22.3.2024
Kategorie: Ze světa

Co nám naše masmédia nepřinášejí

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Podle posledních zpráv ukrajinské ztráty daleko převyšují ty ruské. Ano, je to šokující, protože jsme pořád zásobeni zprávami, jak Rusové sice postupují, ale Ukrajinci jim způsobují těžké a nenahraditelné ztráty. Zatímco před rokem a půl se na základě ukrajinských mobilních operátorů odhadovaly ukrajinské ztráty na 450 tisíc mužů, dnes je to kolem jednoho milionu. Odhadované ruské ztráty, uvádím ty nejvyšší, jsou kolem 300 tisíc mužů. Ten milion ztrát ukrajinské armády by odpovídal novým hrobům a připraveným hrobům a oznámením v regionálním tisku, kdo padl. To vám Ukroinform nepřinese, stejně jako Ukrajinská Pravda.

Oscarový ukrajinský snímek o Mariupolu má jednu vadu. Jsou tam použity záběry z ruského hudebního klipu z roku 2014, kdy toto město ostřelovala ukrajinská armáda, aby se “bránila” separatistům. Takže v tom dokumentu jsou tělíčka zabitých dětí, nikoli Rusy, ale Ukrajinci a vrcholem podvodu se stal v tom dokumentu snímek dětské bundičky, která se objevuje v tom hudebním klipu z roku 2014 také. Na tento podvod upozornili američtí blogeři. Ono vůbec to už Ukrajině v mediálním prostoru nevychází. Naposledy kdy australská televizní stanice zveřejnila dokument s názvem “Pohled z druhé strany” kde nafilmovala ruské vojáky a obyvatele Donbasu a vedla s nimi rozhovor. Obyvatelé Donbasu se vyjádřili, že nikdy více Ukrajinu. Ukrajinské ministerstvo zahraničí si stěžovalo a australská vláda odpověděla, že s tím nemůže nic dělat, že se jedná o svobodu projevu.

Pro ukrajinskou vládu ani není tolik nepříjemné, že je tam, kde slunce nesvítí, ale že nemá prostředky od Západu a Západ jejich poskytnutí pořád něčím podmiňuje. A navíc jak se ukazuje Západ už nechce jen tak dávat, ale bude chtít peníze zpět. No i Británie splácela USA půjčky za válku více než padesát let.

Jenže Ukrajinci berou jako samozřejmé, že Západ dává. Oni to tak brali i před válkou. EU tam utopila desítky miliard z peněz daňových poplatníků ještě před válkou. Dotace, co se divíte.

Úplně náhodou se objevily v řetězcích bonbóny, čokolády, cukrovinky od firmy Roshen. Kdo nevíte, je to firma Petra Porošenka. Ale zatímco na Ukrajině stojí oplatky této firmy 16 korun po přepočtu, tak u nás skoro 44. Nechci říci, jestli jsou špatné, spíše mě překvapuje, že se objevují v době, kdy se mnohé státy EU, brání dovozu ukrajinských potravin. Polsko, Francie, Holandsko. Stejně tak je paradoxní, že naše vláda požádala Brusel o zákaz dovozu ruských potravin, přičemž ten dovoz je marginální, ale Francie, Polsko, Španělsko, chtějí zablokovat dovoz potravinářského zboží z Ukrajiny a to na úroveň roku 2021.

Jen se divím, že tyto zprávy se neobjevují v našich médiích. Přitom hned na našimi hranicemi, polská, německá, rakouská média o tom informují. Jaksi nechápu. Mají naši novináři přikázáno o čem informovat, přičemž si myslí, že jsme ostrov, kde se lidé nemohou dozvědět víc, než se na ostrově řekne?

Nevím, nechápu, nerozumím.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (45 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)