9.4.2022
Kategorie: Politika

Evropu i Českou republiku řídí pošuci

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

V Evropském parlamentu si skupina tamních šílenců včetně těch našich až na vzácné výjimky (SPD a minimum dalších, kteří nemají v hlavě úplně na…, jak se to řekne slušně?), odhlasovala 5.kolo sankcí namířených proti Rusku. Tentokrát si zatleskali po schválení zákazu dovozu fosilních paliv z Ruska. Pokud netušíte, co to znamená, tak jde o to, že si Evropané nebudou nadále užívat výdobytků z ruské tajgy (obrazně řečeno). Co to bude přinese?

Uhlí patřilo po 2 století k zásadním nerostům pohánějícím svět vpřed. Potřebovaly ho parní lokomotivy, elektrárny, kamna, kotelny, z uhlí se dá vyrábět benzín, ale najdete ho i v malinovce. Kdo neskládal v životě ani jednou uhlí, jako by nežil. Nosili jsme ho babičkám a dědům ze sklepa, občas kýbl za pětikorunu. Ano, i to byla součást studentského života. Kdo měl takových stařečků více, žil si na tehdejší poměry studentíků na slušné úrovni. Uhlí bylo součástí průmyslu více, než si dnes dokážeme představit a havíři na Slezsku zase tvořili zvláštní lidský druh. Natolik vážený, že chodili do důchodu dříve, což vzhledem tvrdé práci a kratší délce života bylo naprosto v pořádku. Kdo někdy pracoval v podzemí, pochopí, co to je za dřinu. Když se přestalo těžit, a ještě na Ostravsku Bakala prodal horníkům byty za zády, hrozila Ostravsko-Karvinsku krize a celá Česká republika se stala závislou na dovozu uhlí. Nejčastěji z Polska a Ruska. Tedy černého kvalitního. Vzápětí začal útlum i těžby hnědého uhlí, nově se vypínají uhelné elektrárny a topit doma briketami se smět také nebude. Takže už uhlí asi nepotřebujeme. Jako fakt? Lze se obávat, že to není pravda.

Palivo do jaderných elektráren se do těch našich používá ruské. Ne, že by nezkoušeli používat jiné ze Západu, ale technologie našich reaktorů je ruská a palivo z jejich domoviny jim chutná mnohem více. Bez ruských dodávek budeme muset spoléhat na dražší a méně kvalitní americké, což může zapříčinit vyšší poruchovost, odstávky a nedostatek elektřiny, které nikdy není dost. A bude jí velmi brzy pramálo. Eurounijní plánovači vůbec netuší, jak ji budou v dostatečné míře vyrábět a co způsobí tím, že by jí nebylo tolik, co nyní. Vzdát se bezproblémového provozu stávajících jaderných elektráren je tak další ukázkou idiocie europoslanců.

Ropa je dalším základním pilířem moderní doby a Rusko jí má nejvíce na světě. Nově objevená ložiska té nejkvalitnější dávají Rusku klid na desítky až stovky let dopředu. Zájem o dodávky mají Čína a Indie, takže se Rusové obejdou bez evropských odběratelů. Evropané to bez jejich ropy budou mít mnohem složitější, arabská je daleko a americká též. Norové chtějí utlumit z důvodů ekologie těžbu, takže je pravděpodobné, že v blízkých letech budeme nosit svá auta na zádech a na motorkách jezdit jen z kopce. A to už nehovoříme o výrobě plastů a dalších výrobků, které se bez ropy neobejdou. Ekologové budou mít radost jen do chvíle, než jim řekneme, z čeho a jak se dá benzín ještě vyrábět.

Plyn je jedním ze zásadních atributů současného pokroku. Mimo topení, výroby elektřiny a hnojiv, pohání také auta, potřebuje ho těžký, střední i lehký průmysl. Je k němu připojeno vysoké procento domů, vaříme na něm, prostě je stejně jako ropa nenahraditelný. Navíc do Evropy proudil několika směry právě z Ruska, zatímco ten břidlicový americký je opět nekvalitní, drahý a tankerů není dostatek. Obejít se bez ruského uhlí, dále tamních ropy, plynu a palivových jaderných článků bude velmi těžké, respektive při snaze zachovat dosavadní životní úroveň nemožné. Což automaticky znamená její pokles, který může být tak razantní, že to Evropu rozloží. Což vůbec nevadí Spojeným státům, které o toto dlouhodobě usilují. Evropa je pro ně totiž jak dojnou krávou, tak i vazalem.

Primitivní radost europoslanců z odhlasování dalšího kola sankcí neznamená jen krok zpět k technologickému středověku a chudobě, ale také odsouzení našeho světadílu k nepokojům a válkám, které se díky energetické krizi, nedostatku potravin a přebytku zbraní brzy začnou odehrávat. Jestliže Rusové udělali první krok k vlastní bezpečnosti, který vyvolal naprosto nepřiměřenou reakci v Evropské unii, bude dále záležet na tom, co ještě budou chtít prostí lidé vydržet. Neidealizujme si Rusko, má plno svých ale, jenže pořád v něm používají na rozdíl od bruselských elit mozek. Evropa svým chováním dala nabídku USA k záchraně, Číně k trháku a Rusům k úsměvu, byť zpočátku bude lehce křečovitý. Doufejme, že se vlna liberalismu prožene Evropou co nejrychleji a poté zmizí. Tupci typu Leyenové, Fialy, Pirátů a podobných existencí, z nichž některé nestojí ani za pozornost, by se měli stát co nejrychleji fosiliemi, o kterých se bude v dějepisu zmiňovat jako strůjcích zla a hlouposti. Europarlament by měl být do základů vyčištěn, vydezinfikován a nabídnut k odprodeji, ovšem až poté, co by jeho poslanci byli rozehnáni a doma potrestáni. Pamatujte si pečlivě jména a jednání těch, kteří se podílí na současných excesech a nařízeních.

Jindřich Kulhavý

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
59 komentářů