27.10.2022
Kategorie: Ekonomika

Válečný rozpočet?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

V parlamentní sněmovně se projednává zákon o státním rozpočtu na příští rok připravený týmem ministra financí a elektrikáře Stanjury z ODS. Jestliže plánovaný schodek je již několik let doslova strašidelný, čemuž napomáhal 2 roky covid, několik let dotací solárním baronům, krmení nenasytných politických neziskovek a přebujelého státního aparátu, pak ten současný doplácí na ty samé důvody a přidává se šílené utrácení skryté pod vlající modrožlutou vlajkou. A švédská to není.

Obhajobu té příšerné díry ve státní pokladně zahájil premiér Fiala před poslanci tím, že rozpočet na příští rok nazval především válečným. Vše ostatní, co poté řekl, už bylo nepodstatné. Je třeba položit dotaz, kdy jsme tedy oficiálně vstoupili do války, za koho a proti komu bojujeme, kdo z nás dobrovolně položí život a s jakým reálným potenciálem disponujeme. Pokud na to nedostaneme odpověď, pak premiér veřejně lže, manipuluje a vzápětí krade, nemůže být tedy předsedou vlády. Jaká je realita z našeho pohledu?

Do války Česká republika rozhodně nevstoupila, to je přání pouze pár tisíc ideologicky pomýlených šílenců popostrkovaných americkou vládnoucí třídou. Zasíláním zbraní nepříteli Ruska, tedy opět Američany dirigované kyjevské vládě komedianta Volodomyra Zelenského, si koledujeme společně s Poláky a Slováky o solidní průšvih, a pokud by se k nám nějaké boje skutečně přelily, doufejme, že to ještě nebudou jaderné zbraně, ale spíše ty konvenční respektující to, že většina Čechů o konflikt s Ruskem nestojí a spíše vyhlíží Mesiáše, který by dohodnul dodávky ruského plynu a levných komodit, tedy ropy, plynu, uhlí a pšenice. Zároveň budeme vděčni, budou li dorazivší armádou vymeteny vládní a prounijní chlívy, protože jak se zdá, to sami nezvládneme. To není kolaborace, to je uvědomění si reálného nebezpečí proamerického liberalismu roubovaného na evropské zbytky demokracie.

Pokud by u nás byla snad vyhlášena mobilizace, úprk přes hranice by byl mnohem mohutnější než v roce 1968, možná by však přeci jenom zároveň došlo na drsné svržení současného vedení státu. Nic však nebrání dobrovolníkům umírat za Ukrajinu, ovšem ať to dělají pod svou novou modrožlutou identitou přímo v nové mateřské zemi. Velet by jim mohla atomová bába. Jediné, co nás možná překvapí, je množství munice, která je vyrobena našimi zbrojíři a připravena k expedici na Ukrajinu. Ptáte li se, kdo ji bude platit, můžeme se obloukem vrátit zpět k díře v národním rozpočtu a není třeba už nic dodávat. Ne, my nejsme ve válce, to jde jen o hnusný kšeft, ideologii vzniklou v zámoří a rozesetou po Evropě a o naši neschopnost válečné štváče posadit na Mírov. Přitom by pro začátek stačilo cca 10 autobusů nabírajících pasažéry ve Strakovce, v obou sněmovnách, u sídel několika deníků, televizí, rádií a neziskovek. Rázem by bylo po válce a energeticko-ekonomické krizi. Navíc by dost možná dostal stát jistý bonus. Zaplakali by ředitelé politických neziskových organizací, minoritní akcionáři ČEZu, Big Pharma a zbrojaři. Také ti, kdo tu loupí ve velkém pomocí dividend a vyváděných zisků. Samozřejmě by časem byly přistaveny další autobusy. Prvním krokem mohly být demonstrace, jenže rozepře organizátorů tomu startu udělala jistou trhlinu. Jako většinou.

Zpět k rozpočtu. Jestlipak víte, že jde li si Ukrajinec u nás zažádat o novou smlouvu na dodávku elektřiny, dostává tarif, který my jsme měli před vypuknutím otevřeného konfliktu mezi RF a UA? Tedy minimálně třetinové ceny, než mají naši občané? Přestože tu v minulosti nic nevybudovali, tedy ani elektrárny? Berme samozřejmě fakt, že pracovali na stavbách, jako reálný, ovšem za svou práci dostali zaplaceno a většinu peněz odvezli z naší republiky k sobě domů, tedy do nejzkorumpovanějšího státu ne světě. To jsme si nevymysleli, to jsou oficiální údaje. Dále je třeba si říct, že na DPH z paliv, pohonných hmot, elektřiny, potravinách a dalším zboží vybírá stát díky uměle vyvolané masivní inflaci daleko více peněz než kdykoliv před tím. Což jim pravděpodobně dává povědomí, že si mohou navýšit platy, prémie a další pohyblivé složky svých mezd o částky, které by sami o sobě jednotlivě pokryly životní potřeby sociálně slabší rodiny či seniora, zároveň si údajně odsouhlasili snížení cen v parlamentní jídelně. Což vládě nebrání ohoblovat finance do zdravotnictví, odměny suplujícím pedagogům či přikázat snížení teplot v učebnách pro i ty nejmenší děti. A to připravují zvyšování dalších daní.

Z výše uvedeného vyplývá, že žijeme v Kocourkově ovládaném blázny. Z tohoto pohledu je státní rozpočet zlodějnou uskutečňovanou za bílého dne a naprosto veřejně. Opravdu budete nadále mlčet a šoupat nohama, aniž byste chtěli něco podniknout pro zlepšení situace v České republice?

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)