22.6.2021
Kategorie: Společnost

Na olympiádu do Tokia míří transgenderová vzpěračka. To se všichni zbáznili?

Sdílejte článek:

PETRA SVEDÍKOVÁ VÁVROVÁ

Tak jsem se zase rozčílila. Na olympiádu do Tokia míří transgenderová vzpěračka z Nového Zélandu a sportovní kluby se rozplývají radostí a podporou. Nakolik je to opravdové a nakolik se za tím jen skrývá strach z toho, že by za nedostatečně duhový názor mohli dostat vyhazov z práce, to si netroufám odhadnout. Faktem je, že na nesouhlas musíte mít opravdu odvahu a nejlépe ještě status uznávaného sportovce k tomu. A stejně je Vám to k ničemu.

O tom se přesvědčila i taková (vzpěračská) hvězda, jako je Anna Vanbellinghenová. Co je v srdíčku je prý přednější než co bývalo dřív…někde jinde. Prosím, proti tomu nic nemám, ale aby bývalý muž soutěžil v ženské kategorii a všichni se uznale plácali po ramenou, jak to zpestří ženský sport, to je za hranicí férovosti. A šílenství.

To se všichni zbáznili? Muži a ženy prostě nejsou a ani nemohou být stejní. Minimálně po fyzické stránce tu jisté rozdíly jsou, to prostě nepřeřve ani tisíc aktivistů s nebinární vlajkou, učebnice biologie mluví jasně. Tato hyperkorektnost a ústupky různým aktivistům jsou prostě špatně.

Co se hyperkorektnosti a různých ústupků týče, vzpomínám si, jak byly nedávno popotahovány za rasismus české tanečnice, neb si dovolily blbě zatančit maorský tanec haka. Prý je to urážka Maorů, jejich kultury a vůbec, holky by měly jít nejlépe na hranici. Nebo aspoň dostat bičem. Prosím pěkně, to už v ČR není dovoleno tančit nic jiného, než moravské lidové tance? A umělci to prý podporují, neb je dnešní (podle mě v tomto šílená) doba plná pestrosti a barev. Jo, to jsem moc zvědavá, jak budou hrát třeba Othella. Nabarvit na černo se nesmí, za to hrozí skoro poprava a bílý herec hrát roli Othella taky nesmí, neb by to byl “whitewashing”. Humorné, že? Chápu, že za takový názor mám skoro jistý ban na facebooku, leč umlčet se nedám.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x