8.10.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Co jsou zač džihádistky z ISIS, které si přivezlo Německo?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jistě jste i vy narazili na informaci o tom, že si Německo přivezlo zpět z kurdského tábora v Sýrii džihádistky z ISIS. A nejen Německo, jak jsem zde již nedávno uvedla, tak i Švédsko už má své džihádistky i s jejich dětmi doma. Ženy, které opustily evropské země a odjely zcela dobrovolně i se svými dětmi do chalífátu Islámského státu, tak učinily zcela dobrovolně.

Pokud pak nechtěli Kurdové v táborech, kde stále častěji docházelo k vraždám a útokům na strážné i novináře, tyto ženy coby bezpečnostní riziko, pak měly být přemístěny spíše do některé muslimské země. Ovšem jde o občanky evropských zemí, mnohdy v dané zemi již narozené. Mladší z  jejich dětí se již narodily v chalífátu a jsou i v duchu ISIS vychovány, ale nejinak jsou na tom i jejich starší děti s neméně vymytými mozky. Ti všichni jsou nesporným bezpečnostním rizikem.

.

Německá vláda převezla osm žen, které se hlásí k Islámskému státu (IS), spolu s jejich 23 dětmi ze Sýrie do Německa. Na šest z nich byl vydán zatykač. Byly zatčeny po příletu na frankfurtské letiště. Všech osm má německý pas.

Spolkový ministr zahraničí Heiko Maas je za kampaň politicky odpovědný. V rozhovoru pro Die Welt interpretoval své aktivity jako humanitární akci a zaměřil se především na osud dětí: „Děti nejsou vinny za svou situaci. Proto je správné, že děláme vše, co je v našich silách, abychom jim umožnili žít v bezpečí a v dobrém prostředí. Jsou obzvláště zranitelné“.

Maas však přemýšlí ve větších rozměrech a zjevně nechce zůstat jen u dovozu těchto několika málo džihádistek s potomky. „Vzhledem k tomu, že situace v syrské oblasti je velmi obtížná, miliony lidí jsou závislé na humanitární pomoci“, prohlásil Maas.

Předpokladem pro převoz, k němuž nyní došlo, bylo německé občanství osmi příznivkyň IS, což je důsledek německé multikulturní politiky posledních desetiletí, která jak známo, pomohla získat občanství statisícům džihádistů.

Některé ženy nejsou považovány za zcela neškodné:

  • Romiena S. údajně rekrutovala bojovníky pro IS a pozitivně komentovala útoky v Nice a Würzburgu prostřednictvím Twitteru v roce 2016.
  • Verena M., konvertitka k islámu, je prý sama bojovnicí IS a vlastnila kalašnikov.
  • Solale M. údajně unesla své děti z Německa do Sýrie v roce 2014 a od té doby je vychovávala v duchu ideologie IS.

Jako „multikulturní obohacení“ se jejich činnost stává veřejně známou, tím horší je, že osm žen bude pravděpodobně již velmi brzy na svobodě. V praxi se totiž džihádistkám dávají velmi nízké tresty, mnohdy jen podmíněné.

K dětem ještě dodávám, že jde o potomky mladší 18 let, přičemž pubertální chlapci jsou již mnohdy zkušenými bojovníky, protože už zhruba od 8 let se v IS učili střílet i podřezávat krky. Na to, co jsou zač děti IS, se můžete podívat třeba zde, zde nebo zde.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x