7.1.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Migranti v Řecku se dožadují luxusního hotelu

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Přestože Řekové zažívají ekonomickou krizi, dožadují se migranti ubytování v hotelu.

Skupina ilegálních imigrantů v Řecku byla převezena do uprchlického centra v Thébách, aby tam byli ubytováni, migranti však odmítli do tohoto centra vstoupit a dožadovali se, aby je vzali zpět do luxusního hotelu, kde byli ubytováni předtím. Ilegální migranti byli totiž předtím ubytováni v pětihvězdičkovém hotelu v Nea Makri, hlásí Radio Thiva.

Migranti v Thébách se dožadují ubytování v luxusním hotelu

Po příjezdu autobusem do přijímacího centra v Thébách se tam odmítli nechat ubytovat. Autobus však musel odjet, a tak se imigranti, včetně dětí, utábořili u místní policejní stanice, ale i tak odmítli odejít do přijímacího centra. Žádali, aby je vzali do hotelu. Nakonec, když se ochladilo, zapálili u policejní stanice oheň, čímž policii vyprovokovali k zásahu a nakonec byli do centra, které bylo původně místem jejich určení, přeci jen umístěni.

Ani žhářství není způsobem, jak se dostat z uprchlického tábora

V Řecku během několika měsíců do základů vyhořely tři uprchlické tábory a nejen tam. K prvnímu případu došlo v září v táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos. Toto zařízení neblaze proslulé svými těžkými životními podmínkami bylo požárem založeným tam žijícími migranty zcela zničeno, načež 12 000 migrantů zůstalo bez přístřeší. Před Vánoci zachvátily plameny domov 1 300 ilegálních migrantů ubytovnu Lipa v Bosně Hercegovině u Bihace. A před několika dny byl vypálen libanonský stanový tábor ubytovávající 75 syrských rodin.

V případě Libanonu to ale do předchozího nezapadá, když podle předchozích tiskových zpráv došlo k osobnímu konfliktu, který byl za tímto požárem. Údajně došlo k hádce mezi Libanonci a Syřany, některé zdroje tvrdí, že to mělo něco společného s nevyplacenými mzdami, jiné tvrdí, že šlo o ženu, v důsledku čehož Syřané svoji ubytovnu vypálili.

Různé z těch požárů probíhají podle vzoru, že migranti vypalují své vlastní tábory ve snaze, aby byli transportováni do bohatších evropských zemí.

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...