22.6.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Zajímavé zprávy z Ameriky

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

I do našich médií už začínají pronikat první ozvěny republikánského sjezdu v Texasu. A je to síla. Těch zhruba 5 100 delegátů, kteří se před pár dny sešli v texaském Houstonu, totiž odhlasovalo a na papír „hodilo“ věci, které se v dnešním hyperkorektním světě jeví až neskutečné, kacířské a revoluční.

Světová média s pohoršením zmiňují hlavně požadavek na vypsání referenda, o vystoupení Texasu z unie USA.  Ale politicky mnohem výbušnější potenciál má asi jiný bod závěrečného dokumentu. Ten o minulých volbách. Texasští Republikáni v něm veřejně a písemně sdělují, že presidentské volby byly, podle nich, veliký podvod. Doslova tu prohlašují: „Odmítáme ověřené výsledky prezidentských voleb v roce 2020 a domníváme se, že úřadující prezident Joseph Robinette Biden Jr nebyl legitimně zvolen lidem Spojených států.“  Bod byl přijat drtivou většinou přítomných delegátů.

I další články republikánského usnesení působí, jako z jiného světa. Jako ozvěna z dob, kdy byl svět ještě normální. Posuďte sami:

– Požadavek, aby se studenti v Texasu učili, že život člověka začíná oplodněním a aby byly studentům (v rámci výuky) promítány ultrazvuky gestujících plodů.

– Návrh změny texaské ústavy tak, aby byla odstraněna pravomoc zákonodárného sboru „regulovat nošení zbraní „.

– Doporučení přistupovat k homosexualitě jako k „abnormální volbě životního stylu“.

– Doporučení považovat poruchu pohlavní identity za „skutečný a extrémně vzácný stav duševního zdraví“ a vyžadovat, aby oficiální dokumenty uváděly pouze „biologické pohlaví“

– Požadavek zajištění „svobody cestování“, prostřednictvím odmítnutí Bidenůva plánu čisté energie, jakož i odmítnutím tak zvané „kalifornské politiky proti řidičům“, zahrnující úsilí o změnu jízdních pruhů pro použití chodci, cyklisty a hromadnou dopravou

– Odmítnutí některých Covidových nařízení z minulé doby, jako například roušky na veřejnosti

– Požadavek na zrušení FEDu, národní centrální banky, a zaručení práva používat alternativy k hotovosti, včetně kryptoměn.

Pravověrní, američtí liberálové, jsou samozřejmě „zděšeni“ a „pohoršeni“. CNN, jejich hlásná trouba naříká, že: „..nyní už neexistují žádné limity pro to, o co by ještě republikánská základna mohla usilovat – ať už jde o odmítání volebních výsledků, nebo přijímání dalších zákonů, založených na extrémních náboženských přesvědčeních. A to by mělo hluboce znepokojit každého Američana, který chce žít v demokratické republice.“  Docela, jako by se jim to začínalo sypat.

Ano, jde pouze o jeden ze států USA. Navíc o stát, který má od nepaměti jakousi rebelskou image. Ale změna nálady pod povrchem začíná být jasně patrná. Pohár přetekl. Od zdvořilého, tichého nesouhlasu s progresivistickými výstřelky, začínají běžní lidé, zdánlivě zahnaní do kouta, přecházet k protiútoku. K bouchnutí do stolu a jasné, hlasité a veřejné formulaci svých názorů. Ať už se ječící aktivisté a progresivní média třeba na hlavu staví.

Je samozřejmě jasné, že jedna vlaštovka jaro nedělá. A že šílení progresivisté mají v USA stále velice silnou pozici. Ale blíží se „midterm elections“. A zanedlouho poté i nové presidentské volby. Z těchto důvodů má význam, informovat o závěrech jednoho lokálního republikánského sjezdu v jednom americkém státě i u nás. V naší české kotlince. Raději zavčas a preventivně.

Abychom se za nějaké dva roky nedivili, jaké že to hodnoty nová americká administrativa tlačí. Ať už do světa, nebo do kolonií. Jako třeba k nám.  Abychom si v údivu neukroutili hlavu, že už najednou nefrčí svatby buzíků, že ustal tlak na právo vousatého transsexuála na vstup do dívčích šaten, nebo že i ten boj za záchranu planety (prostřednictvím sebrání aut, nedělních řízků a dovolené běžným lidem), jaksi povážlivě ochladl.

Ne, Amerika by se v případě nové, republikánské administrativy ve své namyšlenosti, rozpínavosti a asertivitě nijak výrazněji nezměnila.  Ale v běžném životě by ubyla spousta iritujících nesmyslů, někam do děr by zalezla část život otravujících (odněkud placených) neziskovek a aktivistů a o něco málo by se snad snížil nápor drobné, každodenní šikany normálního, bílého, pracujícího člověka. 

Tak držme Republikánům palce. Držíme je tím i sobě.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (54 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)