9.9.2015
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P.: Vrtěti uprchlickým psem

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 09|09|2015

Nedá mi než v úvodníku zmínit srdceryvný obrázek nešťastného utopeného syrského chlapce, který rozhýbal media i sociální sítě. Dočetl jsem se, že pozadí fotografie která má změnit svět se podobá filmu „Vrtěti psem“. 

Otec s rodinou a dvěma dětmi odešel ze Sýrie do Turecka v roce 2012. Poté jeho sestra, žijící v Kanadě, zaplatila převáděčské mafii, aby jej s rodinou dopravila do Německa, kde si chtěl nechat opravit zuby. Cestou do Makedonie se člun převrhnul a jeho žena s dvěma dětmi v moři nepřežila. Jedinou plovací vestu měl na sobě ovšem jen otec, kupodivu nikoliv jeho žena a děti, jak by jeden očekával. Navíc vše budí dojem jakési inscenace, neboť ihned po nálezu chlapcova těla se do světa rozletělo jeho jméno. A namísto okamžitého obvinění z jednání, které zapříčinilo smrt tří lidí, je částí medií kupodivu oslavován jako jakýsi hrdina. Emocionální vymývání mozků dosáhlo obludných rozměrů. Utonulý chlapeček byl pečlivě naaranžován fotografem…pro větší efekt. Tak to je opravdu silná káva.

Ono totiž jak kdosi napsal se to dá vysvětlit i jinak. Ty děti se totiž neutopily při úprku před válečnými hrůzami. Utopily se jen a jen díky svému otci. Otci, který z bezpečného a válkou nezasaženého Turecka se rozhodl pro riskantní nelegální plavbu za vidinou německých sociálních dávek!

11988684_1632253737058608_4362305697686124420_n

A jestli pohnou drastické fotky utopeného syrského dítěte Evropou jak se ptá sugestivně titulek? No to by teda fakt měl. Nejlépe tak, že by NATO vlítlo na ten kontinent a spráskalo na hromadu ty co tam vyvolávají tu válku. A co se běženců týče, vysvětluje stav jiný pisatel na příkladu rybníka, do kterého se ke stávajícím rybám mají nasadit další ryby. Jaké druhy tam porybný dá? Stejné, které budou dokonale pasovat k těm, co zde žijí doposud, nebo exotické a potenciálně problematické, které ten rybník jednou můžou zlikvidovat? Emigranti z východní Evropy na západ před rokem 89 do tamního prostředí zapadli okamžitě, kulturní, náboženské a společenské rozdíly byly naprosto minimální. Ta současná vlna je o něčem úplně jiném a myslím, že bychom se jako Evropa měli chovat zodpovědně hlavně vůči nám a našim dětem.

 • 2. pokud imigrace neni problem pak hromadna imigrace je velky problem
 • 3. zjistit v ramci ochrany hranic kam imigrant miri, kolik ma prostredku a kde ma zajistene ubytovani, je minimalne prvni krok
 • 4. pokud nema prostredky a zajistene ubytovani zrejme chce zaradit do azyloveho rizeni
 • 5. azylove rizeni ma sve podminky, ktere si urci kazdy stat podle aktualni situace
 • 6. svycarsky model, kdy azylant dostane pevne pridelene misto pobytu kde se ma zaclenit do spolecnosti a pokud odmitne je vyhosten, neni diskriminaci
 • 7. pokud od pocatku problemu s migraci do dnesniho dne nebyla politicka reprezentace schopna zajistit ochranu nasich hranic je na miste rezignace stavajici vlády

A něco z Německa.  Předseda muslimské centrály v Německu – Aiman Mazyek : “Očekáváme změnu Německa ve prospěch nás muslimů, s ohledem na počet uprchlíků. Aby nemusely mít naše ženy strach nosit burku, aby se všichni “uprchlíci” zde cítili dobře … a taky chceme pro nás muslimy dny volna,podle našich svátků.” Islamizace Německa v plném proudu,bravo !

Na kreditních kartách norské DNB Bank a americké M&T Bank je vyobrazen Žid s velkým nosem a s talitem zdobeným Davidovou hvězdou. Na pozadí je zobrazena hromada stylizovaných zlatých mincí, „touha všech Židů“. Tyto kreditní karty vydala norská DNB banka, která je velkým a renomovaným finančním ústavem v zemi. Podobně i M&T banka je populárním finančním domem v USA s velkým množstvím poboček ve všech unijních státech.  Tato kreditní karta s antisemitskou karikaturou se dostala do rukou australského občana, který ji poskytl izraelské židovské neziskové organizaci The Hallelu Foundation. Současně se Fond Hallelu spojil s vedoucími představiteli norské DNB banky a během několika hodin se jim náměstek předsedy banky omluvil. Bankéři vysvětlili, že se jedná o soukromou iniciativu a v žádném případě nelze hovořit o jakési politice banky. V omluvném dopisu uvedl náměstek předsedy banky, že „kreditní kartu vydalo oddělení, které umožňuje klientům, aby si vybrali obrázky, které chtějí mít natištěny na své kreditní kartě.“ No a diví se někdo, že roste antisemitismus, když všude do nás hustí jak je ten islamismus skvělý? Ale zkuste to naopak. To by byl rachot.

Papež vyzval evropské farnosti, aby se ujaly uprchlických rodin. Papež František během modlitby Anděl Páně na Svatopetrském náměstí vyzval evropské farnosti, řeholní komunity, náboženská sdružení a kláštery, aby se každý ujal alespoň jedné uprchlické rodiny. “Evangelium nás vyzývá k solidaritě, musíme dát uprchlíkům konkrétní naději,” řekl papež. Uvedl přitom, že milosrdenství je druhým jmeném lásky a odkázal na verš z Matoušova evangelia (Mt 25,40): “Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili.” Dvě rodiny migrantů v nejbližších dnech ubytují rovněž dvě vatikánské farnosti, dodala hlava katolické církve. Papež si přeje, aby se biskupové působící po Evropě zasadili o to, že v jejich diecézích výzva ohledně přijímání migrantů padne na úrodnou půdu. “Každá farnost, každá náboženská komunita, každý klášter, každý svatostánek, přijměte jednu rodinu,” vyzval papež a dav na Svatopetrském náměstí ho odměnil potleskem.

Nedá mi než vzpomenout proroctví svatého Malachiáše o posledním papeži. Pro ty kdo neznají viz Wikipedia. A jako bonus přidám slova Dominika Duky: Jestliže někdo tvrdí, že ptát se na náboženskou orientaci těchto utečenců je bezvýznamné, nebo že se tím porušují lidská práva, pak si myslím že právo na život a bezpečí našich rodin a občanů této země je nadřazeno ostatním právům. Neznamená to žádné kastování, ale rozumné uvažování – slyšeli jsme snad někdy, že by křesťané či Židé z těchto zemí v Evropě působili jako teroristé?

Z jednoho intervjůku se sluníčkářem Petrem Zaoralem na serveru Mediahub. Máte představu z jakých sociálních skupin se diskutující, kteří se projevují nejvíc nenávistně, rekrutují? V rámci spolupráce s Hate Free jsme sestavili profil tzv. hejtra, nenávistníka, na tuzemském webu. Ten je obecný a nesouvisí pouze s nenávistí vůči uprchlíkům. Jde o jedince s velmi kladným vztahem k autoritářským režimům a vládě pevné ruky trpícím sentimentem po starých časech, po režimu před listopadem 89. Politicky inklinuje k Okamurovi, Konvičkovi a přímo nesnáší Zelené a aktivisty všeho druhu. Disponuje černobílým viděním světa, je zatvrzelý vůči jinakosti, má strach z neznámého. Multikulturalismus ho rozpaluje do běla, občanská společnost v něm vyvolává nechutenství, pohrdá liberálními hodnotami a nesnáší humanisty. Upřednostňuje okamžitá a jednoduchá řešení, rád též demonstruje prvoplánový nacionalismus. Dodávám: Tak si mně tam debile připiš. Až na tu nostalgii po bolševikovi. A už se těším na ty migrující zubaře kterých máme nedostatek. 

A trocha bulváru: Bývalý bulvární novinář Pavel Novotný na FB. Jasně, že jsem počítal ještě se vzkazem bílému odpadu ve smyslu, že opravdu přijmu domů uprchlíky, je li to nezbytné, ale dneska to rozčísla má žena, která, daleko od mých vesmírů, předvedla své klasické ujištění, že jsem si dobře vybral. Uspí čulibrky, a jak kouříme na verandě, najednou sama od sebe random prohodí: „Kdyby tě ti debilové dostali do tlaku s těma uprchlíkama, jsem přemýšlela, že dva bychom určitě zvládli v dětském pokoji…“ To je náš vzkaz blbcům, ani nemusím nic dodávat.. Ano, vezmeme si klidně domů uprchlíky, nebojíme se jich, jsme s nimi solidární, rozumíme jejich situaci, můžeme se uskromnit, hovno se nám stane.

Komentář vynechám. Názor nechť si každý učiní sám.

.

A na Fejsbůku napsali:

 • “Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestání za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, máte plné právo říct, že ta země je vedena idioty.”
 • Nový slovník jazyka českého:
  Tolerance = laskavost k lidem se stejným názorem se současnou nadřazenou přezíravostí až nenávistí k lidem s názorem jiným.
  Pravda = popis věcí a dějů tak, jak by si dotyční přáli, aby byly a probíhaly.
  Zaprděný čecháček = člověk s jakkoliv širokým obzorem a jakkoliv hlubokými znalostmi a zkušenostmi, který si dovoluje zpochybňovat blahodárnost přílivu nelegálních imigrantů do Evropy.
  Xenofob a rasista = zaprděný čecháček, který se nebojí říkat své názory veřejně.
 •  1. armádě se nelíp postupuje nalehko + vědí, že večer jim nějaká degenerovaná slunka přinesou věci nové
   2. armádě se nelíp postupuje nalehko a vědí, že v cíli jim “mama Merkel” nadělí prachy na cokoli si vzpomenou
   3. armádě se nelíp postupuje nalehko a postará se o ně alláh – inšalláh

 • Aktuální imiGRANTská “krize” poskytuje mnoho nečekaných možností. Například, aby se morálními arbitry národa cítili i Pavlové Novotný a Šafr…
 • Sluníčka se rozhořčují, že značkují uprchlíky fixem. Že značkují fixem mimina v porodnici jim nevadí. Prý se jim mají dávat plastové náramky. Dobrý tah, Němci si teď budou myslet, že se ti lidi jen vrací z nějakého fesťáku.
 • Včera, 5. září to bylo 42 let, co palestinští teroristé multikulturně obohatili Olympijské hry v Minichově. Stálo to tehdy život 11 izraelských sportovců.
  Celá věc má z dnešního hlediska několik zřeteluhodných aspektů:
  1. Palestinský/muslimský terorismus se nepodařilo eliminovat, ale naopak se jako zásadní problém globalizoval a eskaloval.
  2. Způsob jakým šly izraelské speciální služby po všech do případu zapletených teroristech, organizátorech a podporovatelecj je jediným možným způsobem boje proti muslimskému terorismu
  3. Naprostá nemohoucnost a amaterismus německých pořadatelů OH, jakož i německých silových složek, nemluvě o německých speciálních službách.
  Konsekvence s dnešní imigrantskou vlnou si jistě každý udělá sám…
 •  Katar to samé. Počet uprchlíků 0 (slovy nula). Ale hodlá utratit na pořádání mistrovství světa ve fotbale 200 miliard USD.

 • A teď hovoří na ČT24 nějaký “zkušený” analytik z nějakýho darmožroutskýho ústavu, kterej má cca 25 let a čte z čtecího zařízení odpovědi. Mě prdne žíla, já to asi fakt nebudu sledovat, je to bolení u srdce….
 • Přivést ČSA na pokraj bankrotu, nechat je ovládnout Travel Servicem a pak to celé střelit Číňanům … ten Tvrdík je génius!
 • Na školách se dobrovolně-povinně běhá tzv. Běh pro Afriku. Pro koho se ale bude běhat v tomto školním roce, když už jsou skoro všichni tady, to fakt netuším. Navíc by mi to přišlo jako nehorázná drzost, což se u dobroserů vyloučit nedá.
 • Kdo by to byl řekl, že s odstupem 70-ti let se budou lidi rvát o místa ve vlaku, aby se dostali do nějakých táborů v Německu.

A něco veselého : 

.

A fór na konec: Na zahradě kope babka, když v tu ránu jí křupne v zádech. Tak zavolá Pepíčka a řekne mu: “Pepíčku, dones mi prosím tě prášek, který je na stole.”. Pepíček se za 2 minuty vrátí a v ruce drží prášek. Babička vyhrne sukni a říká: “Tak teď mi strč ten prášek do té dírky..”. Pepíček na to: “A babičko, do té hnědé a nebo do té s těma ušima?”

A to je dneska všecko.

ZDROJ: Petr Paulczynski

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg