[ad#hornisiroka]
Na rovinu, pane Pohlreichu, kradou restauratéři?
Ale tak všichni přece vědí, jak to je. V gastronomii pracuje asi dvě stě tisíc lidí. Myslím si, že je hromada těch, kteří to nemohou dělat poctivě. Zkrachovali by. Máme jednadvacetiprocentní zdanění a lidi chtějí meníčka za sedmdesát korun. Tak si to spočtěte. I kdyby chtěli, nemůžou být poctiví.
Schvalujete to?
Ne, ale chápu je. Hospod jsem viděl hromady a jsem přesvědčený o tom, že kdyby se některé podniky měly začít chovat poctivě, tak je to jejich konec. Ti, co kradli, budou krást dál, žádná elektronická evidence tržeb (EET) tomu nezabrání. Hlavně nevím, jakým způsobem bude účinnost tohoto opatření vynucena. U nás v ulici je pět večerek, myslím, že ty se na to krásně vykašlou. Docela by mě zajímala některá místa, do takové Sapy (vietnamské obchodní centrum v Praze) bych se chtěl podívat, jak se tam bude zavádět EET.
Jak se na EET díváte vy?
Já to považuju za diskriminační vůči našemu průmyslu. Nevím, proč hotely a restaurace ano a ostatní ne. Je to nespravedlivé opatření a nemyslím si, že je to dobře. Chápu, že někdo chce kontrolovat tržby a chce mít víc peněz na rozhazování, tomu rozumím. Myslím si ale, že se tady i v jiných oborech rozkradou tak obrovské peníze, takže vůbec nechápu, proč pro jedno průmyslové odvětví mají platit nějaká nařízení a pro jiná platit nemají. Hospodským, řezníkům, zelinářům, taxikářům a pinglům se tady závidělo vždycky. Už za „komárů“. Závist, závist, závist. A stát to přiživoval.