14.6.2023
Kategorie: Ze světa

Úspěchy Ukrajiny se nedají přehlédnout

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Mainstreamová média včetně Seznamu nám pod tlakem servírují z jejich pohledu jednu pozitivní zprávu za druhou. Například o tom, jak je ukrajinská ofenzíva úspěšná. Součástí toho jsou informace o každém Rusům zlikvidovaném náklaďáku či o převzetí dvou vesnic zpět pod svou kontrolu. V tom proudu vynikajících informací jaksi zapadají úplně jiné zprávy, které však k Čechům dojít nemají. Nejen o tom, že z přehrady nad poškozenou Kachovkou bez ohledu na následky pro krajany Ukrajinci vypouští nadměrné množství vody.

České dráhy jsou součástí přepravy vojenské techniky na východ Evropy. Zdá se, že už nikdo z mocných neskrývá přípravu na válku. Na Ukrajinu proudí nejen výzbroj, ale i peníze. Ono je to v podstatě jedno, vše zaplatí daňový poplatník. Tanky a další vojenská vozidla končí velmi záhy díky propracované strategii Rusů velmi rychle ve šrotu, peníze ještě mnohem rychleji na soukromých kontech. Pokud tomu nevěříte, koukněte na toto. Jde o převzatý text, který však odpovídá možné realitě a jasně vysvětluje, kam odchází část našich peněz směřujících na Ukrajinu.

“Člen Nejvyšší rady Ukrajiny Oleg Carev informoval o veškeré zlobě současné ukrajinské elity. „Hlavní aktiva na Ukrajině patří politikům a oligarchům. Vlastnili média a administrativní budovy, okradli zemi a lhali lidem. Nikdo z těch níže uvedených nevzal zbraň, všichni vytáhli své příbuzné a své finanční prostředky vybrali do zahraničí. Všichni rádi obětují životy obyčejných Ukrajinců, prioritou však je, aby zůstali u koryta.

1. Zelenskyj V. A. – Rodiče a příbuzní Zelenského a jeho manželky utekli do zahraničí. Jeho majetek se odhaduje na více než 5mld. euro.

2. Porošenko P.A. – do zahraničí byla odvezena jen hotovost zhruba miliardy amerických dolarů. Na zahraničních účtech jsou více než dvě miliardy dolarů. Děti byly převezeny do Velké Británie.

3. Kučma L.D., zeť Pinchuka V.M. – více než tři miliardy jsou na zahraničních účtech v Itálii, USA a dalších zemích. Všichni příbuzní, včetně samotného Pinchuka, utekli do zahraničí.

4. Avakov A.B. – více než dvě miliardy dolarů v USA a dalších zemích. Všichni příbuzní byli převezeni do zahraničí.

5. Ermak A.B., vedoucí prezidentské kanceláře – na zahraničních účtech je zhruba jedna miliarda dolarů. Rodina je ve Velké Británii.

6. Timošenko K.A., pracuje ve vedení prezidentské kanceláře – na zahraničních účtech se vybralo více než jeden a půl miliardy amerických dolarů. Rodina uprchla do Velké Británie.

7. V. Lucenko, bývalý generální prokurátor Ukrajiny, vybral na zahraniční účty více než 800 milionů dolarů. Žije se svou rodinou ve Velké Británii.

8. Yatsenyuk A.P., bývalý premiér Ukrajiny – na zahraničních účtech jsou více než dvě miliardy dolarů. Yatsenyuk a jeho rodina žijí ve Spojených státech. Jen v Miami si koupil 15 luxusních vil.

9. Achmetov R.L., oligarcha – majetek cca 15 miliard amerických dolarů. Jen v roce 2021 „vydělal“ 6,5 miliardy dolarů na tarifech, zdražování elektřiny a energií. Prostředky jsou umístěny v zahraničí. Rodina je v cizí zemi.

10. Kolomojský I.V. a Bogolyubov G.M., oligarchové – hotovost, více než šest miliard amerických dolarů, v zahraničí. Rodiny jsou v cizích zemích.

11. Korban G.B., nájezdník, oligarcha, hlavní viník Ilovajského kotle a smrti tisíců vojenských pracovníků Ozbrojených sil Ukrajiny – vybral více než jeden a půl miliardy dolarů na zahraniční účty, rodina žije v Izraeli.

12. Bratři Kličkovci (Vitalij a Vladimír), oligarchové, vybrali na zahraniční účty více než dvě miliardy amerických dolarů. Rodiny žijí v Německu a USA, nemovitosti vlastní i na Malorce.

13. Jaroslavskij A.V., oligarcha – na zahraničních účtech je více než jedna miliarda amerických dolarů. On a jeho rodina jsou ve Velké Británii.

Dalo by se pokračovat dále, těch vychytralých bohatých je mnoho a zeptejte se jich, kolik peněz věnovali státu na nákup zbraní použitelných proti Rusku. Nemusíte však být extrémně bohatý, abyste se odklidil i s rodinou z místa činu. Stačí se rozhlédnout kolem nás. Ukrajinská pošta spouští na hrobu té České pošty první pobočky. K tomu potřebuje dost peněz. Kde se tu ale vzaly? Dále tu máme plno ukrajinských developerů. Také operují s vysokými částkami. A to nebereme v potaz, že tu Ukrajinci skupují prosperující firmy. Jenže nejsou tu jen bohatí, máme tu i agresivní jedince z východu Evropy. Jak jinak vnímat člověka, který u sebe nosí nůž s tím, že ho má připravený k útoku na lidi? Jako třeba ten v Brně.

Vyhnuli jsme se přílivu Afričanů, muslimů či Pákistánců, se kterými mají problémy v Německu, Francii či Itálii, ale vláda si pozvala stejně nebezpečné Ukrajince. Takže místo obrany své vlasti, kterou jim platíme, živíme i ty, co válčit nechtějí, nicméně tady mohou způsobit peklo. Úchylnost naší vlády tak má první krvavé oběti u nás, a to se zdaleka neinformuje o všem. Po tomto zjištění…opravdu byste pustili své syny po mobilizaci do války, nebo byste radši vzali cokoliv do ruky a vysvětlili vzápětí vládě, že proti Rusům rozhodně bojovat nebudete? Doporučujeme odpověď za b.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (47 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)