4.2.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Koupelnová zrcadla udělají z koupelny oázu klidu

Sdílejte článek:

Kdo z nás si rád po náročném pracovním dnu neodpočine ve společnosti voňavých bublinek, v příjemné atmosféře své koupelny? K vytvoření klidného únikového místa, kde můžeme na chvíli zavřít oči a uvolnit se, není nutné utrácet těžké tisíce. Často stačí doladit pár detailů, které vytvoří intimní prostředí. Koupelnová zrcadla jsou bezpochyby jedním z nich.

Prostor, světlo, praktičnost

To vše mohou koupelnová zrcadla poskytnout, pokud jsou vybrána pečlivě a osazená na správné místo. Než se rozhodnete pro konkrétní volbu, zkuste si nechat udělat vizualizaci od bytového architekta, případně koupelnového studia. Provedení zrcadel je dnes tak sofistikované, že skýtá nejen krásný design, ale i velkorysý úložný prostor. Ten je často skrytý velice elegantně a nenápadně, ovšem s kapacitou pro veškeré kosmetické a hygienické potřeby. Kromě toho bývají zrcadla často řešená jako zdroj osvětlení, většinou mají integrované buď výrazné bodové prvky, nebo náladové intimní osvětlení, přesně takové, které oceníte se sklenkou vína ve vaně.

Vyhněte se přílišné okázalosti

I tady platí, ono staré známe, že v jednoduchosti je krása. Koupelnová zrcadla musí korespondovat s celkovým interiérem koupelny. Zohlednit je nutné také velikost místnosti, do které zrcadlo poputuje. Příliš velké zrcadlo by prostor pohltilo a nepůsobilo by příjemně ani vkusně. Naopak příliš malé zrcadlo by bylo nekomfortní a optický efekt zvětšení nedostatečný.

Tip na nákup zrcadla

Na trhu jsou k dispozici zrcadla, kterých funkcionalita dávno překonala jednotvárnost sedmdesátých let. Barevně i náročností uspokojí nároky absolutně všech. Mimořádně oblíbenou kombinací je zrcadlo s jemným osvětlením a integrovaným kosmetickým zrcadlem. Tuto praktickou vychytávku ocení zejména ženy, které si díky ní mohou zkontrolovat účes i zezadu.

Pokud máte koupelnu spíš skromnějších rozměrů, zřekněte se příliš okázalých a masivních zrcadel. Menším místnostem svědčí spíš minimalistické provedení a čisté linie.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x