Jak na sušení rukou?
Máte pocit, že utírání rukou do ručníku není příliš hygienické? Ano, máte pravdu. Tento nejpoužívanější předmět je zdrojem nesčetného množství bakterií. Těm obzvláště svědčí vlhké prostředí, ve kterém se vesele množí. Jaké jsou tedy varianty klasického ručníku?
Ručníku se na veřejných toaletách obloukem vyhněte
Jak již bylo zmíněno, je líhní nebezpečných bakterií. Zejména v případě, když si do něj utírá ruce velké množství lidí. Ručníky jsou též na toaletách nepravidelně měněny a kvůli tomu jsou permanentně vlhké. To už samo o sobě není vůbec příjemné.
O něco lepší variantou jsou papírové ručníky. Z hlediska provozovatele jsou ale finančně náročné. Navíc se kvůli neukázněným zákazníkům často povalují kolem odpadkového koše.
Hygiena a nízké provozní náklady
Osoušeče rukou jsou tím správným řešením pro rychlé osušení rukou. Nejen, že kladou významný důraz na hygienu, ale jsou i provozně nenáročné. Osoušeč rukou pracuje rychle, ekonomicky a efektivně. Nemusíte se ničeho dotýkat a ruce máte suché během pár vteřin.
Na jaké principu pracuje?
Elektrický osoušeč rukou si můžete pořídit v manuální nebo automatické verzi. Manuální typ se spouští stiskem tlačítka. Automatický osoušeč má v sobě zabudovaný infračervený senzor, který detekuje vaše ruce až do vzdálenosti 35 cm.
V obou případech je aktivován horký vzduch, jenž vám v časovém rozmezí 20 – 60 sekund ruce důkladně vysuší. Samozřejmostí jsou bezpečnostní prvky, jako jsou ochrana proti stříkající vodě a uzemnění. Dále můžete volit z několika modelových řad, které mají nejrůznější vylepšení. Jedním z nich je otočná tryska. Zároveň se spolehněte na použitý materiál, jenž je vysoce odolný vůči oděru.
Závěrem lze říci, že osoušeče rukou jsou tím pravým do míst, kde je nadměrná koncentrace osob. Jakmile jednou jejich komfort vyzkoušíte, nebudete si ruce sušit jinak.
(PR)