7.7.2023
Kategorie: Společnost

Informování o Rusku? Naše média už mnoho let žádné informace o RF nepřinášejí. Jen propagandu

Sdílejte článek:

42TCEN/LADISLAV JAKL

Publicista a bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl se pro neČT24 vyjádřil ke změnám ve spolku Evropské hodnoty, který propustil značnou část zaměstnanců a ukončil práci týmu pro dezinformace a ruský vliv. Vyslovil se i ke vlivu nové bezpečnostní strategii na média.


Koncem června bezpečnostní centrum Evropské hodnoty propustilo dvě třetiny svých zaměstnanců. Kromě týmu zaměřeného na ruský vliv a dezinformace skončil také nedávno vytvořený tým, který sledoval dění na Slovensku a v Maďarsku.

Podle slov ředitele centra řada donorů měla dojem, že problém ruské hrozby už není tak velký. Od podzimu se spolek bude věnovat vztahům mezi Českou republikou, Čínou a Tchaj-wanem.

Publicista a mediální expert Ladislav Jakl zhodnotil význam této události pro mediální prostředí.

„Mediální scéna to nepocítí. Podobných homostriptérů schopných podojit státní i nestátní hejly se vždy najde dost. Specifikou tohoto eurohodnota je jen to, že si při svém obscénním obnažování dal jméno podle mne a že se ucházel o místo v mém odboru na Hradě, kde chtěl pracovat i zadarmo. No, jiní jistě zkoušejí metody podobné,“ poznamenal Jakl.

Přitom v nové bezpečnostní strategii bylo Rusko poprvé označené za hlavní bezpečnostní hrozbu pro Českou republiku. Navzdory tomu počet sponzorů Evropských hodnot klesl a oddělení ruského vlivu ukončilo svou činnost. Podle Jakla má nezájem dárců spolku zcela přirozenou příčinu: „Mediální hlavní proud si osvojil tu správnou metodu agitace natolik, že impulsy zvenčí od podobných bojůvek už tak nepotřebuje.“

Publicista se také domnívá, že nová bezpečnostní strategie nepřispěje k žádným razantním změnám ve způsobu informování o dění v FR. „Informování o Rusku? Naše média už mnoho let žádné informace o Rusku nepřinášejí. Jen propagandu. Být odkázáni jen na ně, neměli bychom žádné tušení o tom, co se tam reálně děje,“ poznamenal Ladislav Jakl.

Zdroj

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x