8.3.2023
Kategorie: Ekonomika

Tak nám okradli důchodce (a nejen je)

Sdílejte článek:

JAN ŽIŽKA

Nic nepomohlo, že dokonce ústavní právníci varovali před tímto postupem, nic nepomohlo, že mnoho poslanců tím jistě okradlo i svoje vlastní rodiče – ale jak říkávala jedna moudrá známá: „Jestli existuje pánbůh – budou to mít lidovci těžké.“

Vláda současně změnila svoje programové prohlášení a jako první vláda v ČR posunula hranici nestoudnosti z celkem běžného porušování daných slibů na porušování platného zákona a programového prohlášení.

Celá tato „špinavá akce“ má několik zajímavých bodů, které mohou přinést pokračování. Jedná se zřejmě zatím o nejprokazatelnější porušení ústavy a zneužití stavu legislativní nouze. Co na to Ústavní soud?

Osobně se domnívám, že by si Fialova parta nebyla tak jistá, kdyby nevěděla, jakou šanci bude mít stížnost u Ústavního soudu, ale uvidíme.

Také jsme zvědav na to, jak se k věci postaví nově zvolený prezident. I tady se nemohu zbavit dojmu, že celá věc již byla Fialou „předjednána“. Ale také uvidíme. Pokud snížení podepíše, tak se podezření, že Fialova parta tajila, celou věc s důchody do voleb, potvrdí. (Nemálo lidí před volbami varovalo, že pokud tato vláda prosadí svého kandidáta, bude mít v rukou již všechny instituce.)

Pak je tady ještě vůle lidu. Chystá se demonstrace, společnost se dostává do neřešitelných ekonomických problémů, ale uvidíme. Domnívám se, že pokud pokračování nebude, nestojí již vládní „partě“ v cestě nic, co by ji korigovalo, a posuďte sami, co to bude pro České země znamenat.

Ještě závěrem – peníze by byly, stačilo by zbrzdit nesmyslné akvizice na zbrojení a ohlídat ministerstva, ale o to asi nejde. Peníze důchodcům by mohlo přinést i zrušení byť jediného dne volna.

Ale ani to nejde. Jde o to, aby pětikoalice ukázala, kdo je tady pánem. Že nás má v hrsti, zákon nezákon, pravda nepravda.

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)