14.5.2023
Kategorie: Politika

Tak a dost!

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Tak a dost! Přestaňte nám lhát, že se ten váš balíček náhodných výkřiků potřebných a chudších lidí nedotkne. Samozřejmě, že dotkne a možná pro ně bolestněji, než kohokoliv jiného.

Naši politici v čele s čím dál tím víc mimózním politologem si zřejmě myslí, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou. Nestane. Minimálně od první výplaty, kdy těmhle lidem nezbude vůbec nic. Proč?

Protože vy vládní experti (tak si říkáte vy, já bych to z úst nevypustila) asi nechápete, co jste udělali. Jinak si to neumím vysvětlit.

Sleva na partnera opravdu, ale opravdu není úlevou jen pro ty, co mají malé děti. Je tu i pro ty, kteří pečují například o osobu se zdravotním postižením nebo nemohoucího seniora. Pro ty , kteří kvůli tomu nemohou sami pracovat a nejsou to zkrátka jen děti do 3 let. Ty všechny jste zařízli a ukázali jim prostředníček.

Je moc hezké, že jste zachovali díky lobby vinařů sníženou daň na víno, ale proč jste zvedli na 21% DPH všechny nealko nápoje včetně kojenecké vody? Protože ty maminky neřvou? Ne, protože vám je to jedno a ještě máte tu drzost zdůvodnit to tím, že většina jich je sladkých, a tak je potřeba nás před tím chránit. Tak pitomé zdůvodnění v kontextu vína aby člověk pohledal.

Vyšší DPH 21% na palivové dřevo, což jistě ocení všichni ti, kteří si nemohou dovolit na topení díky vám drahou elektřinu a plyn. Ne všichni to mají do luxusních krbů, víme?

Přesun léků z 10% do 12% jistě ocení hlavně senioři a doktoři, kde teď bude narváno jen kvůli tomu, že přesunujete některé položky do kolonky „na recept“. Bravo. Desítky lidí tam na sebe budou prskat jen proto, že na tohle navýšení nebudou standardně mít. A samozřejmě to není zdarma, platí to pojišťovny, tedy stejně my. Těm pojišťovnám to bude logicky jinde chybět.

Znovu zavedení zdravotního pojištění opět zdraží práci pro zaměstnavatele i zaměstnance. Vy to ani nepoznáte, ale ti nejméně kvalifikovaní a ti s minimální mzdou to v ročním rozpočtu sakra pocítí.

Daň z nemovitosti. Hnus, o kterém jsem už psala, nejvíce pocítí právě ti nejchudší a senioři. Valorizaci důchodu jste jim vzali, ale dvojnásobnou daň za jejich domek se zahrádkou jim naperete.

Zdraží se vodné, stočné, potraviny, teplo i doprava. Protože 12% je opravdu víc než 10%. Možná to elektrikář Stanjura nechápe, ale je to tak.

Dálniční známka o polovinu dražší je už jen za ty naše tankodromy taková perlička.

Takže nejen, že to je jedna lež za druhou, určitě bychom našli další, ale oni mají ještě pocit, že za to berou málo. Nás všechny tu odrbou na kost, seberou co sebrat můžou, ideálně to všechno pošlou na Ukrajinu a splátky jejích půjček, ale ještě jim připadá, že si za to sami zaslouží přidat, jak nám vyjevil velký traktorista a ministr asociálních věcí, lidovec Jurečka. Vážně si to necháme líbit?

 

Jana Marková

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)