6.4.2022
Kategorie: Společnost

Jak to krásně “ukrajinsky” v Brně vlaje…

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Husovu ulici mají pěkně vyzdobenou. Ukrajinské vlajky vlají vesele na slunci. Vždyť ta žlutá a modrá jsou krásné a zářivé barvy… Ale nejsou to naše barvy!


A tak ty vlajky pro mě znamenají toto:

1. Servilnost až na půdu – musíme někomu (Ukrajině) dokazovat, jak se jim koříme a klaníme. Až tak, že nadřadíme cizí vlajku té vlastní. Teď “frčí” Ukrajina, předtím vlajka EU nebo USA. Asi se za svou vlastní stydíme.

2. Lokajství až k zblití. Teď frčí ukrajinské vlajky, tak ji pro jistotu dáme všude, kam to jen jde. Jen aby nás někdo neobvinil, že se málo klaníme.

3. Tupost až téměř vesmírná a bezhraničná. Co na tom, že celou Ukrajinu neuživíme a neubytujeme. Musíme se zařadit, tak budeme vítat. Přece se nevystavíme kritice, že jsme málo lidští!

Nevím jestli servilnost, lokajství a tupost jsou české národní vlastnosti. Ale jsou to vlastnosti těch, kdož jsou nejvíce vidět – novináři, celebrity, aktivisté, úředníci a politici. A ti se nejvíce koncentrují ve velkých městech. Vlajky tedy vlají hlavně v Praze a v Brně.

Tady na Moravě je klid. Na svých vycházkách a cestách po venkově naštěstí vidím modrou jen na obloze a žlutou na prvních jarních kvítkách.

 

Eva Hrindová, FB

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x