají dobrou pizzu a mají rozvoz. Jednou v jarní COVID krizi jsem tam zavolal a chtěl objednat dětem a sobě pizzu, nicméně mi bylo oznámeno, že pizza dorazí až za dvě hodiny, protože vaří pro strážníky Městské policie. Tak jsem jim řekl, ať si tedy pizzu nechají pro strážníky a od té doby tam nejím. Snad jim ti strážníci dobře platí.

Nakonec jsem usoudil, že si pizzu sním přímo tam v Pergole, protože mi došlo, že nám pan Blatný ten týden milostivě dovolil jíst v restauraci.

V lokálu to vypadalo přesně takto.

pergola-cb.jpg (37,668 kiB)

Kdo tu hospodu zná, ten ví, že lokál má tři místnosti. V té druhé byli čtyři hosté, všechno zdravotní sestry podle vyprávění historek z práce, a padaly tam na hubu za hlasitých salv smíchu. Třetí byla zcela prázdná.

A teď otázka. Jak epidemiologicky rizikové je toto prostředí?

Je zcela zjevné, že tam koronavirus číhá na každém rohu. Divím se, že jsem ještě naživu a že nejsem na ventilátoru.

Připadá vám, že bych mohl v této hospodě dojít nějaké zdravotní újmy? Já si myslím, že mi tam žádná újma nehrozí, leda bych se píchnul vidličkou do oka.

Pane Blatný, vysvětlete mi prosím, jaký je z hlediska šíření veškerých možných infekcí rozdíl mezi touto hospodou a tramvají? Mezi touto skoro prázdnou hospodou a nacpanou tramvají odněkud z I. P. Pavlova dolu na Karlák.

Proč je tramvaj zcela nacpanou lidmi možné provozovat zcela legálně a prázdnou hospodu ne? Do tramvaje nepřijde policie, nevybourá dveře od tramvaje beranidlem, nebude cestující nutit ležet na podlaze a křičet na ně, že šíří nákazu.

Že to říkal PES? Strčte si, pane Blatný, PES do prdele. Seru vám na PES. Nemáte můj souhlas používat PES a ani jste si o něj neřekli. Tabulka, kterou stvořili nějaký intoši od stolu principiálně nemůže nahradit odpovědnost politiků, vás politiků za vedení země a ústavní principy, které jsou přitom povinni ctít. Nemůže ani nahradit principy, které jsou ve své činnosti povinny ctít úřady a policie.

Zavřít hospodu, kde nikomu nic nehrozí, je nepřiměřené, neodůvodněné a je to naprostá svévole. A netýká se to jen téhle hospody, týká se to všech hospod a dalších věcí, které jste zavřeli, protože jste se vůbec neobtěžovali předložit veřejnosti nějaká věrohodná data, kde se vlastně nákaza šíří.

Proč tedy bylo nutné tuto hospodu zavřít? Bylo ji nutné zavřít proto, aby se bojácným dodal klid a měli pocit, že je o ně postaráno. To je celý.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...