25.1.2017
Kategorie: Politika

O čem bude v pátek jednat Donald Trump a Theresa May?

Sdílejte článek:

COM/V.REHAK

Něco, co vám zapomněli novináři v ČR sdělit. V pátek bude Theresa May a Donald Trump jednat mimo jiné také o dohodě, která bude mít za následek snížení obchodních cel mezi Velkou Británii a USA.

Dále budou jednat o tom, aby se odstranily a zjednodušily procedury, aby se mohly statisíce pracovníků pohybovat mezi těmito dvěma zeměmi.

Premiérka Velké Británie Theresa May se stane prvním zahraničním představitelem, který bude jednat s novým prezidentem USA Donaldem Trumpem.

Budou se domlouvat na snížení, a nebo dokonce spadnutí (even drop – myšleno odstranění!) celních sazeb při obchodu mezi oběma zeměmi.

Budou hledány způsoby, jak odstranit a zjednodušit přístup na pracovní trh pro občany USA ve Velké Británii a naopak.

Ve Velké Británii žije v současnosti cca 230.000 pracujících Američanů, a v USA je v současnosti více než 700.000 Britů. Můžeme zvýšit tato čísla, potvrdil vysoce postavený vládní zdroj.

Premiérka Velké Británie také potvrdila, že bude s prezidentem USA jednat nejen o obchodu, ale i o terorizmu a krizi v Sýrii. Dle jejích slov ji Donald Trump potvrdil, že chce mít ve Velké Británii silného partnera směrem do budoucnosti.

Donald Trump nicméně, nebude uzavírat dohodu na základě toho, co bylo dojednáno za minulého prezidenta USA Baracka Husseina Obamy. Spíše půjde o stejný typ dohody, který má uzavřenou s USA Kanada.

Při zmínce o NATO potvrdila premiérka Velké Británie, že bude nadále vynakládat 2% HDP na obranu, a bude chtít spolupracovat s ostatními státy Evropy. NATO je dle ní baštou bezpečnosti v Evropě.

Theresa May je hrdá, že je druhá ženská premiérka Velké Británie. A řekla, že bude s Donaldem Trumpem mluvit o problémech, které sdílí, a ne o tom, jak se prý v minulosti vyjadřoval k některým ženám.

ZDROJ: V.Rehak, thetelegraph.co.uk

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x