20.2.2021
Kategorie: Politika

Víš co Sašo? Di do …..

Sdílejte článek:

DAVID VLK

Za komoušů se říkal takový vtip: Víte jak se maďarsky řekne okresní tajemník KSČ? No přeci “Guleváloš” A víte jak se maďarsky řekne tajemník okresního tajemníka KSČ? No přeci “Guleváloškámoš.”

Okresní tajemník byl typický papaláš té doby. Nedotknutelný z privilegované vrstvy. Dokonce měl v každém okresním městě postaven svůj okresní KSČ hrad obložený žulou nebo Supíkovským mramorem, kde sídlil, vykonával vůli strany, pil tuny kafe, klátil mladé sekretářky a kul okresní pikle, jak se stát krajským tajemníkem, nebo se dostat do ÚV.

Pár našich současných Guleválošů a jejich kámošů se nám sešlo na fotbale. A byla to pestrá sbírka.

Zatímco prostému lidu jsou denně předkládány nové restrikce a zákazy a je mu spíláno v médiích, že se prostě chová jako partyzán za protektorátu a snaží se nějak přežít dobu a příšernou vládu dneška, Guleváloši a jejich kámoši se sami neřídí ani vlastním selským rozumem.

Jsem toho svědky neustále, jak si osvojili to správné papalášství, jak do něj vklouzli jako do ošlapané trepky, jak si v něm lebedí a dávají nám najevo, že jsme jim totálně ukradení.

A tak máme třeba prezidentem soudně usvědčeného lháře, který na fotbalovém mači spřáteleného čínského klubu nebyl jen proto, že má problém dojít už i na záchod. Zato jej plně zastoupil jeho policií obviněný kancléř se svou sexbombou. A pak tam taky byl hlavní ohňostrůjce našeho boje s Covidem sociálně inteligenční asociál Prymula, který na nás ještě dopoledne vřískal z médií, že bude nutný tuhý Lockdown a třeskuté tresty.

A pak tam byl třeba zástupce hlavní hygieničky, který si sám účast papalášů na mači povolil a udělil Slávii výjimku.

Samozřejmě nechyběl čínský Luftjarda, který je prostě tak nějak u každýho průseru.

Prostě samí skvělí papaláši prověření a zocelení dnešní dobou.

Pana premiéra Babiše naštěstí fotbal nezajímá, neumí ho zmáknout a vytěžit, takže je tentokrát z obliga, ovšem papalášství celé jeho rodiny je i tak dobře známé a zatímco my lid máme nakázáno sedět doma, jeho blonďatá sexy žena si “nahrievá riťku” v arabských letoviscích a sám Babiš nedodržuje karanténu ani když onemocní Covidem jeho mluvčí, která je na něj běžně fyzicky nalepená, jak psí hovínko na neopatrnou polobotku.

Ono se to pak těžko chce po prostém lidu, aby dodržoval omezení a restrikce, aby si huntoval firmy a ničil živobytí, bezhlavě věřil a důvěřoval a “Šlapal lajnu,” a kupoval předražené respirátory, když se vrchnost sama chová jako řeznický pes utržený ze řetězu.

A na konec , abych byl politický vyvážený, nesmím zapomenout na papaláše z řad nové polepšené, správňácké ODS.

Pominu, že tam byl nějaký ekonomický expert, jehož jméno stejně nikomu nic neřekne a ani se nebudu zabývat panem Novotným, který se mimochodem ještě arogantněji chová teď po zápase, kdy by se měl omluvit a kát.

Co mě ovšem opravdu mrzí je, že papalášem se nám nezbytně stal i pan Alexandr Vondra.

Já si tak nějak myslel, že tenhle protikomoušský disident, by se k prostému papaláštsví, tak charakteristickému pro bývalé soudruhy, nikdy nesnížil, ale zřejmě jsem se, velmi zklamán, v panu Vondrovi spletl.

Takže na závěr bych s dovolením trochu zahláškoval z oblíbeného filmu:

“Víš co Sašo? Di do prdele!”

PS. Strašně rád bych opět psal veselé blogy pro zasmání, ale nějak nemůžu. Když vidím kam a jak rychle se naše země řítí, nemám na úsměvy ani pomyšlení.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x