20.4.2016
Kategorie: Politika

Czechia? Co všechno má tento pseudoproblém přikrýt?

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 20|04|2016

Tak nám Zaorálek sdělil, že navrhne abychom naší zemičce místo Czech republic říkali Czechia a požádá o to prý i OSN. Rozpoutala se okolo toho poměrně slušná diskuze od vtípků, přes vážné úvahy až po zasedání vlády, která má zřejmě na práci úplný lejno, když se zabývá takovou ptákovinou.

[ad#clanek-respo]
.
Ze všeho co zaznělo a co ti, kteří sledují virtuální mapu stejně vědí, mne zaujala úvaha Mirka Macka. Czechia, anglické jméno Česka, je spisovné. Zeměpisný název Česko a jeho varianty v jiných jazycích (Czechia, Tschechien, Tchéquie, Chequia apod.) byly kodifikovány v roce 1993 Názvoslovnou komisí Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, jemuž standardizace zeměpisných názvů ze zákona přísluší, a jsou uvedeny v publikaci Jména států a jejich územních částí (v edici Geografické názvoslovné seznamy OSN * ČR – 1993). České státní a veřejné instituce od začátku prezentovaly naši zemi na mezinárodní scéně v angličtině výhradně jako „the Czech Republic“. Jméno „Czechia“ nikdy nedaly světu řádně na vědomí a nezačaly ho používat. Anglicky mluvící svět proto čeká na nás, až zvolený zeměpisný název začneme více používat sami. Pak se přizpůsobí, podobně jako téměř před sto lety našemu (námi zvolenému) jménu „Czechoslovakia“ anebo nedávno novým anglickým zeměpisným názvům států Belarus, Zimbabwe, Bangladesh, Eritrea, Myanmar nebo Croatia, které si tyto země samy určily a daly světu na vědomí.

Zeměpisné (krátké, neformální) jméno nemusí být součástí ústavy, ani jméno „Československo“ jí nebylo. Obdobně – název „Slovensko“ není v Ústavě Slovenské republiky, a přesto se běžně používá. První historický záznam názvu Czechia je v latině a pochází z roku 1634. V angličtině je poprvé doložen v roce 1841, dále v roce 1856, v roce 1866 v australském tisku a zejména mezi lety 1918 – 1960 byl běžně užíván americkým tiskem k odlišení západní a východní části Československa (resp. do r. 1920 Česka-Slovenska), tedy pro označení Česka v dnešním významu. Jméno je standardním derivátem z latiny, tak jak je to v angličtině zcela běžné (Austria, Australia, Croatia, Virginia, California, Indonesia, Slovakia, Latvia, Colombia a další, včetně zeměpisných názvů českých historických zemí – Bohemia, Moravia, Silesia). Tolik seriozní úvaha. Jo a ministryně Šlechtová tvrdí, že tato značka již existuje a stát do její propagace prý vrazil už víc než miliardu. Což mne vede k otázce, co dělají pánové Ištván a Šlachta. A nyní se kouknem na pár titulků.

ČSSD musí vyplatit Altnera. Kličkuje okolo toho jak postřelený zajíc a předvádí národu v praxi paroubkovskou poučku, že dluhy se neplatí. Jak poznamenal publicista Štěpánek. “V souvislosti se socanským nářkem nad tím, že soud s Altnerem trval 16 let, pročež se jejich smluvní pokuta vyšplhala na astronomických 300 milionů, si dovoluji připomenout, že to byli právě především politici ČSSD (na čele s hvězdnou pěchotou českého práva – Dienstbier, Antl, Wagnerová), kdo způsobili České republice mezinárodní ostudu, když kvůli amnestii žalovali prezidenta Klause z velezrady. Proč to dávám do souvislosti? Protože Klaus svojí amnestií, přesněji jejím aboličním článkem 2, profackoval českou justici právě za více než 8 let se táhnoucí kauzy. Tenhle rozměr Klausovy amnestie ovšem zůstal české veřejnosti zdejšími presstituty dokonale utajen. Stejně jako fakt, že dvě třetiny Klausem amnestovaných, respektive zastavených případů dokonce spadalo do kategorie, že policie dotyčné ani po více než osmi letech od obvinění nebyla s to obžalovat. A propos – právě ministři spravedlnosti za ČSSD – Rychetský, Motejl, Bureš či Benešová – mohli s českou hlemýždí justicí pohnout.

Socani nyní sklízejí plody své vlastní politiky a jejich pokusy vyprázdnit účty či vymlouvat se že zaplatí až jak dopadne dovolání jsou ukázkou metod pro něž se hodí jediné slovo. Chucpe.

USA kritizuje ČR za postoj k Romům a za protimuslimské nálady. Dodržování lidských práv ve světě se v loňském roce zhoršilo, především vinou autoritářských vlád a extremistů páchajících násilí. Uvádí to každoroční zpráva amerického ministerstva zahraničí monitorující ochranu lidských práv ve světě. Česku již poněkolikáté vytýká diskriminaci romské menšiny a nově rovněž zesílení protimuslimských nálad. V této souvislosti zpráva umiňuje i prezidenta Miloše Zemana. Zprávu představil americký ministr zahraničí John Kerry. Česko je ve zprávě zmiňováno zejména v souvislosti s “diskriminací a násilím vůči romské populaci”, která “zůstává vážným problémem”. Za další významné neduhy v Česku považují Američané korupci na úřadech, ačkoli země v jejím potírání podle zprávy učinila pokrok. Přetrvávajícím problémem je také týrání a zneužívání dětí, se kterým se ročně podle nevládních organizací v různé podobě setká 40 000 dětí.

Milý pane Kerry. ČR se nemusí stydět a ani se nikomu omlouvat. Ochrana práv v naší zemi je na vysoké úrovni. V mnoha případech jsou naopak standardy ochrany daleko vyšší než v USA. Pokud chtějí USA někomu radit a zlepšovat postavení lidí ve světě, měly by více pozornosti věnovat především svému spojenci – Saudské Arábii. Jsem zvědav, jaká bude zpráva v roce 2018, stane-li se prezidentem Donald Trump. 

A co dodat? Amíci, vyližte si p*del a starejte se laskavě o svý věci. Udělejte si pořádek doma a pak můžete radit. Nebo spíš ani neraďte. Za to, co jste předvedli ve světě v posledních létech, můžete držet tak akorát hubu! Míra amerického vměšování do našich vnitřních věcí začínat překračovat bývalou míru vměšování Rusáků. Nebo už Amíci žijí v Matrixu.

Šimon Pánek se v ČT pustil do Zemana. Opět šlo o uprchlíky. Ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek v Interview ČT24 promluvil k uprchlické krizi. Pašeráci zajišťující přechod uprchlíků do EU zareagují na uzavření balkánské cesty. Najdou jinou. Požene je touha po zisku. Mohou dál využívat státy na severu Afriky, především Libyi, která neexistuje. Jiné státy na severu kontinentu ale fungují dál, takže s nimi bude možné se domluvit. Pánek odmítá totální uzavření Evropy, ale připouští, že je třeba regulovat příliv uprchlíků. Většina uprchlíků z Afriky jsou podle jeho názoru ekonomickými migranty z Nigérie, ale část z nich uniká před bestialitou radikální muslimské skupiny Boko Haram. Tito lidé by v Evropě měli mít právo na azyl. V podobném světle je třeba hodnotit afghánské uprchlíky.

EU prý si ale musí ujasnit, jak se bude k uprchlíkům chovat dál. Podle Pánka dosud není jasné, že vše bude řešeno povinnými kvótami. „Tohle byl jen první výkop. Evropa kráčí pomalu, ale kráčí správným směrem. Naráží však na odpor menších zemí, které neustále jen říkají: nic, nic, nic. Dokud my sami tady ten problém nemáme, toto řešení tady nechceme,“ doplnil. Podle Pánka bychom si měli uvědomit, že uprchlíky nelze rozdělovat podle náboženství. Z hlediska mezinárodních smluv je přijatelné rozdělovat běžence jen podle toho, zda potřebují pomoc, či nikoliv.

Napadá mne spousta hodnocení těchto sluníčkových blábolů. Je zde ovšem blížící se trestní čin pomlouvání “třídy”, takže výrokem že je to blbec bych se mohl dopustit urážky třídy vysokopříjmových šéfů neziskovek, kteří pomáhají Evropě do háje vytvářením nového světového řádu a hnědnutí Evropy dle Kalergiho plánu.

Nebo je normální, že někdo veřejně prohlásí: “Tohle byl jen první výkop. Evropa kráčí pomalu, ale kráčí správným směrem. Naráží však na odpor menších zemí, které neustále jen říkají: nic, nic, nic. Dokud my sami tady ten problém nemáme, toto řešení tady nechceme“ a nic se neděje?! – tzn. pan Pánek nám sem “ten problém” nutně potřebuje dovézt, i kdyby měl projet plotem v Makedonii a Maďarsku buldozerem, protože až teprve pořádně pocítíme problémy s migranty, budeme chtít “evropské řešení”. 

A na Fejsbůku napsali:

  • Matěj Stropnický se hájí ,že není zlatá mládež, protože spával s bezdomovci. Kdosi napsal že by mu stejně nikdo jinej nedal.
  • Omluvy z interpelaci: Slechtova – tetovani, Valachova – uprava copu, Jurecka – dojeni kozy, Ťok – oprava vjezdu do garaze od Kapsche
  • Žantovský: Dusilová a spol by měli uhradit reklamní čas za komerční sdělení v rámci vysílání veřejnoprávní televize.
  • Rozčilovat se nad Czechia je zbytečné. Stejně jsme Protektorat Böhmen und Mähren
  • Postřeh ze sledování OVM: Ten Karel jak tam tak sedí tak to vypadá jako by si pod stolem prohlížel ptáka
  • Proč se bude opět řešit Nagyová? Obvodní soud přijal naprosto nekriticky obhajobu, tvrdí usnesení odvolacího senátu. Obvodní soud zjevně nevzal v úvahu bolševickou tezi že obhajoba je součástí obžaloby.
  • Prý se potopily nějaký lodi ve Středozemním moři nedaleko Libye. Tahle zpráva by se asi měla brzo v Africe rozkřiknout.
  • Zaregistroval jsem na síti, že Kateřina Jacques prohlásila o Lence Dusilové, že je hrdinka a je z ní dojata. U Kateřiny Jacques vím, kdo to je, neboť se nešlo vyhnout jejímu milionkrát opakovanému vystoupení, v němž kdysi vysvětlovala, cože je to ta biomasa. O Lence Dusilové jsem nevěděl nic, což, uznávám, je můj problém. Dal jsem se tedy do pátrání a kupodivu jsem bez velkých obtíží a poměrně rychle zjistil, že hrdinka skutečně je: při špatném osvětlení a před velkým publikem se jí podařilo přečíst z papírku téměř bez zakoktání a viditelné trémy pár souvislých slov. To neuvěřitelné hrdinství mne též dojalo…
  • Kateřina Jacques se také zmiňuje o jakémsi Jaromíru Štětinovi, „báječném člověku a bojovníku za svobodu“. Tak toho se mi vygooglovat nepodařilo, jen jakéhosi jeho jmenovce, o kterém estébáci napsali desítky stran záznamů, jak jim sloužil a donášel na ostatní. Samozřejmě, že ty záznamy si estébáci vycucali z prstu, neboť se jim nikdy nikoho nepodařilo získat. Což mne dojímá neustále…
  • Článek 17 Listiny základních práv a svobod se mění takto: Každý má právo vyjadřovat své SOUHLASNÉ názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem.
  • Brno byl jedinej vtip, v němž se dalo bydlet. Pak si zvolili Hollana a už to není ani vtipný, ani k bydlení

[ad#clanek-respo]

A fór na konec:

Přijde doktor na kontrolu do blázince. Na levé posteli leží chlap a dělá, že řídí auto. Doktor se ho ptá, co dělá?
Blázen odpoví: “Jedu do Španělska.”
Na pravé posteli leží druhý blázen a pod peřinou si honí péro. Doktor se ho ptá, co on dělá?
On odpoví: “Vždycky, když Franta jede do Španělska, tak mu šukám starou.”

A to je dneska všecko.

bloger_605
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...