9.3.2021
Kategorie: Společnost

Jsme ve válce … nepřítel je neviditelný, nemá tvář, ani cit

Sdílejte článek:

DAVID BOHBOT 

Nepřítel je neviditelný, nemá tvář, ani cit. Nepotřebuje peníze, jídlo ani odpočinek. Nelze proti němu vyslat tanky, letadla, nebo rakety a nepomůžou ani komanda speciálních jednotek. Neplatí na něho výhrůžky, prosby ani ultimáta. Nevadí mu ani mráz, nebo horko.
 .
Covid-19 staví před nás nové výzvy. Nutí nás volit mezi destrukcí ekonomiky a kolapsem zdravotnického systému, mezi osobní svobodou a osobní odpovědností.

Přesto, nebo možná právě proto se musíme dívat na nemoc Covid-19 jako na nepřítele, který je sice výjimečný, ale kterého můžeme a musíme porazit, pokud se chceme vrátit k našim normálním životům, k práci, přátelům a zvykům.
 .
Jsme ve válce, a válčící země potřebuje v čele politika s duchem válečníka. Takového, jakým byl sir Winston Churchill. Ne naivního obchodníka typu Neville Chamberlaina. Tváří v tvář krizové situaci dnes politicky i lidsky selhává bývalá vědkyně v oboru fyziky a chemie, Angela Merkelová, zatímco bývalý voják, izraelský premiér Benjamin Netanjahu stojí v čele svého státu, lidé mu naslouchají a podporují ho. Voják a stratég vítězí ve válce s nemocí za situace, kdy paradoxně vědec zcela selhává. Proč tomu tak je?
 .
Současná výjimečná situace si žádá v čele státu výjimečného člověka, rozhodného a odvážného, který chrání své lidi a jehož nejvyšší prioritou je dobro občanů vlastní země.
 .
Kromě toho vím, že překonáním této nemoci to neskončí. Začnou další potíže, možná ještě větší než ty současné. Když krize začínala, řekl jsem, že v roce 2021 budeme čelit novým bezpečnostním výzvám. U nás poroste domácí násilí a sebevraždy, bude i více závažných trestných činů a problémů s drogami. Bezprostředně nás zasáhnou i větší problémy našich sousedů, vyvolané pokračující legální i nelegální migrací a nezaměstnaností.
 .
I přes dnešní obtížnou situaci se musíme připravit na daleko nebezpečnější zítřek. A s přípravami musíme začít hned, protože průšvih už je za dveřmi, a MY NA NĚJ PŘIPRAVENI NEJSME!
 
 
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 3,14 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x