Jak eurosocialismus uměle vytváří nezaměstnanost
TIBOR POSPÍŠIL 09|02|2015
Ikona slovenské levicově-liberální elity, Iveta Radičová, se na stránkách českých Hospodářských novin podělila se svými názory na příčiny evropských problémů. Pokusím se vám vysvětlit, proč je to přesně naopak. Jak evropský socialismus aktivně vytváří milionové zástupy nezaměstnaných.
[ad#hornisiroka]
Nejpodstatnější faktor, který brzdí ekonomický rozvoj, je ten, že Evropa nedokáže zabezpečit dostatečnou zaměstnanost.
Ve skutečnosti je to tak, že eurosocialisté nezaměstnanost přímo programově vytvářejí. Daň v podobně různých „dávek“, „pojištění“, poplatků či přímých daní z práce dosahuje astronomických hodnot. Zdanění práce například v Česku i na Slovensku přesahuje 50% příjmu. To je na úrovni zdanění cigaret, alkoholu, či benzínu. Přitom příjem z práce je pro velkou většinu občanů jediným zdrojem obživy. Penalizace tohoto příjmu výrazně negativně působí na objem poptávky po lidské práci. Z druhé strany proti zaměstnanosti, či přesněji proti poptávce po lidské práci, stojí modla vysokého hospodářského růstu, kterými jsou uměle nafukované, monetární politikou netržně výhodné půjčky nových peněz pro vyvolené.
Vyšší hospodářský růst se tedy eurosocialisté pokoušejí dosáhnout umělým nafukováním investic, které by na trhu nikdy nebyly vznikly. Protože za tržních podmínek by se nevyplatily. Což v součinnosti s extrémně vysokou mírou zdanění příjmu z práce uměle tlačí podnikatelské subjekty k náhradě pracovní síly technologiemi, nakoupenými za výrazně dotované „půjčky“ z tiskárny Evropské centrální banky.
- Když to funguje, zdaňuje to
- Když to stále funguje, zreguluj to
- Když to už konečně přestalo fungovat, zadotuj to
[ad#velkadolni]
Politici nejraději řeší problémy, které sami „krví a potem“ vytvořili. Byla to i naše vlády, které přidělovaly milionové dotace na pracovní místa vysoce ziskovým firmám. Místo toho, aby výrazně snížily omezení pro pracovní trh. Ať už zrušením zákoníku práce jako největší legislativní brzdy zaměstnanosti, nebo alespoň výrazným snížením míry výpalného, které vlády vybírají od těch chudáků, co ještě nějakou práci sehnali.
ZDROJ: Tibor Pospíšil