27.4.2016
Kategorie: Ekonomika

Konspirátoři měli opět pravdu: Deutsche bank přiznala manipulaci trhu stříbra a Čína otevřela vlastní zlatou burzu!

Sdílejte článek:

NEM 27|04|2016

Tak a obušek vyletěl z pytle. Deutshe bank oficiálně přiznala, že se podílela na manipulaci cen stříbra. To o čem se jen šeptalo a čemu se oficiální zdroje smály jako z konspirace zplozené v hlavách lidí s hliníkovou fólií se ukázalo jako krutá realita. Psal jsem o tom celý minulý rok. Ceny drahých kovů byly drasticky manipulovány kartelem Bullion bank, primárními dealery, centrálními bankami a samozřejmě Bankou pro mezinárodní vyrovnání. Každému, kdo nějaký čas trh sleduje evidentní, ceny zlata na COMEXu nereflektují ani zdaleka tištění peněz centrálními bankami od tehdy, kdy Fed spustil program kvantitativního uvolňování. Drahé kovy jsou ovšem manipulované již celé dekády, ale nikdy nebyla cena v tak pohádkové zemi jako nyní.

[ad#clanek-respo]

Deutsche se přiznala a souhlasila, že bude spolupracovat s úřady při vyšetřování. To znamenající, že předá všechny dokumenty, včetně mailů mezi tradery a komunikaci s ostatními bankami při útocích na papírové trhy. Informace o těch cenových vodopádů, kdy se zlato a stříbro propadlo jako kdyby narazilo na vzduchovou kapsu. Žádné zprávy, žádné významné fundamentální novinky. Jen někdo prodá na papírovém trhu během půl hodiny kontrakty za několik týdnů produkce a cena začne kolabovat. Tyto pohyby měly na starosti trading desky velkých bank participujících na COMEXu v New Yorku a LBMA v Londýně. Prioritě Deutshce asi natře HSBC a Novu Scott. Není náhoda, že právě primární dealeři, kteří dělají pohádkové peníze na prodeji dluhopisů, se podílejí na manipulaci cen drahých kovů. Pokud by byly kovy výše, úrokové sazby by určitě nebyly blízko nuly jak vidíme nyní. Naopak, pokud by šly ceny kovů nahoru, šli by i míry a dluhopisový trh by implode.

Je otázkou, proč Deutsche kapitulovala. Hlava německého finančního úřadu BaFin před dvěma lety řekla, že manipulace cen drahých kovů byla horší než minupulace LIBOR, což je oproti trhu zlata, nemluvě již trhu stříbra, gigantický moloch. Po roce vyšetřování se však věc uzavřela tak, že se vlastně žádné podvody nekonaly a nikdo nic. A najednou hele. Deutsche se možná snaží zachránit si kůži, protože její akcie jsou v současnosti níže jak během poslední finanční krize a drží absurdně velkou derivátovou knihu. Možná v Goldman Sasch opět vyhrožovali, že pod nimi odpálí derivátové nálože a budou shortovat jejich akce jako Lehmanovcům v roce 2008. Těžko říct. Otevřít však tuto žumpu bude velmi zajímavé, protože v ní bude plavat hodně potkanů.

Je to další důkaz toho, co jsme my, “konspirační teoretici”, nebo vlastně pomalu i praktici, tvrdili dlouho – drahé kovy jsou manipulovány bankovním kartelem západní finanční elity. Stalo se tak jen pár měsíců poté, co stříbrný trh v Londýně opustili producenti po skoro až dětsky zjevné manipulaci ceny na spotu oproti futures trhu na COMEXu. A nejenalo se o nějaké drobné producenty. Trh v Londýně opustila například firma jako Rio Tinto.

Cena zlata dělá od začátku roku radost. Sám jsem ve svých článcích byl optimistický už pár měsíců, ale to co se děje na stříbře poslední týdny překvapilo i mě. Stříbro se dostalo nad 17 a stále odolává masivním útokům na cenu. I přesto, že na papírovém trhu prodali během půl hodiny produkce za více než 9 dní, cena se hned oklepala a vrátila se na 17. Stejnou odolnost ukazuje i zlato. Stříbro rostlo první kvartál pomaleji než zlato, ale v dubnu své zaostávání doběhlo a výnosem jej dokonce předčilo. Zlato bojuje na pozici 1250 dolarů za unci a je nahoře 17% od začátku roku. Stříbro je však vzhůru 23%! A nikde o tom ani zmínka u prašivých mediálních a finančních buzichvostů. Nejvýnosnější aktiva tohoto roku a podělaní lidé v nejsvobodejších médiích se bojí pípnout, aby náhodou nedali za pravdu Konspirátorům a neskončili na úřadu práce. Neboť jinou prací než jak balamutit lidi se asi živit neumí.

A to je jen začátek vážení. To co se nyní děje na drahých kovech je pohyb insiderů. Chytrých peněz a elit, které vědí co se tam venku ve skutečnosti děje a pomáhají si nákupem jediných aktiv, které nemají riziko protistrany. Veřejnost není informována a když jí to dojde, bude už pravděpodobně pozdě. Poděkujte se pak těmto retardům, kteří místo toho aby si dělali svou práci a informovali veřejnost, raději dělají nějaké gestapácke seznamy nevhodných internetových stránek. Neinformovanost široké verenosti dává předpoklad pro nálevkovitý efekt, kdy se masy rozběhnou kupovat drahé kovy, ale nebude prakticky žádná nabídka. Siutacie na fyzickém trhu je doslova tragická. Inventury jsou na dně. Ať už inventář Comex, který budovali 4 roky, se za necelý rok propadl na polovinu. Nebo inventury ETFiek, které byly likvidovány poptávkou centrálních bank během pětiletého poklesu cen kovů. Manipulace byla tak silná, že takto nízké ceny stříbra, jakých jsme byli svědky poslední roky, nepřežil prakticky žádný primární producent.

Až dvě třetiny všeho stříbra se nyní těží jako druhotná surovina při těžbě mědi a zinku. Tyto komodity však zkolabovaly a jejich produkce bude výrazně snížena. Zavřít těžební projekt a znovu jej tvořit trvá celá léta a proto produkce stříbra zažije doslova masakr. A to právě v momentě, kdy se ovčané dozvědí jakou hru s nimi politická elita hraje a budou chtít své úspory schovat v bezpečí drahých kovů. Cena může skutečně uletět, protože elity mají stále náročnější práci udržet lidi ve své informační kleci. Například zdvojnásobení ceny stříbra během krátkého času jsme tu měli v roce 2010, kdy šla z 25 na 50 dolarů za unci během devíti měsíců. Pak začala drastická manipulace kovů směrem dolů.

Stříbro má vyšší volatilitu a to by mělo být v portfoliu i zohledněno. Občas šílený pohyb jeho ceny, protože to je podstatně jiný trh než trh zlata, přinese trpělivým investorům zajímavé výnosy.Poslední čtyři býčí trhy stříbro vždy překonalo zlato. Stačí se podívat na současnou maloobchodní investiční spotřebu. Nyní je někde na úrovni 1,5%. Ale pokud by šla pouze na 3%, poptávka by se zvojnásobila. A při současném stavu trhu by ho urvalo.

Je to naprosto absurdní co se stalo za posledních pět let. Maloobchodní spotřeba může manipulátorům nadělat velké problémy. Nedostatek kovu loni na podzim poučil dealery hlavně v Severní Americe a Západní Evropě. Čekací doby na velké objednávky mincí byly až jeden měsíc. Prémium se vyškrábalo na 5 dolarů nad spot. Dealeři měli možnost vysokých zisků, ale neměli stříbro na prodej kvůli nízké úrovni zásob. Nyní budou snažit předzásobit a z trhu stahovat obrovské množství kovu ve formě mincí a cihel. Pokud budou muset rafinovat velkoobchodní 1000 uncové cihly pro reailovou poptávku, bude to konec. Cena může explodovat.

A aby toho nebylo málo, Čína konečně otevřela vlastní burzu zlata, kde proces cenotvorby kovu probíhá v jüanech. A dává to úplně smysl, protože Čína je největší importér a zároveň i největší producent kovu na světě a dá se předpokládat, že i držitel největšího invetnáře na planetě. Je logické, že proces cenotvorby půjde tam tam kde je reálný trh. Je to však historický precedens, protože po 150 letech byla Rothschildem založená cenotvorba zlata přesunuta z Londýna na východ. Nyní bude zlatu a kreditu dominovat Asie. Tedy osa Čína-Rusko. Na úrovni centrálních bank těchto zemí tvoří největší poptávka po kovu a vytvoření společné platformy pro obchodování bude výhodné pro oba.

Ale nejde jen o tyto dvě země. Tradičně silný nákupčí je také Indie, kde je spoření v kovech hluboce zakořeněnou tradicí miliardy lidí. Také země jako Vietnam nebo Kazachstán, který trojnásobně zvýšil své zlaté rezervy během 5 let vytřásá z bankovní mafie poslední dukáty. Samozřejmě, sledováním televize vygumované obyvatelstvo “západu” vesele prodává domácí šperky. Kanada letos prodala prakticky všechny zlaté rezervy a zůstalo jí něco málo přes 77 uncí.

Čínská elita ví, že pokud nevyhraje na civilizační úrovni, nebude moci přežít. To znamená dělat úplný opak toho, co dělá elita západu. Má stále 3,3 bilionu dolarových rezerv, z toho 1,1 bilionu amerického státního dluhu. Šikovně nyní mění tento brzy bezcenný dluh za reálné a drasticky podhodnocená aktiva ve formě fyzického zlata. Čína se ale zároveň snaží zásobit své obyvatelstvo prakticky neomezeným množstvím zlata. Jak řekl čelní představitel čínské centrální banky, zlato se stálo součástí čínského snu. Číňané milují zlato, zvlášť v uměleckých formách, a rádi ho vystavují. Vláda se snaží zásobit obyvatele tak jak to jen západní inventury umožňují. Úplný opak toho, co dělá elita na Západě. 

Dluh USA je nyní na úrovni 19 bilionů dolarů. Stali se největším dlužníkem v historii zeměkoule. Zatímco Čína se již nyní připravuje na novou dekádu po odmrštění dolaru jako rezervní měny, problémy západní finanční elity se teprve nyní začínají. Saúdská Arábie, respektive pologramotní despotové, kteří zemi vedou, Americe vyhrožovali, že pokud bude zveřejněných 28 stran zprávy o útocích z 11. září, začnou likvidovat své zásoby amerických dluhopisů, jejichž mají za 750 miliard.

O této zprávě a její zveřejnění jsem psal před několika měsíci a tedy mě vývoj situace ani moc nepřekvapil. Královská rodina bude asi sloužit jako blbeček, na kterého se hodí kolaps amerického dluhopisového trhu. Čína, Japonsko a Saudi jsou největší držitelé US dluhopisů. Čína začala likvidovat svou držbu loni, když se zbavila 250 miliard v pokladničních poukázkách co musel absorbovat Fed, neboť úroková míra se ani nepohnula. Japonská ekonomika začíná zažívat horor a americký dluh již nebude nakupovat, naopak bude ho kvůli demografické situaci v zemi prodávat. Pokud spustí prodeje Saudi, jediný, kdo zůstane na nákup bude Fed, který bude muset dluh monetizovat. Tedy tisknout dolary z ničeho a nakupovat za ně dluhopisy, které budou prodávat věřitelé. Nebo nechají trh padnout a z kolapsu ekonomiky obviní Saudy.

Paní předsedkyně Fedu Žaneta měla dvě za sebou krizové setkání s Obamou, jejichž náplň nijak zvlášť raději nechtěli komentovat. Jako kdyby nebylo jasné o čem se bavili. Po roce příslibů zvedání mír musela paní předsedkyně něco dělat, když převzala po Bernankem židli. V prosinci zvedli míry o mizerných 0,25% s příslibem dalšich 4-6 během roku 2016. Ale to nebudou moci udělat, protože americká ekonomika si to nemůže v žádném případě dovolit. Směřuje do recese a vyšší úrokové sazby by udusily jakýkoliv ekonomický růst. Atlatský Fed již nyní předpovídá na první kvartál tohoto roku růst ekonomiky pouze 0,1% a ten bývá většinou revidován dolů. Objednávky v průmyslu klesají 16 měsíců po sobě. To je rozjetá průmyslová recese. Také retail vykazuje vážné problémy. Poměr inventáře k objemu prodeje explodoval. Lidé nakupují stále méně a naopak inventář roste a se hromadí na skladech. Meziroční pokles zisků společností v některých indexech je až dvouciferný.

Ekonomika USA míří do recese a zvedání mír by způsobilo destrukci hospodářství země. A to právě teď, když v listopadu budou prezidentnské volby. Trump a Sanders nabírají na nečekané síle a oslabení důvěry v systém by jim ještě více pomohlo a také, že je možnost, že Obamu udělají možná monarchou, protože pokud jim uletí ruka během stanného práva asi zruší volby. O tomto se Žaneta bavila s Obamou. Respektive toto mu Žaneta vyprávěla, protože Obama moc rozumu nepobral a dokázal by Žanetě vysvětlit maximálně jen něco co se týká golfu. Každopádně vyprávěla squaterpvi z Keni, v jakém srabu ekonomika je a jaké retardované bylo rozhodnutí Fedu zvedat míry. Způsobilo to globální dolarový margin call a zvedlicenu dolaru. Také avizované zvýšení mír oslabilo zlato.

[ad#clanek-respo]

Ale to je všechno. Po pár měsících je situace ještě horší než během éry kvantitativního uvolňování. Průměrná recese trvá 15 měsíců a průměrný pokles indexu Dow je 31%. Ještě zažijeme kopec srandy dokud přijde další vlna tištění, ale s ní přijde i konec dolaru jako rezervní měny a jeho devalvace. Rozpočtové škrty, likvidace zahraničních základen a brutální škrty ve vojenském rozpočtu USA. Stejně vyschnou i prostředky pro retardy zde u nás doma, kteří za cizí peníze hlásají socialistický  jehovizmus. Svědci Sorose pak zažijí krušné chvíle. Ale to je koneckonců jejich věc a jejich karma. Peace.

ZDROJ: nemesis.sk

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...