22.3.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Zelenského vysvědčení

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Už jsme si zvykli, že naše média zobrazují ukrajinského presidenta, Volodymyra Zelenského, jako vzor všech ctností. Jako statečného, seriosního a spolehlivého partnera, kterého si všichni politici demokratického Západu nesmírně váží. Po letech mediálního svatořečení by tomu mohl i někdo uvěřit… Kdyby tahle propagandistická bublina včera nepraskla. A propíchnul ji, nečekaně, sám německý kancléř Scholz.

Jak k tomu došlo? Opět v souvislosti s Taurusy. Touhle rachejtlí jsou Ukrajinci doslova posedlí a tlačí, že bez ní nemůžou existovat. Že bez Taurusů bude Putin už příští týden v Berlíně. A německý tisk, který má, stejně jako ostatní média „svobodného světa,” za úkol postrkovat politiky k „žádoucím” rozhodnutím, je v tom podporuje. Scholz se chvíli vykrucoval, ale pak novinářům řekl, že by ty zbraně museli na Ukrajině programovat němečtí vojáci a on že je tam nepošle. Na rozdíl od Britů, kteří už tam své lidi mají… Skandál byl na světě. Mediální smečka se tím na chvíli zabavila a  zapomněla na německé Taurusy.

Jenže koumaví Ukrajinci nedali pokoj. Přišli s nápadem – když Němci nechtějí, tak co třeba Španělé?  Jejich armáda Taurusy ve výzbroji má, takže kdyby Scholz svolil a poslal laskavě pár rachejtlí na Ukrajinu, tak by se o ně mohli postarat třeba nějací Španělští specialisté na dovolené. Kdyby se ukázalo, že se Španělem je rozumnější řeč než s Germánem. Média začala tenhle plán okamžitě přetřásat, a proto musel Scholz, chtíc nechtíc, s barvou ven. Na politickém meetingu v Drážďanech, když byl opět tlačený k pomoci Ukrajině, prohlásil: „Střela s plochou dráhou letu s doletem 500 kilometrů je zbraň, která, pokud je použita nesprávně, může zasáhnout konkrétní cíl někde v Moskvě.” A bylo šídlo z pytle venku.

Pět set kilometrů… Nejrůznější střely, které Ukrajina dostávala od Britů nebo Američanů, byly doposud vždy „redukované”. Tedy s limitovaným doletem. Například těch pár ATACMS, které z USA Ukrajinci obdrželi, mělo dosah do 165 km, i když původní, neredukovaný originál, má 300. No a teď chce Kyjev po Němcích něco, co doletí až do Moskvy. President Zelenský se sice opakovaně zapřísahal, že žádné darované zbraně nepoužije mimo (bývalé) ukrajinské území. Ale Scholz ví své.  O Ukrajině obecně a o jejím presidentovi zvláště. Není proto divu, že vzal razantně zpátečku. Pochopil, proč jsou Ukrajinci v žádostech o Taurusy tak úporní a o co Zelenskému jde. Po různých „ruských” raketách, které svého času dopadaly na území Polska, to nebylo až tak těžké.

Jak by tedy vypadal onen Scholzův výrok, kdybychom jej zbavili diplomatického balastu? „Zelenský? To je echt podrazák. Nevěřte mu ani pozdrav. Bude-li mít sebemenší možnost, uvrtá vás do svých problémů. Abyste za něj tahali kaštany z ohně. Protože je v koncích..”

Ještě že to propíchl Olaf Scholz. Kdyby se podobného výroku dopustil některý z našich politiků, nálepky proruského švába by se už do smrti nezbavil. A Poslanecká sněmovna by se k takové strašlivé, bezpečnostní hrozbě uzasedala.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (42 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)