14.2.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Biden ruší nouzové financování pohraniční zdi a v Mexiku už na hranicích vyčkává 25 000 migrantů

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Bidenova administrativa ve čtvrtek zrušila vyhlášení stavu nouze prezidenta Trumpa z roku 2019 směřující skoro 25 miliard dolarů k financování stavby nového ohrazení a na náhradu toho dočasného na hranici USA s Mexikem.

„Zjistil jsem, že vyhlášení národního stavu nouze na jižní hranici bylo neodůvodněné,“ napsal Biden v dopise mluvčí Nancy Pelosi (D-CA).

„Rovněž jsem oznámil, že taková bude politika mé administrativy, že žádné dolary amerických daňových poplatníků nebudou odkláněny na stavbu pohraniční zdi a nařizuji pečlivou revizi všech k tomuto účelu nasazených nebo přesměrovaných zdrojů.“

Toto Bidenovo prohlášení je posledním krokem poté, co první den vydal vyhlášku zpochybňující platnost Trumpova stavu národní nouze a nařídil přerušit všechny stavby hraničních zdí.

Trump vyhlásil na hranici národní stav nouze počátkem roku 2019 po opakovaných střetech se zákonodárci kvůli financování tohoto projektu. Vyhlášení stavu nouze uvolnilo omezení na financování daňovými poplatníky a vydláždilo Trumpovi cestu k odklonění peněz původně určených pro jiné agentury –The Hill

Bidenovo prohlášení přichází po rozhodnutí Nejvyššího soudu zrušit nadcházející slyšení o legálnosti pohraniční zdi, o které žádala nová administrativa.

„Prezident nasměroval výkonnou moc, aby ta provedla hodnocení legálnosti metod financování a kontraktů použitých při stavbě zdi, napsala tento měsíc Bidenova administrativa.

Republikánští poslanci Sněmovny z Komise dohledu a reforem tento měsíc požádali ministra domácí bezpečnosti Alejadro Mayorkase, aby vydal všechny dokumenty vztahující se k Bidenovu rozhodnutí stavbu přerušit.

„Tato potenciálně nebezpečná akce nejenže poškozuje naši národní bezpečnost a hatí vůli Kongresu, ale také americké občany žijící blízko jihozápadní hranice ponechává na pospas aktivitám zapojených kartelů a pašeráků,“ řekl reprezentant James Comer (R-KY) vedoucí menšinové členy v této komisi.

Mezitím je Bidenovo ministerstvo domácí bezpečnosti připraveno přiznat, že v Mexiku vyčkává 25 000 migrantů nucených prezidentem Trumpem čekat na své imigrační slyšení.

Migranti jsou součástí Protokolů ochrany migrantů, běžněji známých jako politika „zůstaň v Mexiku,“ která pohraničním orgánům, které narazily na ilegální vstupy, umožnila zpracovat je a vrátit do Mexika, aby čekali na datum svého slyšení u imigračního soudu tam.

Tyto protokoly v podstatě možným ilegálním migrantům odepřely předmostí vstupu do USA, které znamenalo pobídku pro lidi, aby se o vstup během vzepětí hraničních přechodů roku 2019 pokoušeli. – Washington Times

Bidenova administrativa nazvala tento program ‚poskvrněním‘ amerického imigračního dědictví a začne od 19. února migranty dovnitř pouštět.

„Tento poslední čin je jen dalším krokem k plnění našeho závazku reformovat imigrační politiku, která není v souladu s našimi národními hodnotami,“ řekl Mayorkas.

Tyto imigrační kroky nemohou mít nic společného s Bidenovými plány nabídnout snadnou cestu k občanství pro pravděpodobné voliče Demokratů, nebo snad ano?

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x