Je třeba podotknout, že se zdaleka nejedná o jedinou globální firmu, která se chová podobně. Jak jistě víte, tak mnohé obdobné firmy podporují rasisty z BLM či se zcela nepokrytě hlásí k podpoře LGBT či klimaalarmismu. Ovšem firma Nike nepodpořila pouze BLM, ale také potvrdila, že uznává právo šaría a nadřazuje jej nad západní právní systém. Nyní se řada odpůrců islamizace západních zemí rozhodla vyzvat k bojkotu této firmy, která svojí podporou práva šaría v západním světě (konkrétně v USA) svým vnucováním islámského zahalování překročila všechny meze.
Firma Nike podporuje džihád a právo šaría
SLOVANKA
Ostatně, už v minulosti mezi prvními právě firma Nike navrhla burkini pro muslimské sportovkyně a známý je i skandál, kdy se jim omylem “povedlo” vytvořit na podrážce sportovní obuvi znak, který vypadal jako arabský nápis “Alláh”. Firma se pak za svůj údajný exces muslimům poníženě omlouvala. Nicméně nyní jejich proislámský aktivismus přesáhl všechny meze, neboť úmyslně přikreslili hidžáb ženě, která jej ze zásady odmítala.
Co se konkrétně stalo?
Než půjdu k věci, tak musím podotknout, že mezi miliony džihádistů, mířících do západních zemí s úmyslem je islamizovat, občas migrují skuteční uprchlíci, jichž je ovšem řádově jen nějaké promile. Jedná se většinou o ženy, které měly tu smůlu, že se narodily jako muslimky, ovšem odmítají jako muslimky žít. V islamizované západní Evropě to mají vesměs velmi těžké. V zemích jako je Německo nebo Švédsko či Holandsko se stávají terčem výhružek ze strany muslimů, v USA se zatím dají najít lokality, které až tak islamizovány nejsou, konvertitky od islámu to tam tak mají o něco jednodušší, než v západní Evropě. Muslimka, která se rozhodne opustit islám a stát se křesťankou nebo ateistkou, se samozřejmě rozhodne vzdát i symbolu podřazenosti žen v muslimském světě – hidžábu.
MatematičkaMaryam Mirzakhani, která zemřela na rakovinu prsu v roce 2017, byla dosud jedinou ženou, která získala Fieldsovu medaili, jednu z nejvyšších cen v oblasti matematiky. Po absolvování univerzity v roce 1999 opustila Írán a přestěhovala se do USA, kde se rozhodla, že bude žít západním stylem života, což mimo jiné znamená i nezakrývat si vlasy.
Screenshoty interního zpravodaje Nike zaslané zaměstnancům v jeho zaměstnanecké síti Ascend sdílela řada uživatelů sociálních médií. Zobrazují kresbu matematičky v bílém hidžábu. Jednalo se o obrázek, o němž někteří na Twitteru tvrdili, že byl v minulosti vytvořen v Íránu pro propagandistické účely.