Jak by vám bylo, kdyby vám někdo zavraždil dítě a vrah by se vám na svobodě vysmíval do očí? V Evropě již dávno není podobný scénář neobvyklý. Mnoho příbuzných obětí zvůle justice, která často vrahy netrestá nebo je trestá jen velmi mírně, nakonec svoje snahy o dovolání se spravedlnosti vzdá.
![](https://pravyprostor.net/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Syrský vetřelec dostal za vraždu Němce podmínku, otec oběti žádá spravedlnost
SLOVANKA
Případy, kdy se příbuzný oběti i přes výhružky nadále snaží dovolat spravedlnosti, jsou nakonec mnohdy i potrestány. Je možné, aby šla policie “po krku” truchlícímu rodiči oběti a ne vrahovi? Ano, také to se stává a to stále častěji. Většina Evropanů k tomu, co se děje, mlčí. Tak proč by si podobné jednání nemohl systém, plíživě přecházející na právo šaría, dovolit?
[ad#article_et21]
Na konci září 2017 byl Němec Markus Hempel (30) ubit před nákupním centrem ve Wittenbergu. Nejprve upadl do kómatu a posléze zemřel v důsledku vážných zranění. Sabri H., “žadatel o ochranu” ze Sýrie, kterému údajně bylo v době zločinu pouhých 17 let, byl na konci března 2020 odsouzen k dvouleté podmínce, protože magdeburské státní zastupitelství ho obvinilo pouze ze “zranění s důsledkem smrti”.
Zatímco otec se musí vyrovnat s násilnou smrtí svého syna a musí ji nějak zpracovat, následovala další facka do tváře. Nejprve státní zastupitelství v Dessau hovořilo pouze o “nouzové situaci” a chtělo případ co nejvíce utajit a bagatelizovat, nové vyšetřování pak vedlo k obvinění z “ublížení na zdraví s následkem smrti” a k verdiktu trestní komory pro mladistvé u okresního soudu v Magdeburgu: dva roky podmíněně. Syřan tak nestrávil ani jeden den ve vězení a může si žít na svobodě, jako by se nic nestalo.
Pan Hempel nemohl uvěřit svým uším a řekl, že se vrací do dob NDR. “Myslel jsem, že stasi éra skončila před 30 lety,” řekl úředníkům. Hempel nedostal odpověď, když se tázal, kdo ho udal.
[ad#ad_inarticle21]