21.2.2023
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Nenávist neomarxistické ODS vůči živnostníkům nezná hranic

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Stále častěji slyšíme lži různých osob spojených s vládou národní zkázy o tom, že solidarita živnostníků se skutečností živit hydru jako je státní rozpočet, je zanedbatelná. Týká se to zejména příspěvků do důchodového systému.

Pokud by to tvrdila levice, tak tomu rozumím, ti rádi přerozdělují, ti mají rádi rovnostářství. Služka Bruselu – ODS, už přestala předstírat svou pravicovost. Čím dále častěji slyšíme různé demagogy a patologické lháře jako je Stanjura či Fiala, jak je třeba zvyšovat daně, jak je třeba zvýšit odvody novému třídnímu nepříteli, tedy živnostníkům. KSČ v padesátých letech měla své kulaky, mnichy, řádové sestry. ODS a „pětidemolice“ má své živnostníky, majitele nemovitostí, čtenáře, kteří si kupují si knihy, ty, co jezdí po dálnici. Ty je potřeba obrat o peníze, o jejich majetek. Prostě stále je potřeba najít třídního nepřítele.

Vrána k vráně sedá – proto Fiala, která nerozumí vůbec ničemu, kromě problémů barmských žen a lezení do bruselského, americké a německého zadku, najímá různé samozvance, či parazity. Je jedno, zda se jmenují Klíma, Pojar či Šimáčková. Na ekonomiku si Fiala najal jistou Helenu Horskou, údajnou ekonomku, která zjevně reálné ekonomice nerozumí. Ta na serveru ECHO tvrdila různé rádoby pravdy. Např. OSVČ do systému odvádí méně …. Argument, že od státu nic nechci, je falešný ….Z daní a pojistného se platí nejen důchody, ale i zdravotnictví a školství …

Opravdu příkladná manipulace, za tu by se nemusel stydět ani říšský ministr propagandy. Z daní se platí i odpudivé věci – bezdůvodné navýšení platů ústavních činitelů, bezdůvodné navýšení platů policistů a vojáků, bezdůvodně se z daní podporují politické neziskové organizace, bezdůvodně se hradí investiční pobídky zahraničním investorům a slevy na dani z příjmu zahraničním investorům. Živíme zbytečné státní organizace, živíme přezaměstnanost ve státní sféře, živíme inkluzi ve školství. Platíme finanční podporu zemi, kde se beztrestně upalují lidé kvůli svému etnickému původu, kde se zakazuje se mluvit rodným jazykem ve veřejném prostoru a staví se sochy kolaborantům s německými okupanty ve druhé světové válce. Tento výčet zbytečných vydání státu by mohl být nekonečný.

Často se argumentuje, že živnostníci nemají dovolenou, nemají nemocenskou, mají malé důchody a proto je jejich solidarita dostatečná. S tím souhlasím a říkám – je ovšem vždy jejich volba.

Já bych přidal pár dalších argumentů – již na začátku Vás stát zkasíruje o poplatek za živnostenský list, pracovní oblečení si živnostník pořídí ze svého. Zaměstnanec nemá žádné náklady – pouze nastoupí do pracovního poměru – ještě dostane často příspěvek na oběd (stravenky) nebo podnikovou kantýnu, další benefity jako vstupné do bazénu, sick days, příspěvky na penzijní připojištění nebo životní pojištění. Živnostník odpovídá za škodu celým svým majetkem, zaměstnanec limitovaně. Další zásadní rozdíl je, že živnostník musí odvádět daně i z nezaplacených pohledávek, pokud účtuje v podvojném účetnictví. Pokud chce stát vyšší solidaritu živnostníků se systémem, musí zahrnout do svých úvah i risk OSVČ a zjevné a nepřekonatelné rozdíly oproti zaměstnanci.

Pokud Fiala a Stanjura chtějí solidaritu, nic jim nebrání jít příkladem – snížit platy ústavních činitelů o 50 %, snížit či zrušit příspěvky politickým stranám, příspěvky na asistenty poslanců, na pronájem kanceláře poslanců, mohou vyhodit všech své zmocněnce a poradce – ať se ukážou. Kdo by věřil tuneláři Stanjurovi, co v Opavě přihrával kšefty sám sobě, potom své manželce ? Káže vodu a pije víno. Kdo by věřil Fialovi, který lhal o daních a důchodech. Video s Fialou, jak vypráví o daních a důchodech, by měli shlédnout zejména voliči pěti demolice.

Ve volební komisi jsem svého času potkal pracovnici státu. Ta tvrdila, že stát uživí sami státní zaměstnanci z daní ze závislé činnosti fyzických osob a stačí to. Takové finanční perpetum mobile. Podnikatele doslova nenáviděla a dávala to za ty 2 dny často znát. Myslím, že poradkyně Fialy i sám Fiala jsou ze stejné líhně.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)