24.5.2022
Kategorie: Kultura a tipy

Ochrana rodiny v krizi – část I.

Sdílejte článek:

Všichni rozumní lidé s údivem sledují válečné trendy a sebedestruktivní politiku naší vlády. Je těžké určit, jestli skončíme „jen“ jako chudobinec světa, nebo rovnou ve válce. Pokud část populace vesele tančí na Titaniku a naše varování řeší jen agresí, cenzurou a ostrakizací, kurz lodi se nezmění. Zbývá nám tedy poslední možnost, připravit se na náraz „Titaniku“ a využít alespoň vlastní prozíravosti pro svoji rodinu. Existuje celá řada „priperských“ návodů na přežití, ale ukrývání se v lese nebo rozdělávání ohně křesadly jsou krajními možnostmi, kterým se v tomto seriálu věnovat nebudeme.

Nedostatek surovin a energii postupně ochromí náš průmysl i návaznou výrobu, zvýší ceny, nezaměstnanost a ochromí export. Inflace a klesající kupní síla obyvatel se projeví ve spirále v celé sopečnosti a ani ty prokleté čínské výrobky vyrobené z ruských surovin si lidé nebudou moci dovolit. Tato hospodářská krize spolu s migračními vlnami zapříčiní exponenciální nárůst kriminality a lidé budou kromě základních životních potřeb řešit bezpečnost svých domovů. Ale v každé době se dá žít, pokud jsme připraveni, nikoliv zaskočeni.

Nová doba přináší jiná pravidla:

Elektronická zabezpečení (např. alarmy nebo kamery) upozorňují nebo dokumentují. Pokud ještě funguje jejich napájení. Pokud si lidé budou všímat vřískajících alarmů. Pokud bude vůbec ještě čas a prostor na hledání pachatelů podle videozáznamů a bude to policii nebo pojišťovny ještě zajímat.

Mechanická zabezpečení většinou chrání hned. Bezpečnostní dveře lze jen doporučit, ale ne každý je ochoten měnit ty své stávající. To je spojeno nejenom s vysokými náklady, ale především se stavebními zásahy, změnou vzhledu nemovitostí a souvisejícími starostmi. Jako nejefektivnější se proto jeví využít stávající dveře a okna a jen zvýšit jejich odolnost. Síla zabezpečení není vždy v jeho ceně, ale v jednoduchosti, originalitě a v utajení. Nelepší zámek je takový, o kterém zloděj neví, nebo ho nevidí a nejlepší obrana je v překvapení. Tady je pár tipů na účinné zabezpečení vašeho domu.

Dveřní závory

Jedná se o staletími prověřené zabezpečení dveří a bran hradů. Brání nejenom v otevření dveří na straně zámku, ale také zabrání vyražení dveří na straně pantů. Závora dveře především vyztuží a tím zpevní. Pokud je závora umístěna uvnitř bez vnějšího zámku, dobyvatel ani neví, že tam je a ani ve které výšce.

Háčky na vzpěr

Možná jste si všimli v historických staveních háčků, které se používaly zejména u dvojitých dveří k jejich uzamčení. Jedná se o jednoduchý a příjemný systém zavírání, který se využívá ke zpevnění dveří vzepřením do bočního ostění.

Zajištění oken

Podle policejních statistik dochází k většině vloupání okny. Stačí jen rozbít jednu okenní tabulku a rukou otevřít kličku. Jak jednoduché. Pokud je však klička zajištěna uzamykatelnou botičkou, lupičův záměr bude zhacen. A pokud bude majitel domu přítomen, zlodějova šmátrající ruka bude ve velkém nebezpečí. Výborným bezpečnostním doplňkem oken jsou také mříže nebo okenice.

Ale o mřížích, zubech proti odříznutí pantů, neprůstřelných okenicích a balistických štítech a střílnách zase příště. Pokud se výše uvedené i neuvedené systémy vzájemně překrývají nebo doplňují, je to jenom dobře a bezpečnost to zvýší. Přejme si, aby vše nakonec dopadlo dobře a naše příprava jen zvýšila náš klid a jistotu.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
6 komentářů