13.3.2023
Kategorie: Ze světa

Čínský think-tank předpokládá, že válka na Ukrajině skončí letos v létě

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jak dlouho potrvá válka na Ukrajině? Podle vojenských expertů čínského think-tanku je údajný konec v nedohlednu už letos v létě. Ale za jakých okolností a za jakých podmínek?

Když čínské vedení 24. ledna, v den ročního výročí války na Ukrajině, představilo dvanáctibodový plán řešení rusko-ukrajinského konfliktu, pravděpodobně se odvolalo na zjištění think tanku přímo spojeného s podřízenou Lidovou osvobozeneckou armádou.

Tento think-tank, „Akademie vojenských věd“ (AMS), je považován za elitní a přední, s mnoha vysokými vojenskými odborníky ve svých řadách.

Jak uvádí Nikkei Asia, tento think tank poskytuje doporučení a analýzy Ústřední vojenské komisi Komunistické strany Číny. Ty jsou považovány za průlomové pro politická opatření Pekingu. Zpráva uvádí:

V prosinci AMS provedla simulaci ukrajinského konfliktu, která podle provládních zdrojů dospěla k ohromujícímu závěru. Podle simulace válka skončí v létě 2023, navrch bude mít Rusko. Jak ruská, tak ukrajinská ekonomika by byly příliš vyčerpány na to, aby pokračovaly ve válce i po létě, uvádí zpráva.

I když „Nikkei Asia“ předpokládá, že tato zpráva mohla být pro Rusko interpretována mnohem pozitivněji, pokus nakreslit celkový obraz situace je evidentní. Článek také poznamenává, že letos v létě také vyprší platnost balíčku americké pomoci ve výši 45 miliard dolarů schváleného loni v prosinci, což podporuje čínské předpoklady.

Přestože Pentagon předpokládá, že válka bude trvat roky (a nakonec ji Ukrajina vyhraje), fakta hovoří proti, protože Ukrajině docházejí vojáci a pokulhávají i dodávky zbraní a střeliva ze zahraničí. Rusko mezitím masivně zvýšilo výrobu zbraní a střeliva, takže tam lze očekávat méně problémů.

Dokud bude Kyjev (za účasti Washingtonu a Londýna) nadále trvat na maximálních požadavcích, přestože se situace postupně zhoršuje, k jednáním dojde jen stěží. Spíš to vypadá, že ukrajinská vojska kapitulují a Kyjev udělá Moskvě výrazné rozsáhlejší ústupky…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 4,30 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)