19.2.2021
Kategorie: Politika

Tak na co tu ten nouzový stav vlastně máme?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

To bylo pláče premiéra a ministra vnitra, jak se s neprodloužením nouzového stavu zboří svět. Nakonec si to vyprosili a nouzový stav byl na 14 dnů (byť možná protiprávně, ale přeci) prodloužen. A co se stalo?

Vakcín Astra Zeneca přišlo v sobotu 06.02. do Česka 19200. Ve čtvrtek 11.02. bylo vakcínou očkováno celých 175 lidí! A to jsme ještě měli v platnosti ten starý nouzový stav.

Pak sněmovna jeho prodloužení neschválila a začaly víkendové tanečky s licitacemi jak to zaonačit, aby byl prodloužen. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček k možnosti neprodloužení nouzového stavu mimo jiné emotivně sdělil: “My máme fungující systém krizového řízení, který teď z důvodu politických hrátek vypneme a budeme na koleni vymýšlet, jak dosáhnout stejného cíle za použití jiných prostředků, které k tomu nejsou nastaveny. Tudíž samozřejmě hrozí žaloby.” Což s ohledem na stav použití vakcín Astra Zeneca již před týdnem znělo poněkud směšně.

Ale pan ministr byl v ráži a pokračoval:Jednotky integrovaného záchranného systému se vrátí do standardního modu, takže například nebude možné nařizovat hasičům, aby rozváželi respirátory.” A už jsme u té distribuce. A je jedno jestli roušek, respirátorů, nebo očkovacích látek.

O víkendu slovo dalo slovo a nouzový stav byl prodloužen. A o pár dnů později, opět ve čtvrtek, tentokrát 18.02., když tedy nouzový stav platí, tak i nadále jsme v situaci, kdy na skladech se válí skoro 170 000 dávek očkovacích vakcín. To při našem tempu očkování, řekněme 20 000 dávek denně, je na více jak týden.

Premiér Babiš k tomu uvedl že se nepodařilo vybrat distributora očkovací látky.

Jak prosím? K čemu jinému je tedy nouzový stav, když ne k tomu, aby se obešly všechny procedury a rovnou se zakázka někomu přidělila, aby to už konečně odsýpalo? Snad si ani nelze představit jasnější modelovou situaci pro využití nouzového stavu. Na co tedy ten nouzový stav vlastně vláda chtěla? Ministr Hamáček nám emotivně sdělil, že za nouzového stavu mohli hasiči rozvážet respirátory, ale teď tedy vidíme že za nouzového stavu nemohou rozvážet očkovací látky. Je to kocourkov? Nebo je to neschopnost? Nebo dokonce dělání si legrace z nás všech?

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,16 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x