7.1.2021
Kategorie: Společnost

Kam až vede touha pomoci, slávě a penězích?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝJednou ze zásadních otázek bytí je i ta, kdy se ptáme: ,,Kolik je dost na to, abychom byli šťastní?“ Je to tak trochu na dlouhou filosofickou úvahu. Ve skutečnosti je to totiž velmi individuální záležitost. Existuje mnoho šťastných lidí, kteří nic nemají, plno dalších, pro které jsou majetek a moc přímo životním afrodiziakem, bez kterého jako by nebyli.

Hon za mamonem a mocí vede občas k samozničení, jindy k likvidaci okolí. Žijeme v době, kdy se dějí věci způsobené právě snahou vládnout. Pro mnohé je důležité umístění v žebříčku vydávaném Forbesem. Přemýšleli jste někdy, proč je vůbec vydáván? Lidé v něm udávaní mají být lepší než miliony bezejmenných? Možná jsou skutečně schopní, umí vydělat peníze, ale za jakou cenu. Ukázkou boje o moc je nynější dění po celém světě, ovšem dvě události jsou nejvýraznější. Jsou to americké prezidentské volby a uměle vytvořená pandemie. V obou jde aktérům o mnohé.

Spojené státy jsou ve varu. O existenci obřích podvodů ze strany Demokratů už skutečně pochybují jen vůči realitě naprosto imunní jedinci, médii zmanipulované skupiny a hlupáci. Neměřme nyní pravdivost verdikty soudů, které jsou pod vlivem mocných všude ve světě. Nezávislost soudců je pouhou chimérou stejně, jako tvrzení, že média informují objektivně. Realitou je skutečnost, která prokazuje zneužitelnost voleb k přebrání moci pomocí manipulací s hlasy, přičemž možností je vždy dost. Ne nadarmo se říká, že volby vyhrává ten, kdo počítá hlasy. A to se ukázalo v USA rozhodující. Obsadit místa kolem uren a u sčítacích strojů. Demokraté se neštítí ničeho, o čemž naše média mlčí a liberální zahraničí překrucují informace. Dnes v noci se USA dostaly na pokraj občanské války. Trump má obrovskou podporu nejen bílých obyvatel Spojených států, ale stojí za ním i část národních menšin. Ve Washingtonu D.C. se sešlo 3,5 milionů demonstrantů podporujících dosavadního prezidenta. I přesto se v posledních předvčerejších volbách do Senátu v Georgii zase fixlovalo s hlasy a oba kandidáti Demokratů zvítězili v poměru 50.5 ku 49.5 % hlasů, kdy opět ke změně poměru došlo v noci. A na scénu se znova dostalo nebývalé množství korespondenčních hlasů.

Evidentní podvody v zemi, která byla kdysi vzorem demokracie a levicové smýšlení bylo nepředstavitelné, značí neskutečnou ztrátu důvěry v systém. Omezování svobody a násilné potírání názorů nejdoucích ruku v ruce s levicovým liberalismem ukazuje na obrovský zlom v historii donedávna vzorové země. Jistě, prohnilost nenapadla Spojené státy včera, jde o dlouhodobý proces, ale až teď se odhaluje špína, na které tato velmoc stojí. Prioritou se staly právě moc a peníze bez ohledu na dopady na prosté občany. Trump hodil do špinavých obchodů Demokratů vidle, takže se stal nenáviděným ze strany mocných a stále více oblíbeným u těch prostých. V USA se láme chleba a bude to mít dopad i na Evropu.

Nebuďme naivní, že podvody v zámoří jsou ojedinělé a netýkají se nás. Je velmi pravděpodobné, že podobné události proběhly už i na našem kontinentu, občas některé volební výsledky neodpovídají náladě mezi obyvateli Evropy. I v ní již dochází k represi některých zástupců jiného než neomarxisticky laděného zeleného uvažování a otevřeného liberalismu. Mezi pečlivě střežené patři Marine Le Pen, T.Robinson, AfD v Německu, Salvini, ani SPD u nás nemá na růžích ustláno. Ten výčet by byl mnohem delší. Přidejme cenzuru ze strany nesmírně bohatých majitelů a provozovatelů sociálních sítí. Ano až tam jsme se díky honu za mocí a penězi dostali.

Ke covidu jakožto nástroji moci a zdroji peněz se nemá moc cenu vyjadřovat. Jde o zjevnou snahu nastolit nové pořádky a přinášet důkazy o křivosti propagátorů pandemie a opatření by dalo na dlouhou knihu. Další vývoj v USA a v covidománii je třeba sledovat velmi pečlivě, stejně tak přístup jednotlivých stran a politiků k problematice. A dle toho si vybrat ty, kterým budeme aspoň trochu věřit. Jinak to skončí i tady mohutnými nepokoji. Je to jen otázka času.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x