24.3.2016
Kategorie: Ekonomika

Bůh ochraňuj před Andrejem Babišem po včerejším jednání sněmovny tuto zemi

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 24|03|2016

Pro podnikatele a živnostníky, kteří každý den makají na tom, aby přežili navzdory vládním opatřením, a kteří ANO volili ve víře, že bude líp, by neměla zapadnout do dalších voleb tato následující slova.

[ad#clanek-respo]

„V roce 2005, tedy před jedenácti lety, jsem byl s dětmi v pražské zoologické zahradě, tam vzadu, jak jsou ty ohrady. Byla tam dlouhá fronta, čekali jsme, že nakrmíme kozy a tehdy mě napadlo, že vybuduju rodinnou farmu se zvířaty. Farmu měla postavit společnost Imoba ze skupiny Agrofert a pronajímat ji. Záměr však ekonomicky nevycházel. Následně Imoba jako alternativu zvažovala postavit kongresové centrum pro skupinu Agrofert. Ani tento záměr ekonomicky nevycházel. Specialistka na evropské fondy přišla v roce 2007 s návrhem nového projektu otevřeného pro veřejnost, multifunkční kongresový areál Farma Čapí hnízdo. Tento projekt, který se kvalifikoval pro dotaci, byl ekonomicky návratný.

Andrej Babiš toho řekl včera ve sněmovně hodně. Shrnu to pro přehled v bodech:

1) Čapí hnízdo nakonec dost možná patří Kalouskovi. Babiš nerad stojí dlouhou frontu na cizí kozy.
2) Všechna média, která ještě nekoupil, lžou.
3) Média, která ještě nekoupil, by měla být zrušena nebo obsazena jeho lidmi.
4) Za všechno špatné mohou jiní. Za všechno dobré může Babiš.
5) Babiš je nedoceněným darem pro občany České republiky. A taky nekrade, protože je miliardář.
6) Kdybychom neměli Babiše, už dávno bychom chcípli hladem.
7) Za celou dobu podnikání odvedl do státního rozpočtu balík peněz. Že jen vrátil do státního rozpočtu malou část toho, co z něj na státních zakázkách za celou dobu získal, to se nepočítá.

Přes všechno výše uvedené se závěrem vrátím k oné citaci. Jestli tohle má být podnikání, tedy stavba ekonomické návratnosti soukromoprávního projektu na zádech lidí z jejich daní, pak, jako ateista, musím zvolat „Bůh ochraňuj tuto zemi“ před tím, aby ji lidé jako je Andrej Babiš řídili jako svoji firmu.

[ad#clanek-respo]

frantisek-matejka18998175_0
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...