26.1.2024
Kategorie: Ze světa

Těšíte se na rok 2024? Začínají Spojené státy a jejich přátelé tento rok zase špatně?

Sdílejte článek:

PHILIP GIRALDI

Zdá se, že administrativa prezidenta Joea Bidena, zdatně podporovaná koupeným Kongresem, který nic neví, se snaží, aby nikdy nebyla v pokušení udělat správnou věc pro americký lid. Nemám nutně na mysli politováníhodné interakce genocidního Joea s naším oblíbeným komikem vydávajícím se za hlavu státu Volodymyrem Zelenským nebo s podlým izraelským Benjaminem Netanjahuem, ale spíše mám na mysli případy, kdy by vláda mohla jednat ve prospěch Američana a místo toho nedělá nic jiného, než že obrazně řečeno sedí se založenýma rukama a předvádí prázdný, samolibý úsměv.

Mám na mysli zejména smrt chilsko-amerického novináře Gonzala Liry, k níž došlo 11. ledna v nemocnici v ukrajinském Charkově. Lira žil na Ukrajině a předpokládá se, že měl ukrajinskou manželku a děti. Napsal tři romány a pod uživatelským jménem Coach Red Pill pravidelně publikoval s videi a články na YouTube, kde si jako hlasatel pravdy získal značné publikum. Vystupoval také v alternativních zpravodajských pořadech, k nimž patří Tucker Carlson, který na své stránce na X oznámil zprávu o Lirově smrti. Lira se vypracoval na významného a spolehlivého komentátora rusko-ukrajinské války a byl zatčen a uvězněn za to, že se vyjadřoval a psal o otázkách souvisejících s konfliktem kriticky k vládě Volodymyra Zelenského. Lira si údajně v ukrajinské vládě nezískal žádné přátele, když ukrajinského vůdce trefně označil za „kokainistu“ a ruskou operaci možná hyperbolicky popsal jako „jednu z nejgeniálnějších invazí ve vojenských dějinách“.

Dne 1. května 2023 byl Lira zadržen na základě obvinění z „výroby a šíření materiálů ospravedlňujících ruskou ozbrojenou agresi proti Ukrajině“, poté byl propuštěn na kauci, ale brzy byl znovu zatčen, údajně za porušení podmínek podmínečného propuštění, když opět veřejně vystupoval proti Zelenského režimu. Ostře kritizoval také prezidenta Joea Bidena za jeho snahu podpořit Ukrajinu, čímž přispěl k pokračování konfliktu, který si možná vyžádal již 500 000 mrtvých Ukrajinců. Kromě uvěznění byl Lira údajně zařazen na nechvalně známý „seznam zabitých“, který vedou složky ukrajinské vlády.

Lira na sebe poprvé upozornil v roce 2022, kdy se v alternativních médiích objevil jako důvěryhodný kritický hlas na „stále více diktátorské“ Ukrajině. Výzvy k jeho propuštění z vězení přicházely mimo jiné od Elona Muska a Tuckera Carlsona, ale byly ignorovány. Během svého věznění měl Lira možnost omezeného kontaktu se svým otcem v USA, který médiím poskytl e-mail a další dokumenty, z nichž vyplývá, že jeho syn trpěl zápalem plic, což ho pravděpodobně zabilo, pokud nebyl ve skutečnosti zavražděn, aby ho umlčeli, viz níže. Lirovo špatné zdraví ignorovala vězeňská správa, která mu odmítala lékařské ošetření. Lira byl údajně také bit, mučen a bylo mu vyhrožováno ještě horšími způsoby, pokud nezaplatí svým věznitelům pokutu. Jeho otec prosil americké velvyslanectví v Kyjevě, aby jeho synovi poskytlo nějakou pomoc, ale zdálo se, že neudělalo nic, aby se pokusilo zajistit jeho léčbu nebo propuštění.

Dne 4. ledna byl Lira údajně konečně převezen do nemocnice a poprvé po několika měsících mu bylo umožněno setkat se se svým právníkem. Obhájci předal rukou psaný vzkaz, který měl ukrytý u sebe a který zněl: „Měl jsem dvojitý zápal plic (obou plic) a také pneumotorax a velmi těžký případ edému (otoku těla). To vše začalo v polovině října, ale věznice to ignorovala. Zápal plic mi přiznali až při slyšení 22. prosince. Chystám se na zákrok, který má snížit tlak otoku v plicích, což mi způsobuje extrémní dušnost, až omdlévám po minimální aktivitě, nebo dokonce jen po dvouminutovém mluvení.“ Zoufalé prosby o zásah velvyslanectví opět předložil Liřin otec, ale bezvýsledně a Lira o týden později zemřela.

Liřin otec nyní viní ze smrti svého syna Washington a Kyjev. Napsal: „Nemohu se smířit se způsobem, jakým můj syn zemřel. Byl mučen, vydírán, 8 měsíců a 11 dní v izolaci a velvyslanectví USA neudělalo nic, aby mému synovi pomohlo. Odpovědnost za tuto tragédii nese [diktátor] Zelenskyj se souhlasem senilního amerického prezidenta Joea Bidena. Moje bolest je nesnesitelná. Svět musí vědět, co se na Ukrajině s tím nelidským diktátorem Zelenským děje.“

V kuloárech koluje zajímavá historka, která naznačuje, že Lira mohl být v podstatě umučen k smrti, aby od své rodiny vymohl 500 000 dolarů. Peníze měly být převedeny v kryptoměně na bankovní účty agentů SBU“, kteří ho měli na starosti. Když se pokusil tento příběh sdělit svému právníkovi, jeho věznitelé se možná rozhodli, že bude nejlepší ho zabít, aby mlčel. Vicekonzul velvyslanectví USA, který se zabýval Lirovými problémy, byl o vydírání informován Lirovým otcem a dvakrát napsal SBU a OP, ale nikdo neudělal nic, aby tvrdě tlačil na Lirovu svobodu a léčbu.

Proč mě Liřina smrt rozčiluje? Protože se zdá, že ministerstvo zahraničí Bidenovy administrativy uplatňuje na případy Američanů nezákonně zadržovaných v zahraničí politický lakmusový papírek. Na Ukrajině měla americká vláda, která byla hlavním zdrojem Zelenského financování a zbraní, značné páky k tomu, aby pro Liru usilovala o shovívavost, ale rozhodla se tuto pravomoc nevyužít. Jeden telefonát z Bílého domu nebo od ministra zahraničí Antonyho Blinkena by mu pravděpodobně zachránil život. Jistě, Lira by jako kritik Zelenského i Bidena měl v každém případě potíže získat pomoc velvyslanectví, ale je zajímavé sledovat, jak se profiluje, když přijde čas skutečně něco udělat, aby pomohl Američanovi v nesnázích. Bývalý mariňák Paul Whelan strávil poslední čtyři roky v ruském vězení na základě obvinění ze špionáže, které popírá, a zoufale prosí o výměnu, aby byl propuštěn, ale zdá se, že se domnívá, že velvyslanectví nic nedělá. Srovnejte to s nedávným případem, kdy byla před jedenácti měsíci zatčena basketbalová hvězda WNBA Brittney Grinerová, u níž byly při vstupu do Ruska nalezeny nelegální drogy. Grinerová odpovídá preferovanému profilu Demokratické strany – černá, homosexuální, „potetovaná sportovkyně, která před zápasy WNBA odmítla vyjít ze šatny na národní hymnu“. Kdyby byla také Židovka, byla by dokonalým příkladem nového vzorového Američana demokratů. Vzhledem k tomu všemu by tedy nemělo být překvapením, že o jejím zatčení hojně informovala liberální média nenávidějící Rusko a že se její kauzy prioritně ujalo Bidenovo ministerstvo zahraničí, které před měsícem zařídilo její propuštění výměnou za známého ruského mezinárodního obchodníka se zbraněmi Viktora Boutu, přezdívaného „Obchodník se smrtí“.

A nezapomeňte, že jde o tutéž americkou vládu, která dvojsečným způsobem stála za uvězněním novináře Juliena Assange ve Velké Británii, který je již téměř čtyři roky držen v drsných podmínkách v přísně střežené věznici Belmarsh a čeká na konečné rozhodnutí britského soudu o svém odvolání proti vydání kvůli zcela falešnému obvinění ze zákona o špionáži, které ho postaví před klokaní soud ve Virginii, jenž ho odsoudí na zbytek života do chládku. Bývalý ředitel CIA Mike Pompeo označil Assange a jeho zpravodajskou organizaci Wikileaks za „nepřátelskou zpravodajskou službu“, a to zřejmě stačilo k uvěznění a možná i zabití čestného člověka. Lidé jménem Trump a Biden nevypadají šťastně, pokud nevyužívají pravomocí, které ve skutečnosti ze zákona nemají, aby někoho někde potrestali.

V prvních lednových týdnech také ministerstvo spravedlnosti plánovalo zveřejnit některé dokumenty týkající se vyšetřování agenta Mossadu Jeffreyho Epsteina a také vraždy Setha Riche. Bylo dobře, že očekávání byla malá. Čtvrtá várka dokumentů o Epsteinovi, která měla být zveřejněna, obsahovala řadu prominentních jmen, ale také mnoho rozporuplných materiálů a dalších tvrzení, která se nepodařilo prokázat, i když tvrzení, že jedna z Epsteinových dívek byla nucena k sexu s Alanem Dershowitzem, je příliš nechutné, než aby se o něm dalo vůbec uvažovat. V případě Setha Riche, zaměstnance Demokratické strany, který možná vyzradil materiály Julienu Assangeovi a který byl možná za záhadných okolností zabit, aby ho umlčel, bylo FBI nařízeno předat materiály týkající se smrti bývalého zaměstnance DNC Setha Riche advokátovi Tyi Clevengerovi. Úřad však nyní uvedl, že soudní příkaz nehodlá splnit. Někteří novináři a další pozorovatelé vyjádřili nad situací znepokojení a vyslovili podezření, že silně zpolitizovaná FBI se soudnímu příkazu vzpírá, aby ochránila Demokratickou stranu a zejména Clintonovy.

Nakonec nám pan Biden a jeho přátelé přinesli další válku. Hútíové v Jemenu odpověděli na izraelské vyvražďování obyvatel Gazy útokem na lodě proplouvající Rudým mořem a směřující do Izraele nebo patřící Izraelcům. Spojené státy a Velká Británie odpověděly útokem na Jemen a prohlásily Hútíje za speciálně označené globální teroristy, což mělo za následek zvýšení počtu úspěšných útoků na lodní dopravu. Rozvíjející se regionální nestabilita vedla různými kroky také k výměně raket a dronů zaměřených na různé militantní skupiny v Íránu a Pákistánu, což rozšířilo konflikt mezi těmito dvěma zeměmi. Cíle byly zasaženy také v Iráku a Sýrii. V případě americké akce proti Jemenu se jednalo o protiústavní Bidenovo rozhodnutí zahájit válku bez bezprostředního ohrožení Spojených států nebo vyhlášení války Kongresem. Navazuje na dvě předchozí Bidenova rozhodnutí poslat Izraeli zbraně v hodnotě stovek milionů dolarů bez požadovaného posouzení Kongresem.

To vše se dělo na pozadí projednávání zdrcujícího případu, že se Izrael v Gaze dopouští genocidy, u Mezinárodního soudního dvora OSN, který může vyzvat k okamžitému zastavení bombardování a uvalit sankce nebo blokádu, pokud shledá, že je případ prokázán. V takovém případě bude Izrael rozhodnutí ignorovat, jak to již v minulosti opakovaně učinil, a neústupnost židovského státu bude plně podporována Washingtonem. Dne 16. ledna proběhlo v Senátu hlasování o rezoluci, kterou předložil senátor Bernie Sanders a která požaduje, aby Senát vypracoval zprávu o porušování lidských práv ze strany Izraele. Sanderse podpořilo pouze 11 senátorů a návrh byl předložen, kde bude moci odumřít. Ve stejný den uspořádali zaměstnanci federální vlády stávkovou pohotovost na protest proti Bidenově politice vůči genocidě v Gaze. Předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson požadoval, aby byli protestující propuštěni. O dva dny později Netanjahu odmítl zoufalý Bidenův návrh, že by po ukončení vojenské akce Izraele v Gaze měla vzniknout nějaká forma palestinského státu – Bibi řekl, že žádný palestinský stát nebude, a zdůraznil, že je „schopen říci našim přátelům ne“. Biden mu měl říci, aby se „vycpal“, žádné další zbraně a peníze Bibi nemá, ale protože je bezobratlý, nemá páteř.

Všechna tato rozhodnutí jsou špatná a přinesou velmi špatné důsledky, stejně jako už přinesl konflikt na Ukrajině. A pro výhled do budoucna, jaké hrůzy mohou přijít, by mohl být zajímavý příspěvek Britů. Grant Shapps, který je Žid, pronesl v létě 2023 svůj první významný projev od doby, kdy se stal ministrem obrany Spojeného království, v němž předložil argumenty pro dramatické zvýšení výdajů jak na odstrašení, tak na přípravu na případné několikanásobné války. Varoval, že svět se nachází v „předválečné“ fázi, kdy do pěti let může v klíčových oblastech vypuknout konflikt „proti hlavním a rostoucím světovým mocnostem“. Řekl: „Nacházíme se na úsvitu této nové éry – Berlínská zeď je vzdálenou vzpomínkou – a my jsme se ocitli v plném kruhu a přecházíme z poválečného do předválečného světa. Éru idealismu vystřídalo období tvrdého realismu. Dnes naši protivníci pilně obnovují své bariéry. Staří nepřátelé znovu ožívají. Formují se noví nepřátelé. Bojové linie se překreslují.“ Měl na mysli Rusko, Čínu, Írán a Severní Koreu, což by se patrně vršilo na současnou válku na Ukrajině, stejně jako podpora izraelské genocidy podporovaná Británií i USA, která nepochybně udrží Blízký východ i další země ve zmatku ještě několik let. Rozhodně je to něco, na co se v roce 2024 a později nemusíme těšit!

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)