Kam až dospěla politická „korektnost“? Vlajka Konfederace se neprodává, ale symboly komunismu a nacismu ano …
RED 25|06|2015
Největší americké maloobchodní společnosti podlehly „tlaku veřejnosti“ a přestaly prodávat vlajku jižanské Konfederace. Reagují tak na zneužití symbolu vrahem z kostela v Charlestonu. Jednadvacetiletý Dylann Roof, obviněný z devítinásobné rasisticky motivované vraždy, se před činem s touto vlajkou fotografoval.
[ad#hornisiroka]
Prapor sjednocoval státy Konfederace, které v občanské válce v letech 1861 až 1865 bojovaly za odtržení od severní Unie. V Jižní Karolíně se hned po masakru zvedly hlasy za odstranění vlajky z areálu státního parlamentu. K přijetí příslušného zákona vyzvala zákonodárce guvernérka Nikki Haleyová. Hned po ní vystoupil guvernér státu Virginie Terry McAuliffe, který plánuje odstranění vlajky Konfederace z registračních značek aut. V Mississippi je prapor Konfederace dokonce součástí státní vlajky, ale i tam volá část poslanců po jeho odstranění. Podobná iniciativa se rozvinula v Texasu a Tennessee.
V kombinaci aktivistických trendů a politické korektnosti odstranili tedy například Amazon, eBay, Target a Wal-Mart Konfederační vlajky z prodeje. Pojďme se na chvíli zastavit a přestat bezdušně tleskat korporátní morálce a podívejme se na jiné produkty, které nabízejí. Američtí obchodníci, kteří přijali názor, že je sice nemorální prodávat vlajku Konfederace, nevidí však nic špatného na prodávání produktů se symboly režimů, založených na rasové či třídní genocidě, které si vyžádaly životy až 100 miliónů nevinných mužů, žen a dětí. Tedy socialistického komunismu sovětského typu a nacismu.
[ad#velkadolni]
Nevymkla se západní společnosti ta politická korektnost, antirasismus a aktivistický humanismu poněkud z ruky? Nebo je to jen obyčejné pokrytectví a tradiční hon na většinového zákazníka (voliče)?
Zde je malá ukázka stále nabízených produktů, vedle kterých se již neprodává (nesmí prodávat?) vlajka jižní Konfederace: