22.4.2018
Kategorie: Společnost

Mrtvé dítě v kontejneru

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Motto “Těžký je kámen, písek má váhu, ale hoře, jež působí pošetilec, je těžší než obojí.” (Přísloví Šalamounova, Třetí sbírka, pořízená muži Chizkijášovými, 27.3)

Žijeme to v divné době. Některé matky odhazují svá novorozeňata do kontejneru místo toho, aby své dítě skryly do své náruče. Těžko jejich čin pochopí ženy, které marně usilují o těhotenství nebo ženy, které vychovaly či vychovávají své potomky.

Není snad většího sraba či zbabělce než toho, kdo zabije dítě nebo je týrá. Není většího sraba či zbabělce než toho, kdo týrá nebo zabije zvíře. Není většího sraba či zbabělce než toho, kdo ničí přírodu.

Až do včerejška jsem si myslela, že bydlím v klidné čtvrti. Sice v domě hrůzy s nesnášenlivými a vulgárními seniory, nicméně jsem považovala svou čtvrť za celkem bezpečnou. Že se tu nic špatného nemůže stát, pominu-li verbální ataky některých penzistů. Ale všeho do času.

Včera jsem přijela domů až po osmé večer, ale v ulici jsem už nezaparkovala. Byla uzavřena, policejní auta, policejní pásky všude. Nemohla jsem ulicí ani projít, musela jsem zvolit zadní vchod domu. Nedalo mi to, abych se nezeptala sedících lidí na chodníku, co se stalo. Našlo se mrtvé novorozeně v kontejneru. Jímá mě hrůza, kontejner mám téměř před svým bytem. Celá ulice je auf, před kontejnerem je černá zástěna a za ní probíhá ohledání místa. To trvalo hodiny.

Nechápu myšlení ženy, která se takto zbaví svého dítěte, ženy, která sice dítě donosí, ale vezme mu šanci žít. V dnešní době je tolik možností, jak dítě zachránit. Mohla je dát do baby boxu, který není daleko. Mohla je dát k adopci, mohla mu tak zajistit, aby mohlo žít. Vražda je neodpustitelná a měla by se co nejpřísněji odsoudit. Takoví lidé by neměli žít, když vraždí vlastní krev. Neměli by nikdy opustit brány vězení, protože nelze od nich očekávat nic dobrého.

Jestliže někdo vztáhne ruku na slabšího, je to projev skety, slabocha, který nemá žádnou cenu. Kdo zabije dítě, kdo zabije seniora, ale i zvíře, měl by dostat pokud možno trest nejvyšší. Nemohu posoudit, zda vraždy tohoto typu jsou častější v dnešní době, nebo se stávaly i v předlistopadové době. V každém případě je to velká tragédie pro narozené dítě. Je tolik žen, které nemohou otěhotnět, podstupují bolestivá vyšetření, snaží se i o umělé oplodnění, jež je navíc velmi drahé. A pak se objeví případ matky, která své nově narozené dítě zabije. Co se dá na to říci? Jen to, že ji musí stihnout zasloužený trest, který nikdy nemůže nahradit zmarněný život…

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 3,55 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x