20.12.2020
Kategorie: Společnost

Principál Jan Hrušínský … sobec a zbabělec

Sdílejte článek:

JIŘÍ BAŤA

Pan Jan Hrušínský se jaksi nemůže smířit s realitou, že rovněž v České republice existuje celosvětově expanzivní a nebezpečný virus Covid-19, který se navzdory všemožnému úsilí nedaří dostat pod kontrolu, natož jej úspěšně léčit a zcela vymýtit. To je ovšem panu Hrušínskému naprosto lhostejno, protože on má hlavně ty svoje starosti a problémy, které jdou nad všechny společenaské problémy s Covidem-19, včetně těch problémů v celosvětovém měřítku. Pana principála Hrušínského vůbec nezajímá, že stejně jako on, potažmo celá řada českých divadel a scén stejnými důsledky Covidu-19 trpí a doplácí tisíce evropských a světových divadel a scén, ne, on a jeho divadlo je přece ten hlavní pupek pražských, českých a možná i evropských divadel, on je ten, který na to všechno doplácí nejvíce a proto žehrá a kňučí, jak je premiér Babiš a jeho Agrofert zvýhodněn, když může dál zaměstnávat cca 30 tisíc lidí a on chudák, nemůže vyplatit 15 zaměstnanců divadla! Jaká to nespravedlnost! Vůbec mu ale nedochází, že jeho divadlo a 15 zaměstnanců je zcela nepochybně pro pana premiéra naprostá marginalita či banalita, protože nebude-li fungovat Hrušínského divadlo je co do společenských následků nesrovnatelné s tím, kdyby podle principálových představ mělo být z práce v Agrofertu vyzařeno 30 tisíc zaměstnanců. A to nemluvě o dopadu na spotřebitelský trh. Nicméně, říkejte to člověku, který je zahleděn jen do sebe, svých podnikatelských problémů, svého vyprazdňujícího se konta! A že v tom není sám, je už asi zbytečné připomínat.

Slyšel jsem od svých přátel názor, že by měl pan Hrušínský ( stejně jako mnozí další nespokojenci se současnou realitou v České republice) využít tolik vytoužené svobody a demokracie, sebrat se a odstěhovat se do jiného státu, kde budou respektovány a garantovány všechny jeho nároky a potřeby k provozování soukromého divadla, včetně milionových dotací (které mu stát přispívá na provoz divadla), z nichž mu jde (šla) pěkná sumička na jeho osobní účet. Ale pan Hhrušínský je nejen sobec, ale také zbabělec, protože k něčemu takovému nenajde nikdy odvahu. Dobře totiž ví, že by mu to jednak jeho otec neprominul a také, že tak jak se mu do vypuknutí koronaviru dařilo v Česku, se mu jinde rozhodně dařit nebude. Nebo se mýlím?

Na druhou stranu, proč by si nezaremcal, nepostěžoval, nepozanadával, nezkritizoval kde koho, kde co, proč by si nevylil žluč a vztek osočováním prezidenta, premiéra či vlády, když mu to ta pravdoláskařská demokracie a svoboda slova dovoluje? Jó, to kdyby byl prezidentem např. pan Drahoš, premiérem pan Fiala, ve vládě byli Piráti, TOP 09, STAN atd., to by byla panečku jiná! S tím lze souhlasit, byla by jiná situace, ale také problémy a všechno, co dnes prezident a premiér ještě jakž takž drží nad vodu, protože s výše jmenovaými to všechno půjde velmi rychle ke dnu, resp. do kopřiv. S tou výjimkou, že pan Hrušínský bude spokojen, protože jeho Diavdlo Na Jezerce bude dál oblažovat svými hrami své majetné a věrné diváctvo, bude dostávat ne dvacet, ale padesát milionů dotací ročně a bude do nebes blahořečit politiky, kteří se zasloužili o to, jakou že to máme (bychom mohli mít) vládu a prezidenta. To ovšem vše očima pana principála Hrušínského, jeho růžových brýlí, protože staticíce lidí na tom bude (mohlo by být) hůř než špatně. Pravda, je to však jenom verbální představa možného, ale pro principála Hrušínského, alespoň v jeho zbožných přáních, nic nemožného! Říká se přej a bude ti přáno. Já se v tomto případě od tohoto rčení s úlevou distancuji.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,07 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x