28.2.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Bílým vstup zakázán

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 20. února

Pokud chcete zabíjet nevěřící s maximálním pohodlím, vyhněte se Islámskému státu a zajeďte do Kalifornie. Islámský radikál Enrique Marquez, který pomáhal vystřílet 14 let lidí, dostal od státu Kalifornie slib, že nedostane víc než 25 let. Ještě nikdy se nestalo, že by někdo v USA dostal za podobný čin tak malý trest. Vyjde tedy ven z vězení nejpozději v 50, bude hrdinou islámské komunity, bude o něj postaráno rychle se ožení (možná i s více ženami) a stihne ještě kus krásného života. Dokážete si představit pádnější pozvání k dalšímu střílení nevěřících? A předevčírem stát Kalifornie oznámil, že zastavuje spolupráci s federálními orgány při vyšetřování islámského terorismu. Takž je to jištěné i z druhé strany.

[ad#clanek-respo]

Úterý 21. února

Diskuze o daních vedená od Sobotkova imbecilního extempore (zničí zazobané bankéře tím, že drsně zvýší daně technologovi a vedoucímu skladu ve fabrice) vede k mnohem zásadnější otázce: PROČ BY MĚLI CHUDÍ TOLEROVAT, ŽE JE NĚKDO BOHATÝ?

Existují v zásadě tři odpovědi:
a) bohatí je přesvědčí, že si za svou chudobu mohou sami a že mají držet hubu. To by bylo nejsnadnější řešení, žel nikdy nefungovalo a fungovat nebude.
b) bohatí mají větší pušky a své majetky dokážou uhájit. Pak se ovšem společnost zvrhává v permanentní občanskou válku a majetkové rozdíly vedou k likvidaci občanských svobod.
c) chudí vidí, že i pro ně je výhodné ty rozdíly tolerovat. Dělník ve fabrice dobře rozumí tomu, že když obchoďák nesežene zakázky a technolog neudělá dobře svoji práci, nebude na výplatu pro nikoho. A protože on sám neumí obchodovat ani řídit technologii výroby, nemá problém s tím, že obchodníci a technologové si vydělají podstatně víc. To se netýká jen fabriky, ale společnosti jako celku.

Středa 22. února

Kdo dá přednost rovnosti před svobodou, ten po čase zjistí, že rozdíly mezi kontrolujícími a kontrolovanými jsou tak obrovské, jaké si ani neuměl představit. Přišel o svobodu i rovnost.
Kdo dá přednost svobodě před rovností, ten po čase zjistí, že někteří získali takové bohatství a moc, že jsou schopni zotročovat jiné. Přišel o svobodu a moc.
Ve skutečném životě musíme zohledňovat svobodu, rovnost, bezpečí, životní úroveň, pocit sounáležitosti a mnoho dalšího. Ostatně, za starých dobrých časů se pojmem “svoboda” myslelo tohle všechno.

Čtvrtek 23. února

Šéfredaktor Aktuálně.cz pan Lipold bravurně shrnul pocity neomarxistického intelektuála při pohledu na současné dění. Píše o “strašidle frustrovaných bílých mužů.” O nostalgii po časech, kdy svět byl ještě v pořádku. Všímá si toho, že se nejedná jen o politickou ideologii, ale primárně o mravní postoj, proto nezmizí s neúspěchem nějakého politického projektu ani se nedá uchlácholit dotacemi. Zkrátka, elity začínají cítit strach. Větší strach z nasraných (Lipold píše “frustrovaných”) normálních lidí než z džihádistů. To je moc dobře, protože současná ubožácká elita poslouchá vždy toho, koho se víc bojí. A ještě zajímavost, pan Lipold si toho jevu všimnul až poté, co zmínka o něm pronikla do velkých médií. O čem nevysíláme, to neexistuje. Rozhodně doporučuju ke čtení.

Pátek 24. února

K evropským dějinám vždy patřilo i to, že se nacházeli lidé, kteří podnikali skutky statečné, odvážné, vznešené, ale zároveň nerozumné. Největší básník evropského romantismu zemřel ve válce proti Turkům, kam odjel jako dobrovolník. Jiní se raději nechali umučit, než by formálně odvolali nějakou náboženskou doktrínu (z dnešního pohledu totálně bezvýznamnou). I díky nim naše civilizace přežila. I díky nim tady postupně vyrostl svobodný svět.

Do linie takových statečných lidí patří Markéta Všelichová, co bojovala po boku Kurdů. Nebo i třeba Adriana Meleková, co demonstrativně spálila knihu zla. Nebo Petr Jaško, vězněn v Súdánu.

Když je gaučoví bojovníci proti islámské hrozbě kritizují nebo se jim dokonce vysmívají, možná si tak kompenzují, že sami nemají dost odvahy. Nebo to prostě jsou tak sketovské typy. Ale v každém případě je to špatně. Statečnost a odvaha jsou hodny obdivu a chvály, i když za ní není dostatek prozíravosti.

Sobota 25. února

Výročí únorového komunistického puče by mělo být stejně bezvýznamné jako třeba výročí bitvy u Slavkova. Už dávno bychom měli řešit úplně jiné věci, s jinými lidmi a jinými ideologemi.

Neděle 26. února

Studenti na Univerzitě v Michiganu požadují zřízení zón, kam budou mít běloši zakázaný vstup. 

[ad#pp-clanek-ctverec]

hampl

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...