11.2.2021
Kategorie: Společnost

Lobbista Telička by nás po 80-ti letech zase rád viděl pod německou správou

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Jana MarkováTo že si Češi vládli sami už příliš dlouho, si zřejmě myslí probruselský exkomunista a bývalý europoslanec Pavel Telička.

Jak jinak si vysvětlit výrok, že je na čase předat správu naší země Německu. Pod záminkou koronaviru a tentokrát pro změnu na vlastní žádost. Cituji: „8x větší Německo nemá za včerejšek ani polovinu nových případů, co Česko. Načase požádat Německo o pomoc. Ne s lůžky, ale s celkovou správou.“ Toť včerejší vyjádření pana Teličky na Twitteru v plném znění.

Musím za sebe říct, že ve mě vyvolává pocit, který bych jen s největším sebezapřením nazvala pouze rozporuplný. A také otázky. Otázky za koho tedy vlastně „kopou“ naši poslanci v Evropském parlamentu? Za koho lobboval pan poslanec Telička, když vyjednáním násobně menších dotací než třeba Polsko v podstatě pohřbil naše polistopadové zemědělství ? V čím zájmu jedná paní Jourová, která nás v rámci svého postupu a „boje proti dezinformacím“ hodila přes palubu už dávno? Kolik z těchto poslanců se skutečně postavilo za zájmy České republiky v EU a nikoliv za zájmy EU v České republice?

Podívejme se na současné Německo a na to, co by nás s největší pravděpodobností čekalo. Ekonomicky zničující politika Green Dealu, která znamená mimo jiné likvidaci automobilového průmyslu a současné podoby naší energetické soustavy. Přijímání a samozřejmě financování nikdy nekončícího přílivu nelegálních migrantů. Stále více a více posilující vliv LGBT…XYZ lobby a různých neomarxistických politických neziskovek. Stále dvojí kvalita potravin a pokorně zůstat odpadkovým košem Evropy. Utahování šroubů cenzury a naprostá eliminace jiných názorů, než těch progresivních. Stali bychom se ještě více jen levnou pracovní silou do zahraničních montoven. A spousta dalších bezvadných věcí, které by se po nás chtěly již víceméně samozřejmě. A podle pana Teličky bychom si zřejmě na demokracii už ani nehráli a rovnou bychom odevzdali všechnu moc do rukou nějakého protektora. Pro jistotu.

Možná zde existují lidé, kterým to imponuje a z nějakých důvodů by toto zřízení vítali. Já mezi ně nepatřím. Jsem totiž přesvědčená, že nikdo jiný než my v našem zájmu jednat nebude. O našich věcech si máme rozhodovat my tady v České republice. A mají o tom rozhodovat právě jen ti lidé, kteří zde dlouhodobě žijí, spojují s ní svou budoucnost, a kterých se to bezprostředně týká. Ne nikým nevolení úředníci v Berlíně, v Bruselu, nebo jinde za našimi hranicemi. Od toho tady máme naše instituce a naše demokratické volby.

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x