8.1.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Co všechno by měla vláda vysvětlit?

Sdílejte článek:

VOJTĚCH MACHÁLEK

Přesněji, co vše by mělo být naprosto jasně vysvětleno. Ministr zdravotnictví, jménem Blatný, uvedl v život nový druh PSA. Jestli se nepletu ,tak je to během krátké doby již třetí alternativa.


Základní PES, pak PES č.2. Vedle sebe tak fungovali asi 14 dní. Zřejmě definitivní podobu nabral až tento poslední po Novém roce. Počet pozitivních by údajně neměl být určující pro zpřísňování restrikcí a základním prvkem má být počet Covidových pacientů v nemocnicích.

V současné době je jich 7143. Ještě za Prymuly jsme byli na přibližně stejné cifře.

Všichni si určitě pamatujeme jeho vyjádření z té doby, že 42% z nich tam nemá co dělat! Takže platí to zase, nebo teď již jsou všichni opravdu nemocní?

Blatný také řekl, že počet pozitivních nebude hrát takovou roli, ale že o jejich počty nepřijdeme.

Což se plní na víc než na 100%. Od rána do večera jeden rekord za druhým! Jsme na 132 725 pozitivních odchytů. Od 1.12. je to ze 63 396 nárůst o 69 329. Za stejnou dobu se ale uzdravilo 197 787 lidí. Ze 451 607 na dnešních 649 394!

To pochopitelně tvůrce PSA č.3 zase nezajímá. Zdraví žádnou položku PSA nevytvářejí. Ale co by měli určitě vysvětlit, a to každý den, kolik z těch nově pozitivních je tzv. bezpříznakových.

Je to, jak nedávno říkal Babiš. 90 % z nich, nebo jen drtivá většina, jak šlo mnohokrát z ústních dutin těch ostatních potentátů?

Mě jako starého chlapa, který měl to štěstí, že je na tomto světě již s osmým křížkem, tento termín “bezpříznakový” nesmírně irituje. Vnímám to spíše jako výmluvu na to, že to nedokáže nikdo pořádně vysvětlit.

Připadá mi to, jako by mě někdo v minulých letech přesvědčoval, že musím do karantény, protože mám bezpečně bezpříznakovou úplavici, přitom právě v době kdy zrovna sháním “Rozrazil lékařský” na vyřešení přesně opačného problému!

Množina těch bezpříznakových by měla být součástí každého oznámení těch denních rekordů. Jinak slouží jen a jen ke zvyšování paniky.!! A to stále, bez ohledu na prohlášení Blatného.

Znám osobně pár bezpříznakových. Nikdo z nich neměl pocit nějaké nemoci. Tím méně vážné. Každý nemocný o tom musí především vědět sám. A pak podle toho konat. Tak jak jsem to dělal celý život. Je nutné mezi nemocné řadit jen ty, co se nemocní cítí a o ty pečovat.

A není chyba ještě v něčem? Když na jaře začínal tento kolotoč, tak se hodně lékařů vyjadřovalo v tom smyslu, že se jim těžko bude určovat diagnoza, zda jde o Covid či chřipku protože obě nemoci spojují velmi shodné symptomy.

I zjevily se PCR testy a už to jelo a jede dosud. Ale mezitím si už možná většina lidí všimla, že najednou zmizela chřipka. Ta chřipka, která je stoletou trvalkou mezi respiračními nemocemi?

Se zdravotnictvím mám zkušenost jen jako pacient, tedy mám přesně takovou odbornost jako celá řada členů naší vlády,která přitom přijímá zásadní zdravotní i občanská omezení. Přesto se celkem logicky ptám a není mi to hloupé “. Umí ten slavný PCR test rozeznat chřipku od Covidu, nebo tápe zrovna jako ti zmínění lékaři a vhazuje obě nemoci do jednoho pytle?

Myslím,že si těžko chřipka sama řekla, tak já to balím? Další důvod pro řádné a podložené vysvětlení!
A poslední věc,která mě jako starého chlapa vzala. Nevím přesně jak to Blatný přesně stylizoval, ale na internetu Bylo toto oznámení: “Blatný z a k á z a l nemocnicím provádět veškeré plánované operace ” !! Netušil jsem ,že se něčeho takového dožiju!! Opravdu.

Pokud si byl skutečně dobře vědom toho co říká, pak já osobně to považuji za zločin. Zamezit lidem, kteří čekají na nutný lékařský zákrok a vkládají do něj veškerou svou naději, je to rána mezi oči a každý není tak psychicky odolný aby to vydržel. Za celý svůj život jsem mnohokrát viděl, že se dá umřít na jakoukoliv nemoc i na tu které se říká, že je to banalita. K smrti dochází při obyčejném leknutí i při zánětu zubu. Nechápu jak je možné, najednou prohlásit všechny operace za zbytné a odložitelné. Tím chce říct,že spousta takových operací, prováděná v našich nemocnicích, byla klidně zbytná a zbytečná? Že to lidé v podstatě nepotřebovali? Kde bere ten novodobý Mengele tu drzost. A kde je jeho svědomí?

Pokud jej lékaři poslušně poslechnou, tak si sami na sebe ušijí pěkný bič. Zodpovědnost bude na těch pěšácích, kteří budou jeho nařízení realizovat. On sám v reálu u toho přece nebude!! Zašlo se tady velice daleko. Je mi smutno,když si představím,jak pro toto rozhodnutí hlasují jednotliví členové vlády, včetně žen. Přitom jde o rozhodování mezi životem a smrtí!

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...