10.8.2023
Kategorie: Politika

Zůstat doma znamená souhlasit

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Podívali jste se na tiskovku Jindry Rajchla? Zdaleka nevyjmenovali všechny hříchy této vládnoucí garnitury. Nevyjmenovali dokonce ani všechny důležitější hříchy této vlády. Byli by tam deset hodin, kdyby se měli jen okrajově dotknout všeho, co Blyštivý Péťa dokázal dojebat. Jindra Rajchl mluví při setkání s občany tři hodiny a to v podstatě vždycky shrne jen aktuální průsery. Česko proti vládě!

Ale ať to vezmeme z kterékoliv stránky, Naše země je na tom ve všech statistických ukazatelích na nejhorších příčkách. Ať jde o zdražení energií, pokles reálných mezd, inflace, pokles průmyslové výroby a stavebnictví, nebo ať mluvíme o výpadcích v zásobování léky, počtech dětí bez svého pediatra, počtech lidí bez svého zubaře… prostě všechno ukazuje, že jdeme do háje.

Vláda zcela nepokrytě říká, že její prioritou je podpora Ukrajiny a naše ceny energií jsou tak vysoké, protože bychom jinak poškodili Německo. Chystají se nám zavádět emisní povolenky domácností, schválili dohodu o migraci, která z nás jako tranzitní migrační země, udělá cílovou migrační zemi. Zavádějí nám povinnou solidaritu, což je jen jiné slovo pro krádež a další zdanění.

Vládní politici si běžně fetují kokeš a nepovažují to za problém. Prezident si na ústavní soud dosazuje komouše zapletené do justičních zločinů a kamarády ve střetu zájmů. Pavel Novotný vám názorně předvedl, jak si on představuje rovnost před zákonem. Velká média lžou jako když tiskne, přímo před vámi. Jejich novináři se vám vysmívají do očí a mlží, i když si realitu natáčíte na kameru.

Fórum 24 nepokrytě oslavuje Banderismus na Ukrajině a vyzývá k jeho ještě větší podpoře. Úplně jsem si představil třicátá léta a tu radost, že konečně zase máme pořádné bijce, kteří půjdou proti Rusku a nám stačí je jen podporovat. Bohužel jsem v hodinách dějepisu dával pozor a vím, co následuje po vyzývání démonů. Musím tam jít, protože Šafrovo Fórum už tvrdí, že UPA vedla heroický odboj proti genocidní nadvládě Moskvy, a že ho dělali vraždění civilistů a rozvěšováním dětí po stromech je vlastně oprávněné. Tohle u nás prostě nesmí zvítězit. Nesmí. To by nám Pánbůh neodpustil.

Také jsem nevyjmenoval všechno, jen to aktuální a do nebe volající.

Nenutím nikoho, aby mě následoval. Nenutím nikoho, aby si myslel to samé, co já. Ale já osobně tam jdu, protože zůstat doma, znamená souhlasit. Tentokrát se fakt po kenedyovsku neptám, co může moje země udělat pro mě, tentokrát to já dělám pro svojí zemi. Já vím, že se tu teď zase rozjede diskuse, jestli je Rajchl ten prav a zase se dozvím, proč právě on není řešení, ale já se na to prostě hodlám dívat obráceně. Pokud bych tam nešel, tak říkám vládě, že je všechno v pořádku. Pokud bych tam nešel, tak říkám, že Rajchl je horší než tahle vláda.

Pokud tam nepřijdu, tak říkám, že to vláda dělá dobře. Říkám, že mi její kroky nevadí a říkám, že vláda má ve stejném duchu pokračovat. Pokud tam nepřijdu, tak dávám vládě mandát, aby svoje záměry dovedla až do konce. Pokud tam nepůjdu, tak chci, aby celý ten grýndýl a emisní povolenky udělali, aby přijali euro (nejlépe rovnou digitální), říkám jim, aby válka na Ukrajině pokračovala a aby pokračovaly přípravy na naše válečné zapojení přesně podle slov Řehky a Černochové. Říkám jim, že mají nakupovat stíhačky a tanky a mají ořezávat důchody. Říkám jim, že mají zvedat spotřební daně. Říkám jim, že mi nevadí jezdit od čerta k ďáblu a shánět antibiotika. Říkám jim, že mi nevadí mrznout, jen když bude Amerika zase veliká a Německo nebude poškozené.

Pokud tam nepůjdu, protože mám zrovna oslavu narozenin, tak říkám, že moje narozeniny jsou důležitější než budoucnost této země. Pokud tam nepůjdu, tak souhlasím s tím, abych o příštích narozeninách měl zase menší reálnou mzdu a zase menší reálný důchod. Pokud tam nepůjdu, tak chci, aby Blyštivý Péťa dovládl, aby si připravil zákony, díky kterým ho budou v elektronických volbách volit mrtvé duše spolu se šestnáctiletými utřinosy, kterým Pekarová Adamová ve školách vysvětlí, že volit Pětidemolici je cool. Ale běda, kdyby chtěl mezi studentíky přijít Okamura!

Pokud tam nepůjdu, tak souhlasím s tím, aby se prezident guma říkal u památníku obětem komunismu, jak si váží těch, kteří se nebáli porušit tehdejší právo a vystoupit proti rožimu, aby pak vzápětí obhajoval komoušského soudce, že musel soudit podle tehdejšího práva. Tohle nám přinesla líbodémo. Dvojí kilometr.

Nejít tam, znamená souhlasit s jejich politikou.

Ale já tam půjdu. Půjdu tam, abych řekl, že chci demisi vlády a po ní předčasné volby. Půjdu tam abych řekl, že nechci úřednickou vládu, ale chci, aby se znovu rozdaly karty. Půjdu tam, protože nechci, aby vláda svoje záměry dokončila. Nechci to především proto, že před volbami mluvili všichni ti papaláši úplně jinak. Nechci je, protože porušili své vlastní předvolební sliby. Nechci je, protože kriminalizují verbální projev, nechci je, protože fetují, nechci je, protože rozvrátili, co rozvrátit mohli. Půjdu tam, protože hospodářství je v recesi, protože nejsou léky v lékárnách, protože mi ničí moje milované zemědělství. Půjdu tam protože jejich zahraniční politika maluje na tuhle republiku terč a způsobuje, že nás začínají po světě nesnášet stejně jako USA.

Chci, aby se znovu rozdaly karty, chci, aby se o naše hlasy ucházeli ti, kteří teď tu hůř, tu lépe táhnou celý ten občanský protest. Chci, abychom měli šanci si vybrat i z jiných než jen z těch, co tam teď jsou. Chci, aby se volilo dřív, než si nastrkají do rukávů esa podle nejlepších amerických volebních tradic. Chci, aby byly volby dřív, než jejich sčítání bude trvat týden a bidenovsky vyjde vždycky podle líbodémo.

A pokud se mi to podaří, pokud budou ještě nějaké volby, tak si pak začnu rozmýšlet, komu to hodím. A budu psát jednu analýzu za druhou. Budu všechny strany rozebírat zleva i zprava. Budu se jich ptát a zveřejňovat jejich stanoviska. Budu je sledovat, budu kritizovat i chválit. Udělám blogerské maximum, abychom věděli, co z čeho si vybíráme. Nevím, jestli se s novými politiky situace zlepší. Ale vím jistě, že s těmito současnými se to rozhodně nezlepší.

Zůstat doma znamená souhlasit s vládou. Zůstat doma znamená, že intriky na alternativě jsou nebezpečnější než vládní politika. Zůstat doma znamená, že chci Pětikolku se vším, co to bude obnášet a po změně volebních zákonů jí tu budu mít nafurt.

Nezůstanu doma. Fakt ne.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)