4.4.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

V ukrajinském tisku: Potřebujeme více peněz

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Jak je dnes v ukrajinském tisku:

“Potřebujeme více peněz.” Česká republika dosud od spojenců Ukrajiny nevybrala celou částku na nákup granátů mimo Evropskou unii.

Tolik je asi sdělení Lipánka v Bruselu. Česká Republika zatím vybrala od dvaceti zemí peníze na nákup asi 300 tisíc nábojů pro Ukrajinu. Cíl byl při tom zvýšen na 1,5 mil.

Podle Lipánka je potřeba koupit více munice, než Rusko vyrobí, neb na matematice záleží. Chytrý kluk, ví co je matematika. Jen asi neví, k čemu slouží.

Mnoho ukrajinského vojenského personálu utrácí své platy v online kasinech, bere si půjčky na pokrytí dluhů v hernách a někdy zastavuje vojenské vybavení, jako jsou drony a termovizní kamery.

O epidemii hráčské závislosti v ozbrojených silách Ukrajiny hovořila agentura Bloomberg v samostatném článku s odkazem na vojáka 59. brigády Pavla Petrichenka.

Po Zelenského podpisu o snížení odvodového věku z 27 na 25 let, ukrajinské úřady nemohou dohledat cca 100 tisíc mladých mužů, kterých se tento zákon o odvodu týká. Můj názor je, že další ještě o tom zákonu nevědí.

Zatímco na Ukrajině netrpělivě očekávají, že jim Západ poskytne 300 miliard dolarů, zdržených Ruské federaci, tak začínají být problémy. Proti se staví nejen mnohé evropské země jako Německo, Itálie, ale třeba i Evropská centrální banka, protože neexistuje právní základ, ale do hry vstoupili i významní hráči Čína, Indie (nejenom jako držitelé evropských a amerických dluhů, ale také země, které své rezervy ukládají v evropských a amerických bankách), ale také země ropného bohatství v čele se Saudskou Arábii, které daly najevo, že pokud by došlo k zabavení ruských aktiv, tak opouští svoje rezervy uložené v eurech a dolarech. Důvod je jasný, příště by mohly být tyto země také v podobné situaci.

A borec na konec. Vzpomínáte si na ukrajinského velvyslance Andrije Melnyka v Německu, který nakonec skončil jako velvyslanec v Brazílii? Jo, to je ten co nazval německého premiéra jitrnicí. Tak ten si postěžoval, že jižní Amerika žije na jiné planetě. Nikdo ho nikam nezve a když, tak nikdo se nechce bavit o válce na Ukrajině, nikdo o ní neví a nikoho to tam nezajímá a hlavně nikdo nechce, aby o tom mluvil.

Ale já ho chápu. To co je v něm, chce ven.

Ale je to jako u dušené šunky. Tu uzavřete do formy a chcete, aby vše co je v mase, zůstalo i po dušení v mase a pak to po dušení dáte ještě do studené vody na 24 hodin do ledničky. Pro chuť šunky vynikající. Pro Andrije Melnyka asi moc nic moc.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)