14.6.2017
Kategorie: Politika

Václav Klaus: Zacházení EU s Českou republikou je nepřijatelné. Nastal čas připravit se na odchod

Sdílejte článek:

HSP

Evropská komise včera potvrdila, že zahájila proces právního řízení proti České republice, Maďarsku a Polsku z důvodu porušení evropské legislativy související s přerozdělením žadatelů o azyl. Odpověď z České republiky na sebe nenechala dlouho čekat. Bývalý prezident Václav Klaus požaduje odchod země z Unie.

“Komise v posledních měsících opakovaně vyzvala ty členské státy, které dosud nepřesídlili žádné migranty, nebo které se nezavázaly k relokacím, aby tak učinily. Bohužel i přes tyto výzvy Česká republika, Maďarsko a Polsko v rozporu se svými zákonnými povinnostmi vyplývajícími z rozhodnutí Rady a v rozporu se závazky vůči Řecku, Itálii a jiným členským státem nepřijali dosud nezbytná opatření, ” píše se v komuniké exekutivy EU. 

Na stránce Institutu Václava Klause se objevilo toto vyjádření bývalého prezidenta České republiky:

1. Zásadně a zcela rezolutně protestujeme proti rozhodnutí EU zahájit s Českou republikou řízení kvůli tzv. nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót. Protestujeme proti snaze trestat nás a přinutit nás k poslušnosti.

2. I těm, kteří to ještě nevěděli, ukázala tímto svým krokem Evropská komise, jaké je postavení České republiky v Evropské unii a jaké s námi její vrcholní představitelé mají úmysly.

3. Odmítáme pokračující bagatelizaci toho, co se právě teď, v úterý 13. června 2017, stalo. Jde o novou, dosud nevídanou věc. Odmítáme záměr povinně dosídlovat území našeho státu cizinci. Odmítáme dopustit přeměnu naší země v multikulturní společnost nepřizpůsobivých komunit, jaké vidíme v současnosti ve Francii či Velké Británii. A to ještě nezmiňujeme s masovou migrací spojený dnes už téměř každodenní terorismus.

4. Odmítáme argument, že musíme „být u toho“, že musíme „být přítomni“ rozhodování, že musíme být v tak zvaném „tvrdém jádru“ Unie. U rozhodovacích procesů v EU sice dnes jsme, ale my nerozhodujeme. Naše přítomnost nemá fakticky žádný význam. Náš hlas je ignorován. Nerozhoduje se podle nás. Rozhoduje se o nás.

5. Nenechme se vydírat hrozbami ukončení evropských dotací. Dotace nepotřebujeme a nechceme je. Odmítáme jak naše platby do Bruselu, tak dotace z Bruselu. Odmítáme zhoubnou, silou prosazovanou politiku EU jako celek.

6. Z toho všeho plyne jediný možný a současně jediný nutný závěr: nastal čas začít připravovat odchod naší země z Evropské unie. Je to jediná cesta, jak náš stát, který jsme zdědili od našich předků a který máme povinnost jako svébytnou entitu předat budoucím generacím, udržet a zachránit.

Na řízení reagovalo i Polsko

Mluvčí polské vlády Rafal Bochenek dnes oznámil, že Varšava respektuje rozhodnutí Evropské komise zahájit právní řízení proti Polsku a dalším dvěma zemím, ale nesouhlasí s ním.

Mluvčí polské konzervativní vlády premiérky Beaty Szydlové řekl, že polské vedení nesouhlasí s rozhodnutím komise. Dodal, že vláda od samotného počátku tvrdí, že vynucená relokace lidí není dobrým řešením migrační krize. 

ZDROJ: hlavnespravy.sk

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x