10.1.2023
Kategorie: Společnost

Už nas zas zkušaju kadrovat, čemu se možeme smat a čemu ni

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

Už jakusik dobu si všimam, jak se mnozi snaži přikazovat, zakazovat a určovat, co možu čitat, co ni, jake mam mět spravne nazory, co bysem řikat měl a co raději ni.

Už zme zase v době, kdy děckam řikame – o tomhle ve škole raději nemuv.

A nepřišlo to naraz, vždycky to přichaza postupně, salamovu metodu a pokud se člověk nepostavi proti prvnim naznakum cenzury, zlo překona prvni překažku, nabobtna a vali se dal, aby se už pak nedalo zastavit.

Je to osvědčeny model, použivany levičackyma multykulturnima agentama uspěšně už desitky roku. A když je cosik uspěšneho, neni duvod to nepouživat zas a znova.

Bohužel, znam už synky, keři byli odsuzeni za obyčejny vtip. Až tak daleko tahle radobysvobodna společnost zašla. To zme to dopracovali, Vašku, co? A nikdo z te tvoji sebranky se proti temu neozve… To su paradoksy, pane Vaněk, co?

A tak se fčil probira připad, kdy ostravsky herec řekl vtip, nad kerym se hořce pousměje sto tisic lidi, bo ide o černy humor, kery my Česi mame radi, ale dvěma lidem se vtip nelibi. No, tak už to na světě chodi. Z velkohubych tytulku v tisku to sice vypada, jak kdyby se cely narod naštval, ale pak v textu zjistite, že se vtip nelibi dvěma osobam…

Ide o parafrazi stareho ostravskeho vtipa, kdy řidič autobusa vezuciho cygany/Židy/Vitmance/Rusy (nehodici se škrtněte) na vylet do koncentraku zabludi, ide se zeptat do prvni chalupy o pomoc a dědek mu odpovi – ja synku, ja bysem ti pomohl, ale mam maly pecek.

Ten synek z Ostravy to ovšem zjemnil a podle zaznamu řekl: Do Terezína jel na exkurzi za účelem vzdělávací prohlídky zájezd Romů autobusem. Autobus dorazil na místo, vedoucí výpravy vstane a říká: “Tak jsme na místě, jen chviličku vydržte, skočím se domluvit na vrátnici.”

Jde na vrátnici a říká: “Dobrý den, přivezl jsem vám autobus plný cikánů.”

Vrátný se podivně zatváří a odpoví: “My už to tady ale neděláme.”

A to je všecko. Kaj přišel anonymni blbec, kery se styděl pod svuj nenavistny vytvor aji podepsat, na to, že ide o hanobeni oběti holokaustu?

Humor, vtip, nadsazka. su kořenim lidske existence. Černy humor navic maju v lasce enem vyjimečne narody – třeba Češi, Angličani, nebo Židi. Pokud byzme každu zmínku o ciganach považovali za jejich dehonestaci, tak byzme na tym byli huř, než za Hytlera nebo za Husaka.

V normalnim demogratyckem statě by byl autor takeho odporneho, předsudečně nenavistneho članku na hodinu vyhozeny. Vzhledem k temu, že neni podepsany, vyhozeny asi nebude, bo se asi jedna o vysoce postaveneho dehonestatora.

Běda Čechum, keři si nechaju libit take svinstvo.

Ladik Větvička

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (58 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)