19.10.2025
Kategorie: Ze světa23 přečtení

Zelenského těžký den

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Pár slov ke včerejšímu summitu. A zásadní otázka daj-li Tomahawky nebo nedaj-li Tomahawky.

Co předcházelo. Ukrajina a Evropa se těšili společne s NATO na to, jak konečně Zelenský dostane zbraně dlouhého doletu a rozmydlí půl Ruska. Toto šílené a pošetilé přání nakonec zrejmě vyslyšeno nebude a bůhví, jestli kdy vyslyšeno být mělo, a nebylo to takové to přání je otec myšlenky.

Každopádně ve čtvrtek zavolal Vladimír Putin Donaldu Trumpovi, dvě a půl hodiny spolu telefonovali a výsledek byl ten, že ukrajinskou delegaci v USA vítala v podstatě jen ukrajinská delegace a letištní personál a to, že sebevědomé úsměvy při příletu se změnily na rozpačité úsměvy při odletu.

Nakonec to Zelenský okomentoval šalamounsky: „Samozřejmě jsme hovořili o střelách dlouhého doletu. Rozhodli jsme se ale, že o tom nebudeme mluvit. “ Takže zřejmě takové malé „fuck off“.

A co se samotného ukončení konfliktu týká řekl Trump, že hranice už vytyčila válka a měly by zůstat tam, kde jsou. „Uděláte to podle bojové linie, ať je kdekoliv, jinak je to příliš komplikované,“ řekl podle agentury AP Trump novinářům po příletu na Floridu, kde bude trávit víkend.

A mezitím už se v Maďarsku chystá summit Trump – Putin – Orbán a celá Evropa skřípe zuby. A ono to tak nakonec dopadne, dobytá území Rusku zůstanou a Zelenský se musí jen rozhodnout, zda teď, nebo budou muset zemřít další tisíce ukrajinských mužů.

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
23 přečtení
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)