11.8.2023
Kategorie: Společnost

Vláda je neschopná! Přijdete jí to ukázat?

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Tak se nám brněnská primátorka otestovala na drogy. Ale nebyl to test z vlasů, to by jinak řekla. Velmi pravděpodobně to byl test z moči, který není průkazný tak jako test z vlasů. Oni ti politici fakt spoléhají na tupost voličů. A když jim to voliči žerou, proč by to nedělali, že ano…


Ona ta jistá neprozíravost a nezkušenost ale vládne i na protivládní scéně. Sledovala jsem včera tiskovku strany PRO a velmi mě udivovaly komentáře pod přenosem (na stránce Raptor). Někteří obviňovali stranu PRO z toho, že si dělá kampaň. To je jako obviňovat zahradníka, že okopává záhony. Politické strany soupeří o voličské hlasy a jejich hlavním cílem je získat mandáty. Jinak ničeho nedosáhnou.

Další zase mluvili o tom, že strana slibovala stávky a blokace a nic z toho se nestalo. Ano, nestalo. Protože stávky a blokace fungují jen tehdy, když je aktivně podporuje většina národa. To není vina strany PRO. Zřejmě se poučili a hledají efektivnější cesty. Pokud bude demonstrace velká, získají na svou stranu další partnery, kteří mají společný zájem – dohnat vládu k demisi. Jinak to nejde a tento mezikrok – ukázat velkou občanskou podporu – nejde vynechat.

Účast na demonstraci není závazné hození volebního lístku do urny! A ani to neznamená, že na 100 % nekriticky obdivujete organizátory. Znamená to je, že nepodporujete vládu. Nic víc, nic míň.

Mimoparlamentní opozice trpí především přehnanými očekáváními, nízkou profesionalitou a leností. Máme tady mnoho kohoutů na jednom smetišti, kteří dokola opakují, že se musíme spojit. Pro mnohé by to bylo vykoupením – protože by se bez práce dostali na kandidátky se šancí na zvolení. Ale takhle to nefunguje! Proč by se měli ti, kteří odvádí práci dělit s těmi, kteří jen sedí a kritizují?

Ne, je to na voličích – ti sami mají poznat, kdo má potenciál a toho podporovat. Jestli někdo stále stojí za někým, kdo nemá perspektivu, je to jeho chyba.

Já poprvé uvažuju o tom, že demonstraci podpořím i osobně. Že do Prahy pojedu. Protože vláda musí vidět, že už štve opravdu hodně lidí! Jsou to totální amatéři, kteří dokola lžou a naše peníze utrácí za nesmyslné kampaně a aktivity, které k ničemu nejsou. A nebudu kádrovat ty, kteří jsou ochotni takový protest zorganizovat. Protože to není malá práce, je to velká práce a velká zodpovědnost. Kdo jde dnes s kůží na trh, zasluhuje respekt.
Česká republika je menšinou neschopných matlalů vláčena na spodní místa všech měřitelných ekonomických kritérií. Máme jediné štěstí, že padáme z větší výšky. Ale když ten pád nezastavíme, tak se ocitneme ve skutečné bídě a chaosu.

A co vy, půjdete ukázat, že vláda je neschopná?

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)