27.11.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Jak vám může makléř pomoci při prodeji nemovitosti?

Sdílejte článek:

Realitní makléř se ve svém oboru dobře orientuje a dokáže tak eliminovat různá rizika, která by nás, neznalé, vůbec nenapadla. Čím vám může být prospěšný makléř při prodeji nemovitosti?

Žádné tápání

Při rozhodnutí prodat svůj byt nebo dům se samozřejmě zamyslíte i nad tím, zda celou transakci uskutečnit přes realitní kancelář nebo na vlastní pěst. Pro prodej svépomocí hraje především fakt, že ušetříte za provizi, kterou by si realitka naúčtovala, ale ušetříte opravdu? V začátku nemáme moc jasnou představu o tom, co všechno obnáší rozhodnutí, že chci prodat dům. Inzerce, komunikace se zájemci, organizace prohlídek a vlastního času a k tomu běhání po úřadech a institucích kvůli potřebným dokumentům a také dobrý právník kvůli sepsání kvalitní smlouvy také nejsou zadarmo a stojí nás navíc mnoho času. Už jen kvůli ušetřeným starostem a času se provize realitní kanceláře zdá spíše jako dobrá investice, než důvod k ušetření financí. Makléř se o prodej vaší nemovitosti postará kompletně a zajistí, že proběhne bez zbytečných rizik.

Jak si vybrat

Při výběru makléře se spolehněte především na služby takové realitní kanceláře, která má dobré reference a je na trhu stabilně už několik let. Pak máte záruku, že makléř bude mít zkušenosti s prodejem nemovitostí a dokáže ten váš bez problémů zajistit. Možná ani nemáte možnost se s daným makléřem sejít osobně a pak jsou reference a recenze vybrané realitní kanceláře velmi důležité. Makléři musíte důvěřovat, ať už jste v denním osobním kontaktu nebo se znáte jen na dálku. Třeba když prodáváte byt v Brně a stěhujete se za prací do Prahy, není tak ve vašich silách jezdit denně tam a zpět. Pak vyberte realitní kancelář v Brně tak, abyste k ní i k makléři měli důvěru a celou transakci jim bez obav svěřili. Makléř zajistí profesionální fotografie vaší nemovitosti, inzerci i komunikaci s potencionálními kupci. S těmi vážnými pak domluví schůzky a následně s právníkem pomůže sestavit smlouvu a tak minimalizovat rizika. Celý prodej nemovitosti tak proběhne hladce a bez zbytečných problémů, ušetří vám starosti a navíc máte jistotu, že spolupracujete s profesionálem.

Spolehnout se na pomoc někoho, kdo svému oboru rozumí, je u mnoha věcí naprosto běžné. U prodeje nemovitosti by tak měl být prodej přes realitní kancelář také běžnou součástí, ušetří nám mnoho času i starostí.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...