Je LGBT Prague Pride vhodná akce pro děti?

Sdílejte článek:

MONIKA HRABÁKOVÁ

hrabákováNedávno maďarská vláda schválila zákon, který zakazuje propagaci LGBT osobám mladších 18 let, což se nesetkalo s pochopením u liberálněji založených členů společnosti, a stoprocentně se novela nesetkala s pochopením u naší pirátské strany, která zákon jako další podobně smýšlející zahraniční subjekty neváhá označovat za diskriminační. Ostře se například k maďarskému zákonu vyjadřoval pirátský europoslanec Mikuláš Peksa, která Maďarsko označil za zemi, která pošlapává práva LGBT občanů.

Jako každý rok (pokud ovšem nejsme uzavření v lockdownu, jako tomu bylo rok minulý) se chystá v Praze událost Prague Pride, kterou Piráti včetně pražského primátora jak jinak než podporují. Mimo pražskou radnici jsou velkými sponzory ale i Vodafone a americká společnost Coca-Cola. Primátor Hřib se poté neváhal vyjádřit na svém facebookovém profilu, kde napsal, že na rozdíl od Maďarska můžeme na Prague Pride vzít svoje děti, což je téma, kterému bych se dnes chtěla pověnovat.

Připadá vám Prague Pride jako akce, které by se měly zúčastňovat děti?

rp_Gay-Pride-2011-Paris-300x225.jpgPan Hřib se ve svém dost příspěvku velkohubě vyjadřoval stylem „make love, no war“ (vytvářej lásku, ne válku) a kdybych nevěděla, jak takové pochody vypadají, možná bych mu to i uvěřila. Mně ale rozhodně tyto pochody nepřipadají jako vhodné události pro děti, stejně tak jako bych malým dětem nepustila porno nebo jakýkoli film pro dospělé. Stejně tak, jako bych malé děti nevzala do sex shopu a neukazovala jim „hračky pro dospělé“.

Protože přesně tak Prague Pride z valné části vypadá. Stačí se podívat na jakákoli videa z akce, na mnoho obrázků, které jsou samozřejmě k dispozici všude po internetu. Stačí se tam jít podívat. Já jsem před časem v Praze kolem Prague Pride šla a opravdu to nejsou panorámata vhodná pro dětskou mysl. Kožené převleky za psy, chlapi na vodítkách, nahé zadky, někdy i nahého něco více než jenom pozadí.

Už jste se někdy zamysleli nad tím, proč hrdí účastníci LGBT vlastně na akci chodí „oblékaní“ tak, jako na ni chodí oblékaní? Například na mě by udělali mnohem větší dojem, kdyby ti lidé byli oblečení spořádaně a normálně – přijde mi i pro ně kontraproduktivní, aby na akci chodili polonazí a potom drželi v ruce transparent „POVOLTE ADOPCE DĚTÍ LGBT PÁRŮM“. Je toto vhodný vzor pro děti? Působí takový člověk seriózně? Působí osoba, která se veřejně exhibuje na Václavském náměstí jako vhodný adept na adoptivního rodiče?

Podle mého názoru je zde potřeba stejný zákon, jako přijala maďarská vláda. Nechme děti vyrůstat v dětském světě. S dětskou myslí (a řekla bych hlavně s nevyrovnanou pubertální myslí) přece dokážou podobné věci opravdu zamávat, a mnohdy například kluk, který si myslí, že je dívka a nechá se v útlejším věku „předělat“, toho lituje a později jeho život skončí sebevraždou. Myslím si, že bychom skutečně alespoň do patnácti let věku neměli dětem cpát do hlavy šílenosti, jimž dominují možnosti změny pohlaví – kastrace.

Nechme naše děti žít.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x